Останні новини та анонси

Глава УГКЦ зустрівся з Прем’єр-міністром України

18 травня

18 травня 2022 року в патріаршому центрі УГКЦ у Києві відбулася зустріч Блаженнішого Святослава з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем на прохання останнього. Прем’єр-міністр приїхав до Патріаршого собору, щоб особисто привітати Главу УГКЦ з днем народження. 5 травня Прем’єр-міністр привітав Предстоятеля УГКЦ своїм листом, а сьогодні зміг це зробити безпосередньо.

Глава УГКЦ у 84-й день війни: «Усе більше відчуваємо, що Україна здатна вистояти в цій нерівній війні, бо сам Бог на нашому боці»

18 травня

Ми відчуваємо щоразу повніше, що Україна здатна вистояти в цій нелегкій, нерівній борні. Ми відчуваємо, що Господь Бог благословляє наше військо, бо ми за нього молимося. Він підтримує тих, які вміють любити Батьківщину та своїх найрідніших.

Сьогодні 102 роки від дня народження св. папи Івана Павла ІІ: 10 цікавих фактів із життя Понтифіка

18 травня

18 травня 2022 року виповнюється 102 роки із дня народження святого Івана Павла II, 264-ого Папи Римського. Іван Павло II перебував на чолі Католицької Церкви протягом двадцяти шести з половиною років, що є другим за тривалістю понтифікатом після Папи Пія IX, який займав цю посаду 32 роки. Іван Павло II — перший в історії Папа-слов’янин, а також перший Папа-неіталієць з часів голландця Адріана VI, що служив з 1522 по 1523 роки.

«Митрополит Андрей Шептицький і нацистський режим» — нова книга про один з найскладніших періодів у житті митрополита

18 травня

«Митрополит Андрей Шептицький і нацистський режим, 1941–1944: між християнськими ідеалами та політичними реаліями» під такою назвою у Видавництві УКУ вийшов україномовний переклад книги о. Андрія Михалейка, професора-ад’ютанта Католицького університету Айхштет-Інґольштадт (Німеччина). Видання описує три роки життя Митрополита під нацистським пануванням, що підкріплюється широкою джерельною базою.

Всі новини та анонси

Останні інтерв’ю та коментарі

У Римі очільники мереж «Карітас» в Україні розповіли про різні аспекти служіння потребуючим

18 травня

Нещодавно відбулась регіональна конференція мережі «Caritas Europa». Також очільники обох гілок «Caritas» в Україні зустрілися з Папою Франциском.

Владика Богдан Дзюрах: протиставляти злобі світу щиру любов до наших ближніх

18 травня

Роздумуючи над теперішніми обставинами війни, а отже засилля зла, злоби і ненависті, владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та країнах Скандинавії, пропонує християнську відповідь. Вона полягає у наслідуванні Христа навіть у тих моментах, коли Він протистояв насильству. Цією відповіддю є вірна любов аж до кінця.

«Нехай Христове воскресіння буде нашою перемогою», — владика Борис Ґудзяк у великодньому привітанні

18 травня

«Люди бачать, як українці люблять найбільшою любов’ю, тією Христовою любов’ю — коли хтось віддає життя своє за друзів своїх». І це перемінює їх, запевняє владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, у великодньому привітанні.

Апостольський Нунцій в Україні відправляє месу на кухні, щоб уникнути обстрілів, та координує гуманітарні ініціативи, щоб допомогти найбільш вразливим

17 травня

Коли справа доходить до того, щоб бути папським дипломатом, є певні види служіння, які видаються легшими за інші. Але ситуація може змінитися за лічені тижні. Мало хто сьогодні має важчу роботу, ніж архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, Апостольський Нунцій в Україні.

Всі інтерв’ю та коментарі

Останні проповіді та промови

Постанови Дев’яносто першої сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні

17 травня

Дев’яносто перша сесія Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні відбулася 10–11 травня 2022 року в Трускавці. Публікуємо постанови цієї сесії.

Послання Папи Франциска на День мігранта й біженця. Явище, яке пізнала також Україна

17 травня

У четвер, 12 травня 2022 року, у Ватикані представлено послання Папи Франциска на 108-й Всесвітній день мігранта та біженця, який відзначатиметься 25 вересня на тему: «Будувати майбутнє разом з мігрантами та біженцями».

«Боже, не маємо нікого, потребуємо Твого милосердя!» Проповідь Блаженнішого Святослава в неділю Розслабленого

17 травня

Кожен, хто чинить милосердя іншій людині, стає Божим посланцем. Щоразу, коли ми робимо добро для жертв війни, біженців і переселенців, для тих, хто втратив рідних, помешкання чи майно, вони, відчувши на собі милосердя, кажуть, що нас сам Бог їм послав, і розуміють, що Він про них не забув. Так мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у Неділю розслабленого, 15 травня 2022 року.

Владика Борис Ґудзяк у Нотр-Дамі: «Бути автентичною людиною, жити добре — це не теорія. Для цього потрібна практика»

16 травня

15 травня в Університеті Нотр-Дам (США) відбулись 177-мі випускні урочистості. Звернутися до понад трьох тисяч випускників, їхніх батьків, друзів, а також гостей університету цього року мала можливість Україна в особі архиєпископа та митрополита Філадельфійської архиєпархії УГКЦ, засновника та Президента Українського католицького університету владики Бориса Ґудзяка.

Всі проповіді та промови