Останні новини та анонси

Відбувся другий онлайн-празник в Мельбурнській катедрі

25 липня

25 липня 2021 року парафія катедрального храму Свв. апп. Петра і Павла відсвяткувала свій празник. Оскільки 12 липня відбувся Чин інтронізації преосвященного владики Миколая Бичка на єпарха Мельбурнського, було вирішено перенести святкування парафіяльного свята на наступну неділю.

Владика Миколай Бичок: Бог завжди обирає людину

25 липня

Владика Миколай Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла, у сьогоднішню неділю, 25 липня 2021 року, роздумує над вчинком мешканців Гадарину, які вигнали Ісуса Христа зі свого краю після зцілення ним двох біснуватих.

Папа: Помноження благ не вирішує проблеми без справедливого поділу

25 липня

Коментуючи під час недільної зустрічі з вірними уривок з Євангелії від Івана про помноження хлібів, Папа Франциск звернув увагу на те, що в євангельських розповідях про цю подію ніколи не вживається слово «помноження».

Сьогодні — Всесвітній день дідусів і бабусь

25 липня

Сьогодні Церква вперше відзначає День дідусів, бабусь і людей похилого віку.

Всі новини та анонси

Останні інтерв’ю та коментарі

«Великі зміни можливі тільки разом, зусиллями всієї єпархіальної спільноти», — владика Микола Бичок

21 липня

12 липня відбулася інтронізація третього єпископа Мельбурнзької єпархії УГКЦ Миколи Бичка — тепер уже у місці служіння, в Австралії, у єпархії святих апостолів Петра і Павла. Дорога до нового дому служіння тривала для владики майже півтора року, у зв’язку із жорсткими карантинними заходами на континенті.

Василіянка с. Еммануїла про місію в світі: життєдайна і молитовна присутність

20 липня

В інтерв’ю для Радіо Ватикану — Vatican News Генеральна дорадниця сестер василіянок с. Еммануїла Вішка розповіла про 70-річчя об’єднання спільнот сестер василіянок в один чин, про їхню діяльність та місію.

Владика Степан Сус: «Зміст нашої віри у Бога — вміти правильно бачити, переживати, розуміти, приймати рішення»

15 липня

Віра — це чеснота, основою якої є здатність без зайвих сумнівів приймати за правду певну істину. Коли ми дійсно довіряємо, то відчуваємо душевний спокій та впевненість. Інколи варто замислитися: чи справді наше віра у Бога є міцною? Адже Господь людям, які вірують у Нього, дарує своє благословення і провадить їхнє життя дорогою правди.

Владика Миколай Бичок: «Вірю, що Отець Небесний мене не залишить і впевнено попровадить через мене єпархію верховних апостолів Петра і Павла»

14 липня

Врешті, 24 травня 2021 року радісна вістка від владики Миколая Бичка наповнила серця не тільки вірних Єпархії святих верховних апостолів Петра і Павла із осідком у м. Мельбурн (Австралія), але й усіх вірних Української Греко-Католицької Церкви. Тому спішимо у цьому ексклюзивному інтерв’ю обговорити із єпископом про його досвід очікування, про невідомі, проте такі любі стежки Господні, а також про його плани, очікування та перші кроки на іншому кінці земної кулі.

Всі інтерв’ю та коментарі

Останні проповіді та промови

Владика Михаїл Бубній звернувся до ченців та черниць «золотого віку»

25 липня

Після проказування молитви «Ангел Господній» у неділю, 31 січня 2021 року, напередодні свята Стрітення Господнього, Папа Франциск проголосив відзначення Всесвітнього дня дідусів і бабусь. Він відзначатиметься в четверту неділю липня, адже 26 числа цього місяця у літургійному календарі Церкви латинського обряду припадає спомин святих Йоакима та Анни, Ісусових дідуся й бабусі. З нагоди наближення цього свята владика Михаїл Бубній привітав богопосвячених осіб похилого віку. Пропонуємо до Вашої уваги це звернення.

#Ісповідники віри. Отець Степан Венгринович — невтомний служитель Христа та власного народу

23 липня

Усі терпіння, які стрічалися о. Степанові, він переносив з великою любов’ю. Він був задивлений на інших, їх клопоти, потреби, біду. Однак, у смиренні своєму не бачив свого подвигу. В листі до свого колишнього друга, о. Михайла, Слуга Божий пише: «Привезли нас до іншого місця, правда, дещо далеченько і кажуть тут фізично працювати. І тільки всього. Ніхто не мучив мене, ніхто мене ні разу не вдарив, ніхто не припікав огнем. Що сьогодні я працюю пилою й топором?! Я давно знав тих, що ціле життя пилою на хліб заробляли… — так зі спокійним сумлінням каже. — Я залишився тим, ким був. Віри не відрікся, ні чести не сплямив, ні присяги не зломив».

Владика Петро Стасюк: Що значить для сім’ї бути домашньою Церквою?

22 липня

Святий апостол Павло у своєму листі до римлян (16, 6) каже: «Згадайте мене на зібраннях, коли збираються в їхньому домі». У Біблії також є інші згадки про домашню Церкву.

Дитинство під опікою монахинь. Як виникли перші українські дитсадки

21 липня

Перша українська «захоронка» (сучасний дитячий садок) виникла у невеликій стодолі у селі Жужель. Вона дала поштовх для створення мережі дитячих закладів у міжвоєнній Галичині. Дітьми опікувалися монахині — навчали та гралися з ними, а їх матері отримали можливість реалізовуватися поза межами дому. Про це інформує сайт «Локальна історія».

Всі проповіді та промови