Секретар Синоду

Секретаріат Синоду створений для допомоги Отцю і Главі Церкви в підготовці та проведенні Синодів Єпископів і в забезпеченні всіх аспектів, пов’язаних з діяльністю Синоду в міжсинодальний період.

Секретаря Синоду обирає на п’ять років зі свого складу таємним голосуванням Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

Єпископ Богдан Дзюрах народився 20 березня 1967 року в селі Гірське (Миколаївський район, Львівська область). У 1990 році вступив до Духовної семінарії в м. Дрогобич. Згодом вивчав теологію у вищих духовних навчальних закладах Європи: у Варшаві, Страсбурзі, Інсбруці та Римі. Здобув ступінь доктора теології.

17 березня 1991 року був рукоположений на священика (святитель — владика Юліан Вороновський, єпарх Самбірсько-Дрогобицький).

21 грудня 2005 року проголошений Єпископом-помічником Києво-Вишгородської архиєпархії. Архиєрейська хіротонія відбулася 15 лютого 2006 року в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові (святитель — Блаженніший Любомир Гузар). У 2006 році обраний Секретарем Синоду Єпископів УГКЦ.

Інтерв’ю та коментарі