Останні новини та анонси

В Івано-Франківську відзначили 30-річчя першої публічної молитви УГКЦ

16 червня

Цьогоріч Івано-Франківська архиєпархія Української Греко-Католицької Церкви в межах відзначення 30-ї річниці виходу з підпілля вирішила по-особливому вшанувати жертв наших попередників, які взяли участь в першому публічному богослужінні УГКЦ в м. Івано-Франківську.

Зарваницю відвідали паломники зі Словаччини

16 червня

13 червня до Марійського духовного центру «Зарваниця» прибуло близько 50 прочан з парафій Брезіна, Казімір, Бишта Кошицького краю зі Словаччини. Духовний супровід під час паломницької подорожі здійснює парох о. Михайло Крайняк (Michal Krajňák).

«Щоб могти будувати державу з миром, потребуємо любові між нами, бо тільки любов є запевненням миру» — владика Михаїл Колтун до 670-ти випускників Академії сухопутних військ

16 червня

В Національній академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного відбулися урочистості з нагоди завершення навчального року та вручення дипломів для 670-ти випускників закладу.

Перший у світі храм на честь священномученика Василія Величковського посвячено у Ковелі

16 червня

15 червня стало особливим днем для греко-католицької громади м. Ковеля. З цього дня вони можуть молитися у новопосвяченій каплиці блаженного священномученика Василія Величковського, котра постала у районі Сільмашу. Святиню парафіяни зводили протягом двох місяців під керівництвом о. Євгена Задорожного, ЧНІ.

Всі новини та анонси

Останні інтерв’ю та коментарі

«Чи ми віримо, про що просимо у молитві?» Відеоблог № 18 владики Венедикта Алексійчука

11 червня

Правлячий архиєрей Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця владика Венедикт Алексійчук продовжує започатковану «Школу молитви» через особистий відеоблог на youtube-каналі. Цього разу Владика Венедикт пояснює, що таке «погано молитися», за словами Апостола про те, чому ми просимо і не отримуємо.

Чому новопризначений митрополит стане потужним голосом українців у США

7 червня

Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер вважає, що митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк стане потужним голосом українців у Сполучених Штатах Америки. Публікуємо повний текст його статті для «Української правди».

«Нам бракує спілкування від серця до серця», — митрополит Борис Ґудзяк

5 червня

Цими днями відбувається святкування інтронізації нового митрополита Філадельфійського, очільника Української Греко-Католицької Церкви у США, владики Бориса Ґудзяка. З цієї нагоди у Філадельфії впродовж тижня проходить фестиваль «Від серця до серця», під час якого щодня йде активне літургійне життя, виступають мистецькі колективи, проходять дні молоді, наукові зустрічі, суспільні діалоги. Напередодні інтронізації РІСУ попросила владику Бориса розповісти, чому саме таке гасло: «Від серця до серця»?

«Україна була і залишається матрицею мого життя», — митрополит Борис Ґудзяк

4 червня

У день інтронізації новопоставленого архиєпископа і митрополита Філадельфійського Бориса Ґудзяка публікуємо його інтерв’ю про бачення сучасних викликів перед Церквою, про перші кроки та очікування на Філадельфійській катедрі та про важливі уроки, якими обдарував Господь Бог впродовж його життя.

Всі інтерв’ю та коментарі

Останні проповіді та промови

«Цього року ми хочемо пригадати часи переслідувань, щоб подякувати Богові за те, що ми витривали і за тих, які витривали», — митрополит Львівський Ігор

15 червня

Звернення високопресвященного Ігоря Возьняка, архиєпископа і митрополита Львівського УГКЦ до духовенства, монашества і вірних Львівської архиєпархії у 30-ту річницю звільнення Української Греко-Католицької Церкви з-під комуністичного гніту.

Свідчення у ХХ столітті і місія в ХХІ столітті: Східні Католицькі Церкви і Вселенська Церква

13 червня

Доповідь Джорджа Вайгеля, католицького богослова, філософа, бібліографа святого Папи Івана Павла ІІ, старшого співробітника Центру етики і суспільної політики у Вашингтоні (США), автора близько 20 книжок, одного із найвідоміших американських експертів із проблем зв’язку релігії із суспільним життям, виголошена у Філадельфії 2 червня 2019 року під час Тижня молитви, святкування, єдності та місії «Від серця до серця» з нагоди інтронізації сьомого архиєпископа і митрополита Філадельфійського Бориса Ґудзяка.

Делікатна природа політики: роздуми владики Петра Стасюка

13 червня

З того часу як я був малим хлопчиною, я чую, що люди найбільше сперечаються про релігію та політику. Здається, це правда, але в той же час, це якось не звучить правильно.

«Школа учнівства тільки розпочинається», — владика Йосафат Мощич про Першу Сповідь та Святе Причастя

12 червня

В Чернівцях з благословення преосвященного владики Йосафата Мощича відбулося Свято родин. В неділю, 9 червня, на парафії катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці відбувся випускний (завершальний) день катехитичної недільної школи. Окрім цього, головними героями живої парафії були діти, котрі вперше приступили до святого Таїнства Покаяння та Пресвятої Євхаристії. Ділимося кількома думками із проповіді владики Йосафата.

Всі проповіді та промови