Останні новини та анонси

Дивіться трансляції «Живого ТБ» з нагоди свята Вознесіння Господнього

27 травня

У четвер, 28 травня, в УГКЦ святкують одне з дванадцяти найбільших свят церковного року — Вознесіння Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. З нагоди свята «Живе телебачення» 27 травня о 18:00 розпочне пряму трансляцію Великої вечірні з литією та Утрені, а 28 травня о 9:00 — пряму трансляцію святкової Божественної Літургії.

Папа Франциск: Люди молитви — миротворці, які серед зла зберігають живою надію

27 травня

Свою четверту катехизу з циклу про молитву Святіший Отець присвятив молитві стародавніх праведників, які передали до наших днів шану до Всевишнього.

Патріарший Дім продовжили надавати для проживання медиків на обсервації до кінця червня

27 травня

Вже два місяці у Патріаршому Домі у Львові проживають на обсервації медичні працівники. Це лікарі, медичні сестри, медбрати, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19. У стінах Патріаршого Дому, медики не лише мають змогу перебути необхідні 2 тижні обсервації, але також добре відпочити. По кілька осіб, вони виходять на прогулянку прилеглою територією, рибалять, читають наукову та медичну літературу. Щодня, охочі медпрацівники можуть долучитися до спільної молитви на вулиці.

Кардинал Шенборн: «Нова громада для вірних УГКЦ — це свідчення живої надії для багатьох християн у Відні»

27 травня

У неділю, 24 травня 2020 року, у храмі Пресвятої родини при парафії Neuottakring, що у Відні, відбулося перше Богослужіння українською мовою для ще однієї громади вірних Української Греко-Католицької Церкви.

Всі новини та анонси

Останні інтерв’ю та коментарі

«Кожна молитва — це прослава Бога». Відеоблог № 63 владики Венедикта Алексійчука

27 травня

У започаткованій через єпархіальний youtube-канал «Школі молитви» владика Венедикт Алексійчук продовжує роздумувати над таємницею нашого спілкування із Богом. Цього разу єпископ заохочує кожного до прослави Бога усім своїм життям.

Владика Іван Кулик: «Богородиця веде нас до Христа, і у цей нелегкий час таке провідництво є дуже цінним»

25 травня

У давній традиції Української Греко-Католицької Церкви місяць травень є присвячений посиленій молитві до Пресвятої Богородиці. Український народ завжди у важких моментах своєї історії прибігав під материнський Покров нашої Небесної Заступниці. Яким є істинне почитання Пресвятої Богородиці? Що вона може навчити нас сьогодні своїм прикладом? Та чому Богородицю називають «раєм словесним»? На ці запитання намагається шукати відповіді владика Іван Кулик, єпарх Кам’янець-Подільський.

«Суттєвим уроком пандемії є те, що людство — це глобальна родина і її члени є взаємозалежні», — митрополит Володимир Ковбич про уроки пандемії

23 травня

Пандемія коронавірусу вже охопила увесь світ. Кількість заражень постійно зростає, новинні агенції у посиленому режимі відслідковують нові випадки інфікування, різні державні органи застановляються над питаннями виходу із цієї кризи. Не оминула вона також церковного середовища Української Греко-Католицької Церкви. Беручи до уваги глобальність цієї Церкви, спілкуємося сьогодні із архиєпископом і митрополитом Куритибським владикою Володимиром Ковбичем про ситуацію та ставлення до пандемії у Бразилії. Інтерв’ю подане двома мовами: українською та португальською.

«Сурогатне материнство — це подвійний злочин», — Блаженніший Святослав в інтерв’ю для «Vatican News»

19 травня

У своєму інтерв’ю для «Vatican News» Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, рішуче засуджує практику сурогатного материнства, називаючи її «подвійним злочином» і підтверджує необхідність міжнародної підтримки, щоб покласти край цьому «ганебному явищу, яке дискредитує нашу країну в очах Європи».

Всі інтерв’ю та коментарі

Останні проповіді та промови

Змушені втікати як Ісус: Послання Папи на Всесвітній день мігранта і біженця

27 травня

У Ватикані представлено Послання Папи Франциска на всесвітній день мігранта і біженця, що відзначитиметься в останню неділю вересня. В центрі уваги — внутрішньо переміщені особи.

Євангеліє від Марії. День двадцять сьомий: Марія — ікона краси

27 травня

Таємниця цієї дівчини з Назарета, що перебуває у серці Бога, не є для нас чужою у тому сенсі, що Вона — там, а ми — тут. Ні, ми пов’язані. Насправді Бог зупиняє свій люблячий погляд на кожному чоловікові та жінці! З ім’ям і прізвищем. Його люблячий погляд — на кожному з нас. Апостол Павло говорить, що Бог «обрав нас у Ньому перед заснуванням світу, щоб ми були святі і непорочні» (Еф. 1, 4). Нас теж обрав Бог перед віками, щоб жити святим життям, вільним від гріха. Це задум любові, який Бог оновлює щоразу, коли ми наближаємося до Нього, особливо у Святих Таїнствах.

Євангеліє від Марії. День двадцять шостий: Марія — ікона радості

26 травня

Добро — це нагорода самого себе. Воно наближає до Бога, Найвищого Добра. Допомагає нам думати так, як Він, бачити реальність життя у світлі Його задуму любові щодо кожного із нас, насолоджуватися малими повсякденними радощами та підтримує нас у труднощах і випробуваннях. Добро незрівнянно більше вартує, аніж гроші, які розчаровують, тому що ми створені, щоб прийняти Божу любов і дарувати її, а не міряти кожну річ ціною грошей чи влади, що є небезпекою, яка вбиває усіх.

«Духовною темрявою оповита кожна людина, яка засліплена життям без Бога», — владика Ярослав Приріз

26 травня

Господь прагне розвіяти духовну сліпоту в кожному із нас. Він прагне роз’яснити, що Він є світлом для світу, він відкриває очі на правдиву реальність, хоче показати всі наші темні сторони, на які є прикро дивитися, бажає уздоровити нас від темряви наших гріхів та пристрастей. Ісус зможе привернути нам духовний зір тоді, коли ми будемо готові поглянути на свої темні сторони гріха, навернутися до Бога і відчути потребу Його помочі.

Всі проповіді та промови