Інтерв’ю та коментарі

Владика Венедикт Алексійчук, книга про покликання і низка свідчень зі стін УКУ

22 жовтня

«Про покликання людини» — під такою назвою вийшла друком у видавництві «Свічадо» книга правлячого архиєрея Чиказької єпархії Венедикта Алексійчука. До видання увійшли роздуми владики про сенс людського життя і покликання, які він доповнив свідченнями сучасників. Серед героїв книги п’ятеро працівників Українського католицького університету.

Митрополит Володимир Війтишин: «За час карантину змінилося багато цінностей в сприйнятті людей»

21 жовтня

Від початку пандемії мережею почали ширитись доволі конспірологічні версії про те, що наступ коронавірусу — це «справа рук нечистого», а вакцинація — «печать антихриста», за допомогою якої будуть контролювати людей. Такі думки «диванні експерти» підкріплювали ще й викривленим трактуванням релігійних догм, збиваючи з пантелику тих, хто сповідує ту чи іншу релігію.

Владика Аркадій Трохановський про свій перший візит ad limina: «Я їду з відкритим розумом»

20 жовтня

«Я їду з відкритим розумом, я хочу слухати і вчитися того, що добре. Можливо, в результаті візиту ми зможемо внести щось нове в життя єпархії», — каже греко — католицький єпископ Аркадій Трохановський із нещодавно створеної Ольштинсько-Ґданської єпархії безпосередньо перед від’їздом до ad limina. 18 жовтня розпочався третій раунд візиту ad limina єпископів з Польщі.

100-річчя реформи василіян на Закарпатті: розповідь протоігумена про Ювілей

19 жовтня

Протоігумен провінції святого Миколая Василіанського Чину святого Йосафата розповідає про відзначення Ювілейного року, присвяченого 100-річчю від початку монашої реформи Василіанського Чину на Закарпатті.

Діти, що померли в час вагітності чи відразу після народження: цінне життя

16 жовтня

Кожне людське життя має унікальну цінність, незважаючи на свою тривалість. Втрата дитини в утробі матері чи невдовзі після народження, безумовно, спричиняє біль і рану не лише батькам, але й усім навколо них, усьому суспільству. Супроводжуючи цих батьків, ми можемо допомогти їм усвідомити, що їхня дитинка принесла у світ також радість і любов, навіть якщо не надовго.

Мені довелося хоронити одного за одним, — інтерв’ю з військовим капеланом Андрієм Зелінським

14 жовтня

«Багато з моїх друзів, а я згадував, що це люди, з якими я вже був знайомий, ми перетиналися, спілкувалися протягом восьми років, раптом зі зброєю в руках почали захищати Україну та рідний народ на лінії фронту. Отже, думка про те, що вони там, а я тут, у Києві, в академічному середовищі, якось мене дуже непокоїла».

«У мене була велика мрія! Вона досі не здійснилася», — о. Ігор Яців про перший рік молитовної ініціативи «Вервиця єднає»

13 жовтня

Інтернет, вервиця, пів години часу і бажання бути частиною чогось великого. Це прості речі, які необхідні для участі в молитовній ініціативі «Вервиця єднає». Вона вже цілий рік збирає вірних Української Греко-Католицької Церкви в усьому світі для прослави Господа і Його Пресвятої Матері.

Початок синодального шляху: Церква закликає до участі всіх охрещених

11 жовтня

Учасники вступної зустрічі XVI Асамблеї Синоду Єпископів роздумували над різними аспектами, що входять до її теми.

«Папа — це є батько, який хоче відвідати своїх дітей», — владика Венедикт Алексійчук про вірогідний візит Папи Франциска в Україну

11 жовтня

Під час інтерв’ю із Сергієм Іваницьким на «Радіо Марія» 29 вересня 2021 року владика Венедикт Алексійчук, єпископ Єпархії Святого Миколая із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), поділився своїми думками щодо можливості приїзду Папи Франциска в Україну у наступному 2022 році.

Владика Іван Кулик: «Парафію святих Сергія та Вакха гуртує молитва»

9 жовтня

7 жовтня за григоріанським календарем Церква вшановує пам’ять мучеників Сергія і Вакха. В найближчу неділю до цієї дати, а цього року — це 10 жовтня, Українська парафія святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі святкує свій храмовий празник.

7 думок владики Володимира Груци на початок місяця молитви на вервиці

8 жовтня

«Кожне зернятко вервиці є немов би кроком на дорозі життя», — 7 влучних думок владики Володимира Груци, єпископа-помічника Львівської архиєпархії УГКЦ, про молитву на вервиці на жовтень, який є місяцем молитви на вервиці.

«Блаженніший Любомир завжди був там, де люди потребували його слова», — о. Андрій Боднарук

6 жовтня

9 жовтня у Вінниці, за участі Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, відбудеться урочисте відкриття першого в Україні та світі пам’ятника патріарху УГКЦ Блаженнішому Любомиру Гузару. У рамках цієї події у Вінниці триває «Тиждень патріарха Любомира Гузара. Прилучитися до великого», присвячений пам’яті Блаженнішого. Про пам’ятник, програму цього тижня та власні спогади про Блаженнішого у «Добрій розмові» говорив о. Андрій Боднарук, голова прес-служби Київської архиєпархії УГКЦ та один із організаторів «Тижня».