Інтерв’ю та коментарі
Рік після смерті Венедикта XVI
У першу річницю смерті папи Ратцінгера сьогодні вранці у Ватиканській базиліці була відслужена заупокійна меса. Від вчора до сьогодні на площі Санто-Теотоніко відбулися чотири заходи, присвячені його життю, думці та спадщині. Тонкий богослов і глибокий знавець Святого Письма, як Понтифік він глибоко заглиблювався у теми Бога і віри, звертався до найважливіших питань життя Церкви і сприяв міжрелігійному діалогу.
«Глобальний мир залежить від миру у серці кожного з нас», — владика Йосиф Мілян у Різдвяному привітанні
«Божого миру та великої Божої сили, щоб миритися і жити в мирі, проголошувати та продукувати мир зі серця бажаю всій Україні; Нашим безстрашним воїнам, нашим безстрашним захисницям, волонтерам, нашій молоді й дітям, всьому дорослому громадянству України. Боже обійми нас своїми малими рученятами та через Твої руки подай нам справедливий мир і справедливу перемогу», — цими словами владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, звернувся до українців з нагоди цьогорічних Різдвяних свят.
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав: про підсумки, виклики, здобутки та історичні події 2023 року
Україна другий рік живе у великій війні, Україна стоїть, відвойовує своє і бореться за майбутнє. Це, напевно, найголовніший підсумок цього складного року. Впродовж 2023 року відбулося багато знакових подій, які матимуть вплив на подальший розвиток України, посіяні зерна історичних процесів — і в житті суспільства і держави, і в житті Церкви.
«Чи ці різдвяні свята будуть моїми святами?» — владика Володимир Груца
«Христос народився раз і назавжди, він цього року не народжується знову чи по-іншому. Від мене залежить, чи ці свята будуть моїми святами». Над цим закликав роздумати єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца напередодні цьогорічних Різдвяних свят.
«Різдво нас виховувало, тримало і вело до Бога, як царів і пастухів до вифлеємської стайні», — владика Йосиф Мілян про святкування Різдва у підпільній Церкві
Цього року Україна вперше (чи знову, через сто років) святкуватиме Різдво за «новим», григоріанським, календарем 24–25 грудня, зі всім світом. Багато сказано про те, що цей перехід — це цивілізаційний вибір, знак приналежності до європейського християнського світу і відрив від російського православ’я та його ідеології «русского міра».
Владика Максим Рябуха про рік єпископства: Перший місяць — як святий Миколай, упродовж року — як апостол Павло
22 грудня минув рівно рік із моменту, коли владика Максим Рябуха став єпископом і розпочав служіння єпископа-помічника в Донецькому екзархаті, фактично в найнебезпечніших для життя умовах — у прифронтовій зоні. На тепер територія екзархату поділена навпіл: одна частина окупована, інша — вільна, під контролем України. В інтерв’ю для «Живого телебачення» владика Максим розповів про основні виклики, з якими зіткнувся в перший рік єпископського служіння.
Нунцій в Україні: «У пошуці миру я набагато більше довіряю старанням Церков»
В інтерв’ю для інформаційного агентства Італійської єпископської конференції Апостольський нунцій в Україні поділився думками про атмосферу, яка панує в столиці України в цей передріздвяний період, про зусилля, спрямовані на звільнення полонених і повернення дітей, вивезених у Росію, а також про надію на настання миру.
«Вірю, що одного дня наша Церква, наш народ отримає ще одного святого», — Блаженніший Святослав про патріарха Любомира
19 грудня в Києві, у Центральній дитячій бібліотеці імені Тараса Шевченка, відбулася презентація книжки спогадів Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава про свого попередника й духовного батька — Блаженнішого Любомира. Захід відбувся за участю Блаженнішого Святослава, упорядниці видання п. Оксани Климончук та засновниці й редакторки «Видавництва Старого Лева», у якому вийшла ця книжка, п. Мар’яни Савки.
Владика Степан Меньок: Лікарняні роздуми про людину та цінність її життя
Владика Степан Меньок, екзарх Донецький, ділиться своїми духовними роздумами про цінність життя людини у світлі висловів відомого психіатра Віктора Франкла. Аналізуючи сучасні жорстокі та часто безглузді військові конфлікти, єпископ доходить до висновку, що людина створена для вічності і саме там вона отримує остаточну відповідь на питання, ким вона є.
Україна на виставці вертепів у Ватикані: про біль українців та надію на перемогу добра
Серед експонатів виставки «100 вертепів у Ватикані» є також два вертепи, що представляють Україну. Про них в інтерв’ю для Радіо Ватикану- Vatican News розповіли Посол України при Святому Престолі Андрій Юраш та італійський скульптор Лучано Капріотті, автор одного з вертепів.
«Душпастирство повинне бути приземлене до людей»: розмова з єпископом Володимиром Груцою для «Verbum»
У другій частині розмови з Іриною Максименко єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Володимир Груца ділиться поглядами на суть священичого і єпископського служіння, розповідає про речі, необхідні для доброї взаємодії з вірянами, і розмірковує про виклики й можливості, які стоять перед Церквою та зокрема Львівською архиєпархією.
Бути присутнім у тих місцях, де є людина, яку потрібно привести до Христа, — владика Богдан Данило про місце священника в сучасних умовах
Сьогоднішній світ, особливо в умовах війни та похідних від неї проблемах, спонукає до переосмислення місця і ролі священнослужителів у суспільстві. А також до уважного погляду на тих, хто йдуть вчитися у семінарії, чи вони розуміють своє покликання, чи розуміють виклики перед майбутніми душпастирями і чи готові до них. Проте і нинішнє духовенство потребує нових знань, досвіду, щоби відповідати на нові запити. Зрештою, чи не доведеться парохам ставати місіонерами і йти за межі своїх парафій на пошук людей, які потребують духовної підтримки, які не чули Слова.