Останні новини та анонси

Глава УГКЦ висловив свої співчуття з приводу терактів у Шрі-Ланці

22 квітня

«Від усієї повноти Української Греко-Католицької Церкви я б хотів висловити наші співчуття та запевнення в молитвах через терористичні атаки у Шрі-Ланці, які забрали життя понад 200 невинних осіб і залишили ще більше осіб пораненими. Такий насильницький і брутальний напад вчинений на Пасху, що мав за мішень християнські спільноти, котрі розпочинали свої пасхальні богослужіння, показує, що зло є справжньою загрозою для миру і безпеки в цілому світі».

За участю владики Василя Івасюка відбувся Форум молодіжних лідерів Коломийської єпархії

22 квітня

20 квітня, у Лазареву суботу, молодь Коломийської єпархії зібралась у катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї на спільному форумі лідерів.

Директор Карітасу Чернівецької єпархії став волонтером року

22 квітня

Капелан із Чернівців отець Василь Гасинець став лауреатом Національного конкурсу «Благодійна Україна — 2018». Отця Василя Гасинця відзначили у номінації «Волонтер року» (2 місце).

«Приймімо Бога, Його світло, силу, правду і не біймося», — Глава УГКЦ у Вербну неділю

22 квітня

«Свято входу Ісуса Христа в Єрусалим є символом надії та спасіння, коли приходить Бог до свого народу, який так довго на Нього чекає. Цьогоріч зміст та значення цього свята для України звучить ще більш глибинно, адже воно відзначається в непростий для країни історичний період — момент вибору…», — наголосив Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви у літургійній гомілії до вірних під час Архиєрейської Божественної Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Вербну неділю, 21 квітня 2019 року.

Всі новини та анонси

Останні інтерв’ю та коментарі

«Ворог — це та людина, яка найбільше мене потребує», — інтерв’ю владики Тараса Сеньківа про сучасну ситуацію в нашій країні

20 квітня

19 квітня 2019 року, Преосвященний владика Тарас Сеньків, єпархіальний єпископ Стрийської єпархії був гостем програми «Персона» в ефірі Стрийського телеканалу «Лан». В часі розмови з ведучою п. Юлією Курилишин, єпископ поділився своїми думками про хрест, відповідальність, свободу вибору та вміння бути українцем і християнином, а також привітав усіх з прийдешнім святом Воскресіння Христового.

Блаженніший Святослав про виклики секуляризації та лаїцизації

17 квітня

Розмірковуючи про секуляризацію як про найбільший виклик сучасного світу, у книжці «Діялог лікує рани» Глава і Отець УГКЦ пояснює значення поняття лаїцизації. На його думку, обидва поняття (секуляризація і лаїцизація) слід розрізняти. Лаїцизація ‒ це процес усунення з суспільного життя впливу релігії і церковних організацій, а також скорочення ролі релігійних зв’язків у суспільстві.

«Бог завжди присутній». Відеоблог № 13 владики Венедикта Алексійчука

16 квітня

Преосвященний владика Венедикт Алексійчук, Правлячий Архиєрей єпархії святого Миколая Чудотворця із осідком у м. Чикаго, щовівторка продовжує вести через youtube-канал свою «Школу молитви». Цього разу владика роздумує над нашим усвідомленням присутності Бога у власному житті, Котрий не з’являється раптово у момент нашого бажання помолитися і немовби викликати Його, але повсякчас є у нашому житті.

«Втрата неймовірна, але… ніяк непоправна», — владика Борис Ґудзяк про страшну пожежу у Нотр-Дам де Парі

16 квітня

У столиці Франції загорівся легендарний собор Паризької Богоматері, також відомий як Нотр-Дам де Парі. Загоряння у будівлі собору виникло ввечері 15 квітня. Причина пожежі поки не встановлена, проте за деякою інформацією вона могла виникнути під час реставраційних робіт.

Всі інтерв’ю та коментарі

Останні проповіді та промови

Як пережити Страсний тиждень і зустріти Воскреслого Христа? Думки владики Богдана Дзюраха

22 квітня

Страсний тиждень — наші останні кроки в цій сорокаденній Великопісній мандрівці. І цього тижня, мабуть, вже не варто акцентувати увагу на самих собі і на тому, як ми провели цьогорічний піст. Бо, остаточно, не ми є головними дійовими особами подій, які спогадуємо впродовж і Великого посту загалом, і Страсного тижня зокрема. Ми часто помилково робимо акценти на тому, як ми маємо пережити піст, а властиво піст — це крокування за Христом, який «задля нас людей і задля нашого спасіння» прийшов на цей світ та крокує хресною дорогою спасіння вулицями Єрусалиму.

Великоднє послання Папи Франциска Urbi et Orbi 2019 року

22 квітня

Опівдні, в Неділю Пасхи, 21 квітня 2019 року, Святіший Отець Папа Франциск звернувся з лоджії базиліки Святого Петра до Риму та світу з Великоднім посланням Urbi et Orbi («до міста [Риму] та до світу».

«Ми покликані проголошувати послання надії!» — владика Петро Стасюк у великодньому привітанні

19 квітня

«Хоча інколи нам складно, щоб світ відповідав на Божі очікування, ми завжди повинні через молитву і служіння іншим живити надію, яку ми маємо через Воскреслого Христа для досягнення Його нового життя. Це надія на справжню обіцянку Євангелія — осягнути вічне життя в радості і мирі з Богом. Ця зміна повинна бути особистою. Це навернення наших власних сердець, тому будьмо апостолами воскреслого Господа, проголошуючи Його істину, Його Радість і Його мир всім народам», — йдеться у Посланні владики Петра Стасюка.

«Постановім поставити святий Хрест основним символом нашої віри в Ісуса Христа», — владики УГКЦ в Канаді у великодньому привітанні

18 квітня

У Хрестопоклінну неділю, Третю неділю Великого посту, владики Української Греко-Католицької Церкви у Канаді Лаврентій Гуцуляк, Давид Мотюк, Степан Хміляр, Кен Новаківський, Браян Байда, Михаїл Вівчар та Северіян Якимишин опублікували привітання із світлим празником Христового Воскресіння для всіх українців, чи то в Канаді, чи в Україні, чи в цілому світі.

Всі проповіді та промови