Інтерв’ю та коментарі

Бачити в кожній особі Ісуса: соціальний гуртожиток «Дім надії» сестер служебниць у Львові

4 грудня

Відповідаючи на різні виклики сучасності, сестри служебниці стараються внести свою лепту у служіння вбогим. Однією із таких ділянок служіння милосердя є соціальний центр «Дім надії», що діє у Львові від 2013 року.

«Коляда перетвориться на гімн перемоги України»: думки Глави УГКЦ про святкування Різдва в час війни

3 грудня

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав в ефірі телемарафону «Єдині новини» поділився думками та рекомендаціями, як і чому необхідно українцям у драматичний час воєнної агресії росії проти України, в умовах складної ситуації зі світлом і теплом святкувати Різдво Христове. Також Предстоятель пояснив позицію Української Греко-Католицької Церкви щодо календарної літургійної реформи.

«Це справді люди, які потребують помочі та опіки», — о. Іван Талайло про допомогу на звільненій Херсонщині

1 грудня

Отець Іван Талайло — настоятель парафії Святого Миколая Чудотворця у Кривому Розі. Сам родом із Львівщини, з 2014 року служив у Донецьку два роки під час окупації. За його плечима не один рік волонтерської діяльності, яка не припиняється і сьогодні. Через блок-пости, розбиті дороги і без зв’язку він возить необхідну допомогу мешканцям звільненої Херсонщини, а також допомагає з ремонтами. Про те, хто її може отримати, яким чином і яка загалом ситуація на звільнених територіях читайте в нашому матеріалі.

«Молімося»: єпископ-номінант Максим Рябуха про затриманих у Бердянську священників УГКЦ

1 грудня

Донецький екзархат УГКЦ поширив заяву, присвячену затриманню в окупованому Бердянську двох священиків, спровоковану поширенням у пресі інформації про нібито знайдені у них боєприпаси. Ситуацію в екзархаті в інтерв’ю для української редакції «Vatican News» прокоментував єпископ-номінант Максим Рябуха.

Владика Венедикт Алексійчук: Молитва у секулярному світі

29 листопада

Чи потребує секулярне суспільство нових молитов, підходів чи духовних практик? Яким чином повернути чільне місце духовності у секулярному світі? Відповіді на ці запитання намагається віднайти владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький, у черговому духовному роздумі на власній фейсбук-сторінці.

Отець Микола Семенишин: навчитись слухати як Любомир Гузар

27 листопада

Новопризначений єпископ-помічник Івано-Франківський УГКЦ розповів про переживання, пов’язані із призначенням та про те, як на нове служіння впливатиме досвід спілкування з майбутніми священниками та з велетом духа, яким був світлої пам’яті Блаженніший Любомир Гузар.

Апостольський Нунцій в Україні: «Бути з українцями, які захищають свою Батьківщину, — це велика благодать»

26 листопада

У зустрічі єпископів обох обрядів та пленарному засіданні Конференції римо-католицьких єпископів України взяв участь Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

Владика Борис Ґудзяк: українці повинні бути послами правди та історії

24 листопада

Митрополит Філадельфійський УГКЦ, який приблизно рік тому став членом Дикастерії в справах комунікації, взяв участь у пленарній асамблеї цього ватиканського відомства. Під час перебування в Римі він також співслужив Божественну Літургію на гробі святого Йосафата в базиліці Святого Петра. Своїми думками, які виникли у контексті цих подій, від ділиться в інтерв’ю для Радіо Ватикану — Vatican News.

«Завдання Церкви — бути голосом свого народу», — Глава УГКЦ для італійського видання «Аввеніре»

22 листопада

Спеціальний кореспондент італійського видання Джакомо Гамбассі, перебуваючи у Києві, поспілкувався з Блаженнішим Святославом про війну в Україні, її міжнародний вимір, перспективи миру та служіння Церкви в умовах війни.

«Коли я у відповідь почув знайоме мені «Слава навіки», то зрозумів: це свої хлопці», — священник зі звільненого Херсону

19 листопада

Херсон дев’ять місяців був під російською окупацією. 11 листопада місто звільнили українські військові. Після відходу росіян у місті немає ні світла, ні тепла, ані питної води, проте є найголовніше — свобода.

Владика Венедикт Алексійчук: Що з нами стається, коли ми перестаємо молитися

19 листопада

Єпископ Єпархії Святого Миколая із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США) владика Венедикт Алексійчук продовжує на власній сторінці у фейсбук ділитися духовними роздумами про молитву.

«Постійно слід довіряти Матері Божій: вона провадить, головне — довіритись», — владика Йосафат Мощич з нагоди п’ятої річниці Чернівецької єпархії

18 листопада

П’ять років тому, 18 листопада 2017 року, у Чернівцях у Катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці відбулася Архієрейська Літургія та Чин інтронізації першого єпископа Чернівецької єпархії УГКЦ владики Йосафата Мощича. Якими були ці 5 років? За цей час є що згадати, над чим роздумувати та кому подякувати. Власне, що й засвідчує владика Йосафат Мощич у відео.