Останні новини та анонси

«Покаяння — це не лише усвідомлення минулого, а також дорога у майбутнє», — владика Володимир Груца

2 березня

Обидва учні пройшли шлях покаяння, хоч Юда зрозумів свою помилку, проте зашвидко розпорядився своїм життям і випередив події. Петро, натомість, покаявся і після воскресіння Ісус робить йому іспит любові, бо знає, що лише люблячі люди готові йти за Ним. На це звернув увагу єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ преосвященний владика Володимир Груца під час розважання над Словом Божим в архикатедральному соборі Св. Юра у вівторок, 2 березня 2021 року.

Рада Церков обурена законопроєктом про сприяння азартним іграм і лотереям

2 березня

Релігійні спільноти України різних конфесій сприймають законодавчу ініціативу № 2713-д як цинічну спробу лобізму в інтересах власників ігрового бізнесу в Україні.

Доктор Борис Лушняк провів семінар для духовенства Філадельфійської митрополії

2 березня

Духовенство чотирьої українських єпархій у США взяли участь у zoom-конференції з Контрадміралом та Головним хірургом Америки (2012–2013) доктором Борисом Лушняком. Конференція мала на меті представити ситуацію розвитку пандемії коронавірусу, медичний аналіз ефективності та безпечності вакцин проти Covid-19.

Венедикт XVI: Немає двох Пап. Рішення про зречення було правильним

2 березня

В інтерв’ю для «Corriere della Sera» вислужений Папа розповів, що зречення було «важким рішенням», але прийнятим «у повній свідомості». На його думку, він вчинив правильно.

Всі новини та анонси

Останні інтерв’ю та коментарі

Душпастирство тверезості: Як Греко-Католицька Церква допомагає залежним людям в Україні

2 березня

Щодня в Україні від алкогольної залежності помирає понад 150 людей, а це 60 тисяч осіб в рік лише за офіційними даними. Вже 2019 року Українська Греко-Католицька Церква створила Комісію душпастирства тверезості. Натомість у Дрогобичі вже 17 років діє реабілітаційний центр «Назарет» для узалежнених людей. Про діяльність та перспективи роботи «Назарету» з людьми різних видів залежності «Духовній величі Львова» розповів Голова Комісії душпастирства тверезості УГКЦ отець Ігор Козанкевич.

«Наших 40 днів посту — це нагода одягнути нашу душу і буття у Світлість Христа», — владика Богдан Данило

1 березня

Правлячий архиєрей Пармської єпархії Святого Йосафата владика Богдан Данило звернувся із окермим запрошенням розпочати великопісну мандрівку. Зокрема архиєрей наголосив, що цей період повинен бути часом радості, а не смутку.

Три поради св. Йоана Павла ІІ, які допоможуть добре пережити Великий піст

28 лютого

Піст — чудовий час духовної віднови. Під час цього періоду ми намагаємося відмовлятися від того, що нас віддаляє від Бога, та культивувати звички, які нас до Нього наближають.

Владика Венедикт Алексійчук: «Коли побачиш Бога в своєму житті, зрозумієш, що тобі не було про що хвилюватися»

27 лютого

Владика Венедикт Алексійчук пропонує поринути в роздуми над «Христологією» старця Олександра Кіляра із Святоуспенської Унівської Лаври.

Всі інтерв’ю та коментарі

Останні проповіді та промови

Проповідь Блаженнішого Святослава у Неділю про блудного сина

2 березня

«Нехай Великий піст буде для кожного з нас часом покаяння і навернення, плодом якого стане радість зустрічі, обіймів Бога Отця. Сьогодні на утрені ми співали чудову молитву: «Об’ятія отча відкрий нам, Життєдавче!». Погляньмо на ці обійми нашого Отця — вони відкриті для кожного з нас, для кожного Його сина і кожної доньки. Не відчужуймо себе від обіймів нашого Бога!» Про це мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 28 лютого 2021 року, у Неділю про блудного сина.

«Бог дарує нам свою любов не тому, що ми її гідні, а тому, що ми — його діти, а він наш Бог», — владика Тарас Сеньків

1 березня

Проповідь преосвященного владики Тараса Сеньківа, єпарха Стрийського, виголошена у Неділю про блудного сина, 28 лютого 2021 року, під час Божественної Літургії в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у місті Стрию.

«Пасха-Великдень настає тоді, коли над злом тріумфує любов!» — владика Богдан Дзюрах у Неділю про блудного сина

28 лютого

У Неділю про блудного сина, 28 лютого 2021 року, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах пропонує застановитися над тим, чому притча про милосердного батька є настільки знаною та популярною. За його словами, «вона виявляє те, що справді є серцевиною, істотою нашої святої віри: безкорислива і вірна любов Отця Небесного до кожного із нас. Які прикмети цієї Божої любові?»

Блаженніший Святослав: «Символ віри»: хто такий Святий Дух?

28 лютого

У 41-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над восьмим членом «Символу віри»: «І в Духа Святого, Господа животворящого, що від Отця ісходить, що з Отцем і Сином рівнопоклоняємий і рівнославимий, що говорив через пророків». Нижче пропонуємо текстову версію катехизи.

Всі проповіді та промови