Останні новини та анонси

«Покаяння — це не лише усвідомлення минулого, а також дорога у майбутнє», — владика Володимир Груца
Обидва учні пройшли шлях покаяння, хоч Юда зрозумів свою помилку, проте зашвидко розпорядився своїм життям і випередив події. Петро, натомість, покаявся і після воскресіння Ісус робить йому іспит любові, бо знає, що лише люблячі люди готові йти за Ним. На це звернув увагу єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ преосвященний владика Володимир Груца під час розважання над Словом Божим в архикатедральному соборі Св. Юра у вівторок, 2 березня 2021 року.

Рада Церков обурена законопроєктом про сприяння азартним іграм і лотереям
Релігійні спільноти України різних конфесій сприймають законодавчу ініціативу № 2713-д як цинічну спробу лобізму в інтересах власників ігрового бізнесу в Україні.

Доктор Борис Лушняк провів семінар для духовенства Філадельфійської митрополії
Духовенство чотирьої українських єпархій у США взяли участь у zoom-конференції з Контрадміралом та Головним хірургом Америки (2012–2013) доктором Борисом Лушняком. Конференція мала на меті представити ситуацію розвитку пандемії коронавірусу, медичний аналіз ефективності та безпечності вакцин проти Covid-19.

Венедикт XVI: Немає двох Пап. Рішення про зречення було правильним
В інтерв’ю для «Corriere della Sera» вислужений Папа розповів, що зречення було «важким рішенням», але прийнятим «у повній свідомості». На його думку, він вчинив правильно.
Останні інтерв’ю та коментарі

Душпастирство тверезості: Як Греко-Католицька Церква допомагає залежним людям в Україні
Щодня в Україні від алкогольної залежності помирає понад 150 людей, а це 60 тисяч осіб в рік лише за офіційними даними. Вже 2019 року Українська Греко-Католицька Церква створила Комісію душпастирства тверезості. Натомість у Дрогобичі вже 17 років діє реабілітаційний центр «Назарет» для узалежнених людей. Про діяльність та перспективи роботи «Назарету» з людьми різних видів залежності «Духовній величі Львова» розповів Голова Комісії душпастирства тверезості УГКЦ отець Ігор Козанкевич.

«Наших 40 днів посту — це нагода одягнути нашу душу і буття у Світлість Христа», — владика Богдан Данило
Правлячий архиєрей Пармської єпархії Святого Йосафата владика Богдан Данило звернувся із окермим запрошенням розпочати великопісну мандрівку. Зокрема архиєрей наголосив, що цей період повинен бути часом радості, а не смутку.

Три поради св. Йоана Павла ІІ, які допоможуть добре пережити Великий піст
Піст — чудовий час духовної віднови. Під час цього періоду ми намагаємося відмовлятися від того, що нас віддаляє від Бога, та культивувати звички, які нас до Нього наближають.

Владика Венедикт Алексійчук: «Коли побачиш Бога в своєму житті, зрозумієш, що тобі не було про що хвилюватися»
Владика Венедикт Алексійчук пропонує поринути в роздуми над «Христологією» старця Олександра Кіляра із Святоуспенської Унівської Лаври.
Останні проповіді та промови

Проповідь Блаженнішого Святослава у Неділю про блудного сина
«Нехай Великий піст буде для кожного з нас часом покаяння і навернення, плодом якого стане радість зустрічі, обіймів Бога Отця. Сьогодні на утрені ми співали чудову молитву: «Об’ятія отча відкрий нам, Життєдавче!». Погляньмо на ці обійми нашого Отця — вони відкриті для кожного з нас, для кожного Його сина і кожної доньки. Не відчужуймо себе від обіймів нашого Бога!» Про це мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 28 лютого 2021 року, у Неділю про блудного сина.

«Бог дарує нам свою любов не тому, що ми її гідні, а тому, що ми — його діти, а він наш Бог», — владика Тарас Сеньків
Проповідь преосвященного владики Тараса Сеньківа, єпарха Стрийського, виголошена у Неділю про блудного сина, 28 лютого 2021 року, під час Божественної Літургії в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у місті Стрию.

«Пасха-Великдень настає тоді, коли над злом тріумфує любов!» — владика Богдан Дзюрах у Неділю про блудного сина
У Неділю про блудного сина, 28 лютого 2021 року, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах пропонує застановитися над тим, чому притча про милосердного батька є настільки знаною та популярною. За його словами, «вона виявляє те, що справді є серцевиною, істотою нашої святої віри: безкорислива і вірна любов Отця Небесного до кожного із нас. Які прикмети цієї Божої любові?»

Блаженніший Святослав: «Символ віри»: хто такий Святий Дух?
У 41-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над восьмим членом «Символу віри»: «І в Духа Святого, Господа животворящого, що від Отця ісходить, що з Отцем і Сином рівнопоклоняємий і рівнославимий, що говорив через пророків». Нижче пропонуємо текстову версію катехизи.