Секретар Синоду

Секретаріат Синоду створений для допомоги Отцю і Главі Церкви в підготовці та проведенні Синодів Єпископів і в забезпеченні всіх аспектів, пов’язаних з діяльністю Синоду в міжсинодальний період.

Секретаря Синоду обирає на п’ять років зі свого складу таємним голосуванням Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

Єпископ Андрій Хім'як народився 13 квітня 1981 року в м. Львові. У 1998–2005 роках навчався у Львівській духовній семінарії Святого Духа, здобувши ступінь спеціаліста богослов’я. Відтак розпочався період навчання у Папському східному інституті в Римі на факультеті східних церковних наук, що тривав упродовж 2005–2008 років. Завершився він здобуттям наукового ступеня ліценціата богослов’я.

Священничі свячення прийняв 4 листопада 2012 року з рук Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава.

3 листопада 2022 року проголошений єпископом-помічником Київської архиєпархії. Архиєрейська хіротонія відбулася 19 лютого 2023 року у Патріаршому соборі Воскресіння Христового (головний святитель — Блаженніший Святослав Шевчук). У квітні 2021 року обраний в.о. Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ.

Інтерв’ю та коментарі