Останні новини та анонси

Вони є злочинними та нікчемними — Всеукраїнська Рада Церков про «вибори» на Росії

18 березня

Всеукраїнська Ради Церков і релігійних організацій оприлюднила Заяву з приводу так званих «електоральних заходів» у Російській Федерації.

Глава УГКЦ у 109-й тиждень війни: Ми є католиками не тому, що Папою є Франциск, а тому, що на скелі Петра Христос заснував свою Церкву

18 березня

Ми, українці, минулого тижня відчули, що від цієї диявольської зброї не вберігся навіть Святіший Отець Франциск. Внаслідок підступної маніпуляції нечесного на руку журналіста — протиставлення символічних жестів і знаків та їх словесних пояснень — впав жертвою Апостольський престол. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у 109-й тиждень повномасштабного вторгнення Росії на територію нашої Батьківщини.

«Коли ж постимо, чинімо це для Господа й на його славу!» — митрополит Ігор Возьняк на початок Великого посту

18 березня

Архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк звершив Вечірню в Сиропусну неділю у Львівській духовній семінарії Святого Духа УГКЦ.

У Польщі відбулася перша загальномитрополича проща до Пратулина

18 березня

16 березня відбулося урочисте вшанування Пратулинських мучеників під час прощі до Пратулина вірних і духовенства Перемишльсько-Варшавської митрополії УГКЦ.

Всі новини та анонси

Останні інтерв’ю та коментарі

Місія Церкви, голос України, екуменічний діалог: Глава УГКЦ підсумовує роботу Синоду за океаном

17 березня

Із 3 по 8 березня проходив Постійний Синод Української Греко-Католицької Церкви. Цього разу — у США і охоплював не лише робочі засідання, а й молитовні зустрічі із громадою у Вашингтоні, Філадельфії та Нью-Йорку, адвокаційні — з американськими політиками й урядовцями, відвідини Конференції католицьких єпископів США, а також православних ієрархів. Роботу 7 (78) сесії Постійного Синоду підсумував Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Далі — його пряма мова.

5 кроків Папи Франциска на Великий піст 2024 року

16 березня

1 лютого світ побачило Послання Святішого Отця Папи Франциска на Великий піст 2024 року. Цьогоріч воно виходить із темою: «Через пустелю Бог веде нас до свободи», беручи за основу старозавітні події виходу ізраїльського народу із Єгипетської неволі та надаючи їм актуального змісту серед сучасних викликів та подій.

«Дорога до Бога пролягає через власне серце»: владика Володимир Груца про приготування до Великого посту

16 березня

7 березня 2024 року Вечір духовної віднови для жінок в архикатедральному соборі Святого Юра розпочався Божественною Літургією, під час якої усі бажаючі мали змогу приступити до сповіді. У своєму слові до вірних владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, поділився важливими порадами для належного приготування до Великого посту.

Історія УГКЦ: проєкт про маловідоме минуле Церкви

15 березня

«Історія Української Греко-Католицької Церкви довга та непроста. Але вона є фундаментом для нашого сьогодення і майбутнього. Адже це історія жертовного служіння людей, непростих рішень у складні часи, про виживання у підпіллі і торжественного відродження до вільного життя», — переконані творці нового проєкту «Історії з історії УГКЦ» на «Живому Телебаченні».

Всі інтерв’ю та коментарі

Останні проповіді та промови

Що треба знати про Великий піст та правила щодо його проведення в УГКЦ?

18 березня

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в Українській Греко-Католицькій Церкві в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.

Владика Ярослав Приріз про Страшний суд: «Весь зміст нашої життєдіяльності є у тому, щоби любити діяльно»

14 березня

«Чи ми є братами і сестрами для тих, хто перебуває поряд з нами? Якщо так, то нове життя проявиться в нас. Але якщо ми не виявимося навіть людяними, то як можемо очікувати, що при завершенні нашого земного життя станемо учасниками Божої природи (пор. ІІ Пт. 1, 4)?» Про це роздумував під час проповіді у неділю про Страшний суд, 10 березня 2024 року, владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький.

«Пильнуймо наші душі, часто сповідаймося та каймося за наші провини», — митрополит Ігор Возьняк

13 березня

10 березня 2024 року, у М’ясопусну неділю, в яку під час Божественної Літургії читається євангельський уривок про Страшний суд, архиєпископ і митрополит Ігор Возьняк застановився над тим, яким чином ми можемо приготуватися до цієї зустрічі із нашим Спасителем, відкинувши страх і тривогу.

«Усі потребують надії!» Проповідь Блаженнішого Святослава у соборі Святого Патріка в Нью-Йорку

12 березня

«Нашою надією є Христос, Його любов і слова, Його смерть і воскресіння […]. Мігранти-біженці, безхатченки, безробітні, батьки чи діти наркоманів, жертви расизму, ті, що голодують в Африці, християни в Китаї, жінки в Афганістані, сім’ї, які переживають кризу або страждають через тяжку хворобу близької людини, суспільство, розірване на частини поляризаційним публічним дискурсом, ті, що стоять перед лицем власної гріховності — усі потребують надії!» Такими словами звернувся під час проповіді 10 березня 2024 року у соборі Святого Патріка в Нью-Йорку Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

Всі проповіді та промови