Останні новини та анонси

Папа Франциск: «Вчімося від Предтечі. Не вважаймо, що знаємо Христа!»

20 січня

Свідчення Предтечі заохочує нас завжди розпочинати наново нашу мандрівку віри.

Військовослужбовці нагородили єпископів УГКЦ

20 січня

16 січня 2020 року в Стрию на Львівщині, у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці, духовенство Стрийської єпархії УГКЦ зібралося на «Різдвяну просфору». На спільній молитві ієреї дякували Богові за прожитий минулий рік і просили Господа благословення на рік прийдешній.

Роздуми на цьогорічний Тиждень молитов за єдність приготували мальтійці

20 січня

В центрі уваги — розповідь про сповнене небезпек прибуття святого Павла на Мальту та гостинність місцевого люду, виявлена його супутникам, корабель яких ледь не потонув у розбурханому морі.

У празник Богоявлення Господнього у Вроцлаві освятили води над Одрою

20 січня

В день Господнього Богоявлення, яке популярно називається в народі Йорданом, була відслужена у вроцлавському греко-католицькому соборі Архиєрейська Божественна Літургія св. Василія Великого, яку очолив владика Володомир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Ґданський. Розом з єпископом співслужили місцеві отці: парох о. Андрій Михалишин, о. Богдан Дрозд та о. Матей Деменюк. До співслужіння приєднався також о. Адам Лужняк, Генеральний вікарій Вроцлавської архидієцезії.

Всі новини та анонси

Останні інтерв’ю та коментарі

«Не шукайте успіху у молитві». Відеоблог № 46 владики Венедикта Алексійчука

16 січня

Преосвященний владика Венедикт Алексійчук, правлячий архиєрей Єпархії святого Миколая Чудотворця із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), продовжує вести через власний відеоблог започатковану «Школу молитви». Цього разу владика роздумує над можливістю існування успіху у молитві.

Отець Микола Бичок: «Де б я не був, я завжди зустрічав святих людей»

15 січня

15 січня стало відомо, що Римський Архиєрей підтвердив вибір Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви і номінував отця Миколу Бичка, ЧНІ, правлячим архиєреєм Мельбурнської єпархії свв. апп. Петра й Павла, яка охоплює всю Австралію, Нову Зеландію та Океанію.

«Папа Римський просив бути простішим із людьми…» — отець Степан Сус напередодні єпископської хіротонії

12 січня

Наймолодший католицький єпископ Степан Сус про власну місію, допомогу військовим, новий церковний календар, свою активність у соцмережах.

Владика-номінант Степан Сус: «Єпископ передусім повинен бути людиною, яка довіряє Богові»

11 січня

Отець Степан Сус — відомий у Львові військовий капелан і настоятель Гарнізонного храму Святих апостолів Петра і Павла. Саме йому кілька років тому вдалося зібрати команду однодумців та повернути до життя храм, який незабаром став домівкою для військових, волонтерів, місцевих жителів та кожної людини, яка шукає духовної підтримки…

Всі інтерв’ю та коментарі

Останні проповіді та промови

Владика Василь Івасюк у празник Богоявлення: «Правдивий прихід Спасителя до світу — це Боже милосердя над людьми»

19 січня

Нині великий празник хрещення Ісуса Христа в Йордані. Його ще називають Хрещенням, Богоявленням або Просвіщенням. Хрещенням, тому що безгрішний Ісус приймає хрещення на покаяння у водах Йорданських від Івана. Богоявленням, бо сам Христос являє Себе світу, як Спаситель, і про Нього свідчить з неба голос Бога Отця та Дух Святий у вигляді голуба. Просвіщенням, тому що Бог — вічне Світло, яке просвічує розум і серця людей Словом Божим.

Вслід за мрією: як постав Інститут Шептицького

18 січня

Нещодавно Інститут східнохристиянських студій імені Андрея Шептицького отримав найвищу відзнаку Глави і Отця УГКЦ — Орден митрополита Андрея Шептицького. Варто відразу зазначити, що цьому закладу вже понад тридцять років, і це перша та єдина на сьогодні вища академічна інституція УГКЦ у Північній Америці. Тут здобули освіту багато священників і мирян, а три роки тому Інститут став частиною найбільшого канадського університету в Торонто.

Владика Василій Тучапець у різдвяному посланні: «Ця подія змінила увесь світ і започаткувала еру спасіння людини»

17 січня

Отож, саме любов є невід’ємною чеснотою кожного християнина. Найперше — це любов до Бога, любити Його «всім серцем своїм і всією душею своєю, і всією силою своєю, і всім своїм розумом» (Лк. 10, 27). Ця любов виражається через нашу молитву, через прийняття Святих Тайн, а особливо, Покаяння та Пресвятої Євхаристії — Святого Причастя та через дотримання Божих Заповідей. Це також любов до ближнього, щоб любити його, як себе самого. Вона виражається через доброзичливе ставлення до інших, через взаємодопомогу, підтримку, повагу, розуміння, милосердя. Це також любов до своєї Батьківщини України.

Владика Михайло Бубній: «Закликаю змістом свого життя зробити любов, а метою — спасіння власної душі»

16 січня

Напередодні святкування Різдва Христового і на початку цього Нового 2020 року щиро заохочую кожного з нас перетнути ще один рубіж на дорозі дозрівання у вірі і становлення в любові; змістом свого життя зробити любов, а метою — спасіння власної душі. Закликаю кожного у щоденному житті мати відвагу і мужність завжди ставати на сторону правди, справедливості, моралі та любові — сторону Бога, бо тільки Він може розпалити в нас почуття правди, справедливості та незгасного вогнища любові до наших ближніх і до самих себе.

Всі проповіді та промови