Інтерв’ю та коментарі

«Як і чому варто готуватися до молитви?» Відеоблог № 30 владики Венедикта Алексійчука

13 вересня

Владика Венедикт Алексійчук, правлячий архиєрей Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця, через офіційний youtube-канал єпархії продовжує «Школу молитви». «Чи варто приготовляти себе до молитви? А як щодо спонтанної молитви? Що потрібно приготувати насамперед: тіло, душу чи дух?» — такі питання підіймає владика Венедикт у цьому випуску.

«Успіх синодальних засідань залежить від того, що відбувається після Синоду», — владика Богдан Дзюрах

13 вересня

Секретар Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви владика Богдан Дзюрах поділився кількома своїми думками на закінчення цьогорічних синодальних засідань, що відбувалися впродовж 1–10 вересня в Українській папській колегії святого Йосафата в Римі (Італія).

«Церква є мостом між Україною та нашою діаспорою в Казахстані», — отець Василь Говера

8 вересня

1 червня 2019 року Апостольська Столиця повідомила, що Святіший Отець Папа Франциск утворив Апостольську адміністратуру для католиків візантійського обряду в Казахстані та Центральній Азії з осідком в Караганді. Водночас, він призначив о. Василя Говеру, дотеперішнього Делегата для згаданих вірних, Апостольським Адміністратором цієї церковної територіальної одиниці. Пропонуємо Вам інтерв’ю із отцем Василем про виклики та дійсність українських громад в Казахстані та Українську Греко-Католицьку Церкву, яка намагається відповідати на ці виклики душпастирським служінням та творенням мостів.

Владика Кен Новаківський про Робочу групу Стратегії 2020: «Ми дуже дякуємо за цей привілей служити нашій Церкві у такий спосіб!»

5 вересня

У межах робочих засідань Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, що зараз триває у Римі, в Українській папській колегії святого Йосафата, відбулося представлення звіту Робочої групи із запровадження стратегії розвитку УГКЦ до 2020 року «Жива парафія — місце зустрічі із живим Христом». Пропонуємо Вашій увазі інтерв’ю для пресслужби Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ із владикою Кеном Новаківський та отцем Андрієм Онуферком щодо історії Робочої групи та її досягнень за 10-річний період.

Владика Гліб Лончина: «Єпископська влада — це не влада сили, а сила служіння»

1 вересня

1 вересня у Апостольській Столиці повідомили, що Святіший Отець Папа Франциск прийняв зречення владики Гліба Лончини з осідку єпископа Лондонської єпархії Пресвятої Родини. Після оголошення новини владика Гліб коротко розповів про підсумки служіння у Великобританії та плани щодо майбутнього.

Владика Богдан Дзюрах про цьогорічний Синод Єпископів УГКЦ та його основні моменти

31 серпня

Цьогоріч Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви впродовж 1–10 вересня відбувається у Вічному місті Римі. Пропонуємо Вашій увазі інтерв’ю із Секретарем Синоду Єпископів УГКЦ владикою Богданом Дзюрахом про значення цього зібрання єпископів для вірних та цілої Церкви, основні моменти синодальних засідань, особливості цьогорічного Синоду Єпископів та його головну тему, яка й спонукала до його проведення саме в Римі.

«Як труднощі впливають на нашу молитву та взаємини з Богом?» Відеоблог № 29 владики Венедикта Алексійчука

29 серпня

Владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький, продовжує через відеоблоги та youtube-канал Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця провадити запроваджену «Школу молитви». Цього разу владика застановляється над зв’язком між нашими життєвими труднощами, проблемами, непевними обставинами та вірою в Бога, молитвою та взаєминами із Ним.

Глава УГКЦ до Дня Незалежності: «Ми можемо нарікати на нашу державу, але вона наша і ми за неї відповідаємо»

26 серпня

Подаємо кілька тез Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава про державність із нагоди Дня Незалежності України, які напередодні прозвучали в інтерв’ю «Живому ТБ».

«Як навчитися віддавати Богові все, що на турбує?» Відеблог № 28 владики Венедикта Алексійчука

20 серпня

Преосвященний владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький, ділиться черговими роздумами на тему молитви у започаткованій ним «Школі молитви». Цього разу владика запевняє своїх глядачів у потребі віддавати усе своє життя, із його світлими і темними сторонами, із його приємними і неприємними ситуаціями, Богові.

«Капітуляція — це імітація миру і зміна способу завдати ран нашому народу», — Блаженніший Святослав

14 серпня

В інтерв’ю «Цензор. НЕТ» Глава УГКЦ Блаженніший Святослав розповів те, як Церква бере участь у житті українців сьогодні. Про зростаючу еміграцію та відкриття нових парафій за кордоном. Про зустріч із президентом Зеленським, його бажання вчитися і про резонансне відеозвернення релігійних діячів до населення Донбасу. Про відносини з ПЦУ та іншими церквами, про можливість відкриття Святої Софії для богослужінь і про розуміння відділення Церкви від держави.

«Якою є наша молитва покаже наше життя». Відеоблог № 27 владики Венедикта Алексійчука

14 серпня

Правлячий архиєрей Чиказької єпархії Святого Миколая Чудотворця владика Венедикт Алексійчук продовжує започатковану через youtube-канал єпархії «Школу молитви». Цього разу владика радує своїх глядачів роздумами про відбиття нашої молитви у реальному житті, у наших вчинках, словах та думках.

Папа Франциск: «Необхідний діалог між народами»

10 серпня

Європа не повинна розпастися, слід шанувати ідентичність народів, але уникати замкненості, політика потребує креативності та розсудливості, а Синод, присвячений Амазонії, хоч і має екологічний аспект, але оскільки спонукуваний Церквою, то матиме, насамперед, євангелізаційний вимір. Такими думками Папа Франциск поділився в інтерв’ю для розділу «Vatican Insider» італійської щоденної газети «La Stampa».