Синодальні органи

Синодальний трибунал

Постійний орган Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

Синод Єпископів УГКЦ, як зібрання всіх законно висвячених єпископів УГКЦ, єпархіальних, коад’юторів, титулярних та емеритів, хоч би де вони були поставлені, разом з Отцем і Главою УГКЦ є найвищою владою УГКЦ, виявом єдності та спільності цієї Церкви свого права. Синод Єпископів, зі збереженням компетенції Апостольського Престолу, є Найвищим Трибуналом УГКЦ у межах території УГКЦ і здійснює судову владу на двох ступенях судочинства. Окрім цього, Синод Єпископів патріаршої Церкви повинен таємним голосуванням вибрати на п’ять років із свого складу генерального Керівника управління справедливості і двох єпископів, які разом з ним, як головою, утворюють Синодальний трибунал. До цього трибуналу належить судити спірні справи єпархій чи єпископів, а також титулярних єпископів. Якщо ж один із цих трьох єпископів (членів Синодального трибуналу) причетний до справи або не може бути присутнім, Патріарх за згодою Постійного Синоду повинен замінити його іншим єпископом, подібно у випадку заперечення (відводу) Патріарх повинен розглядати справу за згодою Постійного Синоду.

Генеральний керівник Управління справедливості також має право наглядати за всіма трибуналами в межах території патріаршої Церкви і право приймати рішення у запереченні проти якогось судді звичайного трибуналу патріаршої Церкви.

Найвищий (Синодальний) Трибунал у своїй діяльності керується нормами Кодексу канонів Східних Церков, спеціальними нормами, виданими Апостольською Столицею, Кодексом УГКЦ та Статутом Найвищого Трибуналу УГКЦ.

Синодальний Трибунал має свій осідок в Курії Отця і Глави УГКЦ за адресою: вул. Микільсько-Слобідська, 5, 02002, м. Київ, Україна.

Синодальний Трибунал має власний бланк, печатку (мокру, суху) та інші необхідні штампи, ресурси і засоби для організації роботи.

Актуальний стан (із 2022 року):

1. Преосвященний владика Євген Попович — генеральний керівник Управління справедливості;
  2. Преосвященний владика Теодор Мартинюк;
  3. Преосвященний владика Михайло Бубній.

2016 рік:

1. Преосвященний владика Ігор Возьняк — генеральний керівник Управління справедливості;
  2. Преосвященний владика Євген Попович;
  3. Преосвященний владика Теодор Мартинюк.

2011 рік:

1. Преосвященний владика Ігор Возьняк — генеральний керівник Управління справедливості;
  2. Преосвященний владика Володимир Війтишин;
  3. Преосвященний владика Василь Семенюк.

2008 рік:

1. Преосвященний владика Давид Мотюк — генеральний керівник Управління справедливості.

2006 рік:

1. Преосвященний владика Діонісій Ляхович — генеральний керівник Управління справедливості;
  2. Преосвященний владика Софрон Мудрий;
  3. Преосвященний владика Володимир Ющак;
  4. Преосвященний владика Ігор Возьняк (від 2009 року).

1997 рік:

1. Преосвященний владика Софрон Мудрий — Голова Синодального трибуналу;
  2. Преосвященний владика Іван Мартиняк;
  3. Преосвященний владика Володимир Паска.

Синодальна ревізійна комісія

Постійний орган Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

Синодальна ревізійна комісія здійснює в імені Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви фахову перевірку щорічного Звіту Патріаршого економа, який відтак розглядає Синод Єпископів УГКЦ, а також виконує інші доручення Синоду та Отця і Глави УГКЦ, які стосуються фінансових питань загально-церковного рівня.

Актуальний стан (із 2014 року):

1. Преосвященний владика Ігор Возьняк;
  2. Преосвященний владика Стефан Хміляр.

2009 рік:

1. Преосвященний владика Василь Медвіт — голова комісії;
  2. Преосвященний владика Павло Хомницький;
  3. Преосвященний владика Кеннет Новаківський.

Заступники членів Синодальної ревізійної комісії:

1. Преосвященний владика Іван Бура;
  2. Преосвященний владика Браян Байда.

2008 рік:

1. Преосвященний владика Василь Лостен — голова комісії;
  2. Преосвященний владика Василь Медвіт;
  3. Преосвященний владика Северіян Якимишин.

Заступники членів Синодальної ревізійної комісії:

1. Преосвященний владика Павло Хомницький;
  2. Преосвященний владика Кеннет Новаківський.

1997 рік:

1. Преосвященний владика Василь Лостен.

Спеціальне зібрання єпископів для розгляду рекурсів проти адміністративних декретів Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви

Постійний орган Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

Актуальний стан (від 2022 року):

1. Преосвященний владика Теодор Мартинюк;
  2. Преосвященний владика Давид Мотюк;
  3. Преосвященний владика Євген Попович.

Заступники:

1. Преосвященний владика Володимир Ющак;
  2. Преосвященний владика Ігор Возьняк;
  3. Преосвященний владика Тарас Сеньків.

2016 рік:

1. Преосвященний владика Теодор Мартинюк;
  2. Преосвященний владика Ігор Возьняк;
  3. Преосвященний владика Володимир Ющак.

2011 рік:

1. Високопреосвященний владика Ігор Возьняк, голова;
  2. Преосвященний владика Володимир Війтишин;
  3. Преосвященний владика Василь Семенюк.

Тимчасові Синодальні органи

Синодальні органи, які завершили свою діяльність