Інтерв’ю та коментарі

«Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться! І це — найбільше чудо 2022 року і добра новина, з якою входимо в новий рік», — Блаженніший Святослав

31 грудня

Завершується 2022 рік, — рік повномасштабної війни України за незалежність і майбутнє — війни з російськими окупантами, яка почалася у 2014-му. Цей рік наповнений великим горем, але й великим героїзмом та жертовністю Українського народу задля перемоги України. 2022-й — це рік протистояння добра і зла, світла і темряви, у який українці здобули впевненість — ми переможемо, бо з нами Бог.

Найбільші пріоритети понтифікату Папи Венедикта XVI

31 грудня

Утверджування братів, обґрунтування християнської надії, нагадування про Бога. Ось три найбільші пріоритети понтифікату Венедикта XVI — згідно з його власними словами.

Глава УГКЦ підбив підсумки 2022 року: «Дякуємо Богові та Збройним силам України за те, що ми вижили»

30 грудня

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у підсумковій програмі «Відкрита Церква» на «Живому телебаченні» підбив підсумки 2022 року.

Нунцій в Україні: нашим побажанням є «Різдво без ракет»

24 грудня

Апостольський Нунцій в Україні в передріздвяному інтерв’ю для Радіо Ватикану — Vatican News ділиться думками про святкування народження Божого Сина в актуальному контексті війни.

Владика Браян Байда: Підтримуючи одні одних, ми свідчимо, що Бог серед нас

20 грудня

Відповідь канадського суспільства та української діаспори в Канаді на нову хвилю міграції, спричинену війною в Україні; результати Апостольської подорожі Папи Франциска до Канади та внесок української громади у процес примирення Католицької Церкви з корінним населенням; покликання християн у час війни супроводжувати одні одних практичною допомогою та молитвою — про ці та інші теми йде мова в розлогому інтерв’ю з єпископом Браяном Байдою, який кілька тижнів тому перебував з візитом у Ватикані.

«Перемога буде тривалим процесом»: митрополит Борис Ґудзяк та Сергій Притула обмінялися думками про майбутню перемогу та громадянське суспільство

16 грудня

11 грудня в приміщенні Українського освітнього культурного центру в Дженкінтаун митрополит Борис Ґудзяк та керівник благодійного фонду Сергій Притула поділилися своїми роздумами про війну, перемогу та особистими переживаннями щодо історичних процесів, що сьогодні відбуваються в Україні. Модератором зустрічі була Ольга Зарічинська.

Католицька школа Свята Софія: плекати українську культуру у нового покоління

16 грудня

Недільна школа для українців з часу свого створення мала на меті збереження та виховання українських культурних, історичних та християнських цінностей в іноземному середовищі. А сьогодні, у зв’язку з війною українська спільнота у Римі продовжує зростати. Тож, школа Святої Софії намагається відповісти на цей виклик, усвідомлюючи важливість розвитку українського середовища для дітей, котрі покинули свій дім.

Наймолодше в УГКЦ монаше Місійне згромадження Апостола Андрія відзначає 25-річчя

14 грудня

Ювілейні Літургії та молебені з нагоди свята в домі згромадження Апостола Андрія в Івано-Франківську відбулися 12–13 грудня. Архиєрейську Літургію 12 грудня очолили митрополит Івано-Франківський УГКЦ владика Володимир Війтишин і єпископ Чернівецької єпархії УГКЦ владика Йосафат Мощич.

«100 вертепів у Ватикані»: три вертепи та особлива інсталяція з України

10 грудня

У щорічній виставці «100 вертепів у Ватикані» беруть участь три вертепи з України й особлива ялинкова інсталяція із 443-ма ангелами, що символізують душі українських дітей, що загинули від повномасштабної війни.

Отець Андрій Хім’як: не залишати людей наодинці зі своїм горем

9 грудня

«Найгірше — це самотність, коли ми залишаємося зі своїми труднощами, проблемами не почутими ніким», — зазначив в інтерв’ю для Радіо Ватикану — Vatican News владика Андрій Хім’як, якого нещодавно призначили Єпископом-помічником Київської Архиєпархії. Пригадуючи перші місяці війни, він зазначив, що «це також був час дозрівання довіри до Бога, бо багато із священиків по-геройському пережили цей період окупації».

Владика Богдан Дзюрах: історія не закінчується Голготою, Великдень настане обов’язково

7 грудня

В інтерв’ю для Радіо Ватикану — Vatican News Апостольський екзарх для українців католиків візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії розповів про духовну та гуманітарну підтримку всіх, що страждають від війни в Україні. За його словами, «це драма Голготи, і тільки очима віри можемо збагнути, по якій стороні маємо далі залишатися і як маємо поводитися».

«Шукаймо у тиші темряви голос Бога», — 10 порад владики Володимира Груци на Різдвяний піст у час війни

6 грудня

Цього року звична для християн в Україні підготовка до Різдвяних свят, як і весь зимовий період, який сьогодні офіційно розпочинається на календарі, без сумніву будуть особливими через повномасштабну війну, яка триває в Україні вже дев’ять місяців і щодня приносить драматичні події у наші міста і села. Зимові дні стають по-особливому тривожними і лякають нас усіх через відсутню електроенергію і тепло, що стало наслідком знищення енергосистеми в результаті воєнної агресії Росії.