Останні новини та анонси

Єпископи УГКЦ про рашизм, постмодерний тоталітаризм, злочини Російської Церкви та Росію, яка не лишає простору для компромісу

20 лютого

Росія не залишає Україні іншого вибору, окрім військового самозахисту. На цьому акцентується у Посланні Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні щодо війни та справедливого миру в контексті нових ідеологій «Рятуйте пригнобленого з руки гнобителя».

Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні проголосив 24 лютого Днем молитви і посту

20 лютого

У другі роковини повномасштабного вторгнення єпископи Української Греко-Католицької Церкви закликають духовенство та вірних до посиленої молитви і посту за справедливий мир.

«Ви перші маєте бути там. Там побачите Бога», — владика Богдан Дзюрах про виставку ікон на ящиках з-під набоїв

20 лютого

«Ми сьогодні прийшли до храму як віруючі люди. Цим показуємо, що Літургія для нас є важливішою за відпочинок і розваги. Ви увійшли сюди з вірою, яку бережете у ваших серцях і серцях ваших дітей як найбільший скарб. Віра не просто підтримує тіло і душу, вона дає нам вічне життя. І людина приходить до храму, щоб осягнути вічне спасіння». Такими словами 18 лютого 2024 року апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах розпочав свою проповідь до української громади Святого Климентія у м. Франкфурті.

Владика Діонісій Ляхович рукоположив нового священника у катедральному храмі Свв. мучч. Сергія і Вакха

20 лютого

18 лютого, у першу неділю Великого посту за григоріанським календарем, у катедральному храмі Жировицької Богородиці і Свв. мчч. Сергія і Вакха владика Діонісій Ляхович під час Архиєрейської Божественної Літургії рукоположив Святослава Макара, студента Папського Університету св. Томи Аквінського «Анжелікум».

Всі новини та анонси

Останні інтерв’ю та коментарі

«Як пізнання себе допомагає сприймати ближніх?» — владика Венедикт Алексійчук

20 лютого

Владика Венедикт Алексійчук, єпископ Єпархії Святого Миколая із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), ромірковує над темою пізнання себе у черговому відеосюжеті на власному ютуб-каналі.

Мережа комісій «Справедливість і мир» Європи відвідала Україну

19 лютого

Делегація мережі національних комісій європейських єпископських конференцій, що займаються захистом прав людини, миром, розвитком і піклуванням про створіння, кілька днів тому побувала у Львові, щоб засвідчити свою солідарність з українським народом, який вже майже два роки страждає від широкомасштабної війни.

«Господь не перекреслив ні тебе, ні мене, ні Україну»: митрополит Борис Ґудзяк радить як побороти відчай і зневіру у теперішньому часі війни

18 лютого

Після загальноуніверситетської Божественної Літургії у храмі Святої Софії—Премудрості Божої, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, президент Українського католицького університету владика Борис Ґудзяк зустрівся зі спільнотою студентів та дав кілька порад щодо того, як вберегти своє серце від розчарування, розпуки та відчаю у теперішньому періоді російської війни проти України. Ці поради — доволі універсальні, тож запрошуємо до їхнього прочитання та застосування.

10 думок патріарха Йосифа Сліпого, які здатні допомогти нам сьогодні

17 лютого

17 лютого минає 132 роки з дня народження Глави УГКЦ Йосифа Сліпого (1892–1984). Його називають «голосом мовчазної Церкви», який говорив до цілого світу про стражденну Україну. Духовна спадщина і настанови патріарха Йосифа не лише актуальні для нас сьогодні, а здатні допомогти змінити наше мислення.

Всі інтерв’ю та коментарі

Останні проповіді та промови

«Хто має Бога, той має все»: проповідь Блаженнішого Святослава в неділю Закхея

20 лютого

«Господи, як Ти колись увійшов до Єрихона, прийди до нашого українського дому, віднайди нас, порятуй і приведи нас до Себе. Відроди нас як Бог батьків наших у покаянні перед Тобою! Бо якщо стоятиме наш український дім, наша родина, громада, Церква — Твій дім і Твої люди на цій землі, то ми все відбудуємо, відновимо». Про це мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у неділю про Закхея, 18 лютого 2024 року, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у м. Києві.

Роз’яснення ролі капелана в закладах освіти від Комісії у справах освіти і виховання УГКЦ

19 лютого

«Майбутнє суспільства прямо залежить від того, яких дітей ми виховуємо, за якими принципами вчимо їх жити, який приклад показуємо, наскільки готові йти назустріч молоді. Саме капелан може допомогти вчителям налагодити роботу з учнями, створити середовище розуміння, підтримки й любові. Він має бути чутливим до дитячих зацікавлень, побажань, проблем». На тлі дискусії в українському суспільстві стосовно присутності і ролі шкільного капелана у закладах освіти Комісія УГКЦ у справах освіти і виховання опублікувала роз’яснення.

#Ісповідники віри. Отець Трух закликав «визволяти братів українців з московських кайдан»

18 лютого

18 лютого, в Україні, відзначають 130-річчю від дня народження отця Андрія-Григорія Труха, уродженця села Гірного на Стрийщині, який разом зі Степаном Чарнецьким із Тернопільщини є співавтором культової пісні усіх українців «Ой, у лузі червона калина похилилася…»

«Покаяння — це наше щоденне прагнення»: Пастирське послання ієрархів УГКЦ у США на Великий піст 2024 року

18 лютого

Єпископи Української Католицької Церкви у Сполучених Штатах Америки звернулися із пастирським посланням до духовенства та вірних на початок Великого посту 2024 року.

Всі проповіді та промови