Останні новини та анонси

Глава УГКЦ: «Ми сьогодні молимося, щоб український народ зробив правильний вибір і не став на дорогу смерті»

26 жовтня

Той, хто хоче збудувати в Україні простір життя, де б можна було жити, не втікати з тої держави, може основувати свою діяльність тільки на Божій правді і Божій істині. Таке переконання висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового 25 жовтня 2020 року.

25 років тому відійшов до Господа єпископ катакомбної УГКЦ Филимон Курчаба

26 жовтня

26 жовтня 1995 року в монастирі св. Альфонса на Голоску (Львів) відійшов до вічності преосвященний владика Филимон Курчаба, єпископ катакомбної Української Греко-Католицької Церкви.

Папа: Ми не є справжніми учнями Ісуса, доки серце закрите на ближнього

25 жовтня

Зустрічаючись з вірними в останню неділю жовтня, Святіший Отець звернув увагу на те, що метою заповідей є допомогти нам зреалізувати подвійний вимір любові.

Владика Миколай Бичок: Погляд, який може змінити життя

25 жовтня

У чергових духовних роздумах, опублікованих на власній фейсбук-сторінці, владика Миколай Бичок, єпарх Мельбурнський, роздумує над євангельською подією покликання апостола Матея та детально зупиняється на значенні погляду у нашому житті.

Всі новини та анонси

Останні інтерв’ю та коментарі

Як заглибитися у молитву? Відеоблог № 83 владики Венедикта Алексійчука

23 жовтня

Владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький, продовжує вести своїх глядачів «Школою молитви». Цього разу єпископ пропонує глибоко застановлятися і роздумувати над глибинним значенням молитов та слів, які у них використовуємо.

«Метастази олігархічної системи виснажують наш національний організм», — владика Богдан Дзюрах в інтерв’ю німецькій редакції VaticanNews

20 жовтня

Нова енцикліка Папи Франциска «Усі брати» провокує дискусії також у Східних Католицьких Церквах. Найбільшою серед них є Українська Греко-Католицька Церква. Єпископ Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, в інтерв’ю німецькій редакції «VaticanNews» повідомляє, як був сприйнятий папський текст у цій східноєвропейській країні.

«Церква не може стати заручницею політичних програм і корпоративних інтересів», — о. Андрій Зелінський про політику і вибори

19 жовтня

Цими днями ми відзначали День захисника України, а також свято Покрови Пресвятої Богородиці. Саме свято Покрови було в особливій пошані на Запорізькій січі, а також на це свято було засновано Українську Повстанську Армію. Що сьогодні означає таке поєднання Покрови і Захисника України, яку роль любові до Батьківщини відведено у християнстві? Про це ми поговоримо з о. Андрієм Зелінським, військовим капеланом, політологом і публіцистом.

Владика Богдан Дзюрах: «Примирення повинне розпочинатися із правди»

15 жовтня

Для Секретаря Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви владики Богдана Дзюраха, в країні, позначеній конфліктом, що триває понад шість років на Сході, шлях до миру також слід читати у світлі енцикліки «Усі брати».

Всі інтерв’ю та коментарі

Останні проповіді та промови

Блаженніший Святослав: Що означає вірити?

25 жовтня

У 24-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ розпочав новий цикл катехиз на тему віри. У першій тематичній передачі мова йшла про віру як відповідь люди на одкровення Бога, Який зі своєї власної волі відкриває себе людині. Глава Церкви розповів, що означає віра для кожної людини, яка, за своєю природою, є релігійною істотою. Нижче пропонуємо текстову версію катехизи.

10 порад християнам напередодні політичних виборів

24 жовтня

У жовтні в Україні відбудуться місцеві вибори. «До громадянських обов’язків належать участь у виборах, сплата податків, захист власної країни від агресора, загальна законослухняність, солідарність та взаємоповага між членами суспільства» (Катехизм УГКЦ, 965).

Митрополит Борис Ґудзяк: Вітаючи наших сестер-місіонерок Покрова Матері Божої

24 жовтня

На празник Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня 2020 року, Філадельфійська архиєпархія на чолі із високопреосвященним архиєпископом і митрополитом Борисом Ґудзяком відсвяткувала ювілей заснування спільноти Сестер-Місіонерок Покрова Матері Божої.

Владика Петро Стасюк: «Вірус показав нам, що хворі, страждаючі та бідні — це суть євангельського послання»

22 жовтня

За словами преосвященного владики Петра Стасюка, правлячного архиєрея Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла, пандемія Covid-19 поставила «бідних» прямо перед нашими очима. Сьогодні ми не можемо байдуже відвернути погляд в іншу сторону, адже доволі легко опинитися на їхньому місці.

Всі проповіді та промови