Останні новини та анонси

«Нехай Господь всім жертвам дарує те, чого їм на землі бракувало», — владика Володимир Груца у День пам’яті жертв голодоморів

28 листопада

У суботу, 26 листопада 2022 року, в День пам’яті жертв голодоморів, на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Володимир Груца спільно з Куріальним єпископом Києво-Галицького Верховного Архиєпископства владикою Степаном Сусом, митрополитом Львівським і Сокальським ПЦУ Димитрієм Рудюком та представниками духовенства різних конфесій та релігій звершили Панахиду за жертв штучних голодів 1921–1923, 1932–1933 та 1946–1947 років.

«Ми виживали з усмішкою, як люди, які не бояться бути світлом навіть тоді, коли довкола темрява», — владика Степан Сус

28 листопада

Сьогодні Україна вшановує День пам’яті жертв голодоморів на території України. Про те, як важливо пам’ятати велику жертву нашого народу, про те, як сьогодні важливо переосмислити цінність власного життя, розмірковує єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства владика Степан Сус.

Глава УГКЦ у 278-й день війни: «Коли народ інвестує в освіту, тоді він має майбутнє»

28 листопада

Коли інвестує свої ресурси, зусилля, кошти не тільки в речі, а й у розвиток людини, в розвиток дитини. Поміркуймо, як нам подбати про належну освіту і виховання наших дітей. На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 278-й день війни.

«Ваш біль — це мій біль», — Папа Римський до українців

28 листопада

У листі до українського народу від 24 листопада 2022 року Святіший Отець Франциск запевняє, що біль українців, завданий російською агресією, є і його болем. А також, плачучи разом з українцями за вбитими росією дітьми, стверджує, що в кожній дитині, яка через війну втратила життя, поразки зазнає усе людство.

Всі новини та анонси

Останні інтерв’ю та коментарі

Отець Микола Семенишин: навчитись слухати як Любомир Гузар

27 листопада

Новопризначений єпископ-помічник Івано-Франківський УГКЦ розповів про переживання, пов’язані із призначенням та про те, як на нове служіння впливатиме досвід спілкування з майбутніми священниками та з велетом духа, яким був світлої пам’яті Блаженніший Любомир Гузар.

Апостольський Нунцій в Україні: «Бути з українцями, які захищають свою Батьківщину, — це велика благодать»

26 листопада

У зустрічі єпископів обох обрядів та пленарному засіданні Конференції римо-католицьких єпископів України взяв участь Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

Владика Борис Ґудзяк: українці повинні бути послами правди та історії

24 листопада

Митрополит Філадельфійський УГКЦ, який приблизно рік тому став членом Дикастерії в справах комунікації, взяв участь у пленарній асамблеї цього ватиканського відомства. Під час перебування в Римі він також співслужив Божественну Літургію на гробі святого Йосафата в базиліці Святого Петра. Своїми думками, які виникли у контексті цих подій, від ділиться в інтерв’ю для Радіо Ватикану — Vatican News.

«Завдання Церкви — бути голосом свого народу», — Глава УГКЦ для італійського видання «Аввеніре»

22 листопада

Спеціальний кореспондент італійського видання Джакомо Гамбассі, перебуваючи у Києві, поспілкувався з Блаженнішим Святославом про війну в Україні, її міжнародний вимір, перспективи миру та служіння Церкви в умовах війни.

Всі інтерв’ю та коментарі

Останні проповіді та промови

Владика Ярослав Приріз: «Нехай пам’ять про Голодомор затривожить і закличе до чуйності і єдності наш народ»

28 листопада

У Дрогобичі вшанували пам’ять жертв Голодоморів. Поминальну молитву очолив владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, у співсужінні з владикою Василем Тучапцем, екзархом Харківським, та священниками дрогобицького деканату.

Офіційна заява Донецького екзархату УГКЦ з приводу незаконного арешту священників у Бердянську

26 листопада

У п’ятницю, 25 листопада, пресслужба Донецького екзархату УГКЦ опублікувала офіційну заяву з приводу незаконного арешту священнослужителів у Бердянську.

Лист Святішого Отця до українського народу у дев’ятий місяць після початку війни

25 листопада

Святіший Отець Франциск у дев’ятий місяць після початку повномасштабної війни Росії проти України звернувся з окремим листом до українського народу. Публікуємо український переклад цього листа.

«Молімося й будьмо слухняними добрим святим ангелам», — митрополит Ігор Возьняк

25 листопада

«Бог має різні способи, щоб допомогти людям, навіть під час війни. Тому просімо щиро Господа, щоб завершив цю війну таким способом, який йому до вподоби. Ми вдячні Господові, бо до цього часу спостерігаємо, як Він допомагає нам безборонним боронитися. Майже без зброї залишився наш народ, але Господь подбав через інших, щоб мати зброю й захищатися перед лютим збройним ворогом. Страх, який колись насилав Господь на ворогів ізраїльтян, був могутнім переможним воїном для їхніх противників». Про це мовив архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк у празник Собору святого Архистратига Михаїла та інших безтілесних небесних сил, 21 листопада 2022 року.

Всі проповіді та промови