Інтерв’ю та коментарі

«Не шукайте успіху у молитві». Відеоблог № 46 владики Венедикта Алексійчука

16 січня

Преосвященний владика Венедикт Алексійчук, правлячий архиєрей Єпархії святого Миколая Чудотворця із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), продовжує вести через власний відеоблог започатковану «Школу молитви». Цього разу владика роздумує над можливістю існування успіху у молитві.

Отець Микола Бичок: «Де б я не був, я завжди зустрічав святих людей»

15 січня

15 січня стало відомо, що Римський Архиєрей підтвердив вибір Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви і номінував отця Миколу Бичка, ЧНІ, правлячим архиєреєм Мельбурнської єпархії свв. апп. Петра й Павла, яка охоплює всю Австралію, Нову Зеландію та Океанію.

«Папа Римський просив бути простішим із людьми…» — отець Степан Сус напередодні єпископської хіротонії

12 січня

Наймолодший католицький єпископ Степан Сус про власну місію, допомогу військовим, новий церковний календар, свою активність у соцмережах.

Владика-номінант Степан Сус: «Єпископ передусім повинен бути людиною, яка довіряє Богові»

11 січня

Отець Степан Сус — відомий у Львові військовий капелан і настоятель Гарнізонного храму Святих апостолів Петра і Павла. Саме йому кілька років тому вдалося зібрати команду однодумців та повернути до життя храм, який незабаром став домівкою для військових, волонтерів, місцевих жителів та кожної людини, яка шукає духовної підтримки…

Між Аmerican Dream та києвоцентричністю: Патріарх Святослав про виклики сучасності та спадщину Митрополита Андрея

11 січня

«Церква завжди і всюди з тобою!» — це не лише гасло Патріаршого Собору єпископів УГКЦ, запланованого на 2020 рік, і надія для вірних, а й дороговказ руху — зовнішнього та внутрішнього — для духовенства, питання і завдання. Бо щоб бути зі своєю паствою в тому глобальному «всюди», необхідна жертва, необхідне постійне відкриття наново вічно змінних запитів, потреб і характеру пастви. В цьому гаслі є щось від шлюбної обіцянки «не покину тебе аж до смерті», і говорити про неї варто не з ким іншим, як із тим, хто зобов’язався ту обіцянку виконати, — з главою УГКЦ Святославом Шевчуком.

Владика Іван Кулик: «Найважливіше у дебатах про дату святкування Різдва — не втратити розуміння самого свята»

10 січня

1 грудня Кам’янець-Подільська єпархія УГКЦ отримала свого першого правлячого архієрея. Ним став виходець із Тернопільщини та багатолітній настоятель української парафії святих Сергія і Вакха у Римі о. Іван Кулик. Недавно він із пастирським візитом був у Кам’янці-Подільському, де освятив іконостас у храмі Пресвятої Трійці та напередодні різдвяних свят дав ексклюзивне інтерв’ю «Подолянину».

«Ми сподіваємося, що й новий президент запросить Папу до України», — інтерв’ю Глави УГКЦ для видання «Главком»

6 січня

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав був серед перших, хто привітав створення помісної Православної Церкви України, назвавши цю подію «радісною перспективою». Адже після того, як найбільша за кількістю вірян Православна Церква України отримала томос про автокефалію і почала визнаватись іншими помісними Церквами, в УГКЦ нарешті з’явився співрозмовник, — суб’єкт світового православ’я.

Отець Юстин Бойко: «Пошук Божої волі — це фундаментальний принцип у житті о. Климентія Шептицького»

6 січня

В листопаді цього року ми святкували 150 років від дня народження блаженного Климентія Шептицького — графа, монаха, мученика за віру. Як це — перебувати у тіні брата, митрополита Андрея, змінити успішну кар’єру на монаший габіт, тяжко працювати на землі, розбудовуючи Студійське монашество? На ці та інші питання про життя і служіння о. Климентія відповів голова координаційної ради зі вшанування 150-річчя о. Климентія Шептицького ієромонах Юстин Бойко.

Шляхами різних служінь: о. Юрія Щурка обрали деканом Філософсько-богословського факультету УКУ

4 січня

Головним підсумком завершальної для першого семестру 2019–2020 навчального року вченої ради стало обрання о. д-ра Юрія Щурка на посаду декана Філософсько-богословського факультету УКУ. Раніше ж був проведений конкурс, на якому кандидати на цю посаду представили свої програми.

Владика Іван Кулик: «Хочу залишитися доступним, відкритим, бути разом з людьми»

2 січня

Цінує людей, які здатні визнавати свої помилки. І весь свій час присвячує служінню Богові та людям. Наша розмова з першим у незалежній Україні єпархом Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ Іваном Куликом.

«Чим особлива молитва потребуючого?» Відеоблог № 45 владики Венедикта Алексійчука

1 січня

Преосвященний владика Венедикт Алексійчук, правлячий архиєрей Єпархії святого Миколая Чудотворця із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), продовжує вести через власний відеоблог започатковану «Школу молитви». Цього разу владика роздумує над просительними молитвами та нашою убогістю перед Богом.

«Як молитися, щоб відбулися зміни в житті?» Відеоблог № 44 владики Венедикта Алексійчука

27 грудня

Преосвященний владика Венедикт Алексійчук, правлячий архиєрей Єпархії святого Миколая Чудотворця із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), продовжує радувати новими відеоблогами через офіційний youtube-канал єпархії. Цього разу владика застановляється над питання втілення молитви у нашому реальному житті, над її виявленням у наших повсякденних вчинках.