Синод Єпископів

Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви разом із Отцем і Главою УГКЦ становить найвищу владу в Українській Греко-Католицькій Церкві. Він є виявом єдності та спільності цієї Церкви. Також Синод Єпископів є законодавчим зібранням усіх і тільки висвячених єпископів УГКЦ відповідно до загальних та партикулярних канонів цієї Церкви. Він обирає власного Голову, Отця і Главу Церкви, і членів єпископату згідно із загальним правом та партикулярним правом УГКЦ. Синод творить закони, необхідні для УГКЦ, і є найвищим трибуналом цієї Церкви. Членами Синоду Єпископів є всі й тільки висвячені єпископи УГКЦ: єпархіальні, титулярні чи емерити, хоч би де вони були поставлені.

До компетенції Синоду Єпископів УГКЦ належить:

1. дбати про душпастирське служіння та місійну діяльність усієї УГКЦ;
  2. видавати закони для УГКЦ;
  3. бути залученим до управління УГКЦ, даючи поради чи згоду згідно з нормами загального права;
  4. вершити правосуддя, будучи найвищим трибуналом;
  5. вибирати Отця і Главу Церкви;
  6. вибирати єпископів та інших кандидатів на уряди;
  7. приймати зречення Отця і Глави Церкви.

Таким чином, Синод Єпископів на чолі з Отцем і Главою Церкви канонічно представляє УГКЦ, провадить її, чуваючи над її місією у світі.