Останні новини та анонси

Помер тато владики Йосифа Міляна

20 жовтня

19 жовтня 2021 року на 92-му році життя переставився до вічності Степан Мілян, батько владики Йосифа Міляна, Єпископа-помічника Київської архиєпархії.

Апостольський екзархат в Німеччині та Скандинавії із усією Церквою ступає на «синодальний шлях»

19 жовтня

17 жовтня 2021 року на заклик Святішого Отця Франциска у всій Католицькій Церкві розпочався особливий період приготування до чергового Синоду Єпископів, що має відбутися в Римі у жовтні 2023 року під гаслом: «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія». Цей період підготовки окреслили як «синодальний шлях».

Папа: для католицьких медичних закладів не існує негідного життя

19 жовтня

В процесі лікування та медичних досліджень на першому місці повинна бути конкретна хвора людина, бо католицька охорона здоров’я покликана свідчити своїми справами, що не існує негідного чи викинутого життя. На цьому наголосив Папа Франциск під час аудієнції з представниками Фундації університету «Rome Biomedical Campus».

Владики Перемисько-Варшавської митрополії прибули до Риму на відвідини ad limina apostolorum

19 жовтня

17 жовтня 2021 року до Папської Української колегії Святого Йосафата завітали владики Перемисько-Варшавської митрополіїї, які прибули до Риму на відвідини ad limina apostolorum.

Всі новини та анонси

Останні інтерв’ю та коментарі

100-річчя реформи василіян на Закарпатті: розповідь протоігумена про Ювілей

19 жовтня

Протоігумен провінції святого Миколая Василіанського Чину святого Йосафата розповідає про відзначення Ювілейного року, присвяченого 100-річчю від початку монашої реформи Василіанського Чину на Закарпатті.

Діти, що померли в час вагітності чи відразу після народження: цінне життя

16 жовтня

Кожне людське життя має унікальну цінність, незважаючи на свою тривалість. Втрата дитини в утробі матері чи невдовзі після народження, безумовно, спричиняє біль і рану не лише батькам, але й усім навколо них, усьому суспільству. Супроводжуючи цих батьків, ми можемо допомогти їм усвідомити, що їхня дитинка принесла у світ також радість і любов, навіть якщо не надовго.

Мені довелося хоронити одного за одним, — інтерв’ю з військовим капеланом Андрієм Зелінським

14 жовтня

«Багато з моїх друзів, а я згадував, що це люди, з якими я вже був знайомий, ми перетиналися, спілкувалися протягом восьми років, раптом зі зброєю в руках почали захищати Україну та рідний народ на лінії фронту. Отже, думка про те, що вони там, а я тут, у Києві, в академічному середовищі, якось мене дуже непокоїла».

«У мене була велика мрія! Вона досі не здійснилася», — о. Ігор Яців про перший рік молитовної ініціативи «Вервиця єднає»

13 жовтня

Інтернет, вервиця, пів години часу і бажання бути частиною чогось великого. Це прості речі, які необхідні для участі в молитовній ініціативі «Вервиця єднає». Вона вже цілий рік збирає вірних Української Греко-Католицької Церкви в усьому світі для прослави Господа і Його Пресвятої Матері.

Всі інтерв’ю та коментарі

Останні проповіді та промови

Звернення владики Богдана Дзюраха щодо започаткування на вселенському рівні «Синодального шляху»

19 жовтня

Звернення владики Богдана Дзюраха, Апостольського екзарха для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, до духовенства, богопосвячених осіб і усіх вірних екзархату щодо започаткування на вселенському рівні «Синодального шляху» 17 жовтня 2021 року.

«Однією смиренністю людина-грішник може спастися, а без смирення всі чесноти нікчемні», — владика Василь Івасюк

19 жовтня

Владика Василь Івасюк, єпарх Коломийський, у XVII Неділю по Зісланні Святого Духа застановився над подією зцілення доньки хананянки. Зокрема єпископ пояснив, чому Господь підходить до цього зцілення із певними випробуваннями. «Браття і сестри, в стародавні часи майстер, який виробляв мечі, загартовував шаблю, а потім бив нею з розмаху об камінь, показуючи його міць та придатність до бою. Так Господь цим випробуванням показав велику силу віри хананеянки», — зазначив владика.

Проповідь Блаженнішого Святослава у 17-ту неділю після Зіслання Святого Духа

18 жовтня

Вірити означає не просто погодитися на щось, чого я не розумію, чи вхопити невідому силу, яка виходить з Учителя. Каже євангелист Іван: «Котрі ж прийняли Його — тим дало право дітьми Божими стати, які в ім’я Його вірують; які не з крови, ані з тілесного бажання, ані з волі людської, лише — від Бога народилися» (Ів. 1, 12–13). Про це мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час Божественної Літургії у XVII Неділю по Зісланні Святого Духа, коментуючи євангельський уривок про зцілення доньки жінки-хананейки.

Владика Богдан Дзюрах: «Ми маємо власним „омофором“ огорнути наших ближніх, огорнути їх нашою любов’ю та дарами»

18 жовтня

17 жовтня 2021 року владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та країнах Скандинавії, очолив Архиєрейську Божественну Літургію із нагоди храмового празника катедрального собору Покрову Пресвятої Богородиці. У проповіді єпископ підкреслив, що Пресвята Богородиця у цій події вчить нас про два обов’язки живого і справжнього християнина — молитва та служіння ближнім.

Всі проповіді та промови