Інтерв’ю та коментарі

«Без сумніву, Господь відповів на молитви цих людей через нашу Церкву», — отець Любомир Іваночко про допомогу постраждалим від паводків

30 грудня

Наприкінці червня у Західній Україні сталися масштабні паводки, що призвели до підтоплення 285 населених пунктів. Пік паводку припав на 23–27 червня, його вважають найбільшим в історії Західної України за останні 60 років. Загальні збитки від повені оцінили на суму 3–4 млрд гривень.

«Вчимося дієво молитися». Відеоблог № 93 владики Венедикта Алексійчука

29 грудня

Владика Венедикт Алексійчук, ініціатор відеоблогів «Школа молитви» та єпископ Чиказької єпархії Святого Миколая Чудотворця, продовжує роздумувати над таїнством молитви.

«Прощення ближнім — це дар і процес, у який ми впускаємо Бога», — владика Миколай Бичок у четвертій частині проєкту «5 кроків до Різдва»

26 грудня

Владика Миколай Бичок, єпарх Мельбурнський, у започаткованому медіапроєкті «5 кроків до Різдва» продовжує ділитися власними передріздвяними роздумами для більш ефективного приготування до події приходу Господа і Бога нашого Ісуса Христа у цей світ. Цього разу єпископ застановляється над темою прощення у нашому духовному та повсякденному житті.

«Світ ще ніколи не був таким українським». Передріздвяне інтерв’ю Бориса Ґудзяка

25 грудня

«Українська правда» вирішила підсумувати рік разом з Борисом Ґудзяком — інтелектуальним авторитетом, головою Філадельфійської архиєпархії УГКЦ у США, президентом Українського католицького університету у Львові.

«Час кризи — можливість побудувати якісні стосунки із Богом». Відеоблог № 92 владики Венедикта Алексійчука

25 грудня

Про кризу та її позитивний аспект для духовного життя роздумує у черговому відеоблозі «Школи молитви» правлячий архиєрей Чиказької єпархії Святого Миколая владика Венедикт Алексійчук.

Медсестра Галина Олійник про мужність діяти і довіряти в час пандемії

23 грудня

«Не бійся!» — цей біблійний вислів, яким Бог звертається до Своїх дітей, найбільше запам’ятався пані Галині Олійник, що працює медсестрою, з реколекцій, в яких вона нещодавно взяла участь. «Не боятися», за її словами, означає, з одного боку, діяти, а з іншого — вірити у Божу любов до нас і надіятися на Його допомогу.

Митрополит Борис Ґудзяк: «Свобода — це щоденна праця»

22 грудня

Розмовою письменника Сергія Жадана з владикою Борисом Ґудзяком, єпископом УГКЦ та президентом Українського католицького університету, разом із медіапроєктом «the Ukrainians» продовжуємо цикл інтерв’ю «Україна на зламі епох».

«Перший рік молилися під церквою»: як у Чернівцях 30 років тому відродилася УГКЦ

21 грудня

Чернівецькі греко-католики майже два роки розчищали храм, який був перетворений на склад.

«Зробімо молитву нашим життям!» — владика Миколай Бичок у третій частині проєкту «5 кроків до Різдва»

19 грудня

Духовними роздумами про молитву продовжує приготування до світлого празника Рождества Христового владика Миколай Бичок, єпарх Мельбурнський, у медіапроєкті «5 кроків до Різдва».

Отець Андрій Нагірняк про відповідь УГКЦ на виклики пандемії

16 грудня

Що означає для УГКЦ звіщати Добру Новину в період кризи, такої як пандемія Covid-19? Наскільки її структури готові відповісти на такий безпрецедентний виклик з часів виходу з підпілля? Відповіді на ці запитання звучать в інтерв’ю з о. Андрієм Нагірняком, що є Заступником відділу Соціального служіння УГКЦ та керівником програм організації «Карітас України».

«Час пустки у молитві». Відеоблог № 91 владики Венедикта Алексійчука

16 грудня

Преосвященний владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький, у черговому відеоблозі зі «Школи молитви» роздумує над моментами духовної пустелі, які час від часу виникають у нашому спілкуванні й перебуванні з Богом.

Отець Аркадій Трохановський: «Я приймаю це призначення зі смиренням»

15 грудня

«Я приймаю це призначення зі смиренням та почуттям великої відповідальності», — сказав номінований єпископ Аркадій Трохановський, єпарх нової Ольштинсько-Гданської єпархії Української Греко-Католицької Церкви в Польщі. «Я приймаю нову функцію зі смиренням, тому що моє завдання, перш за все, служити вірним і духовенству, ідучи спільним шляхом до Бога», — сказав в інтерв’ю із Кшиштофом Томашіком для KAI колишній парафіяльний священник храму Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього у Валчі та протопресвітер Кошалінського деканату. Номінований єпископ говорить про найважливіші виклики, які стоять перед ним та новою єпархією.