Інтерв’ю та коментарі

Місія Церкви, голос України, екуменічний діалог: Глава УГКЦ підсумовує роботу Синоду за океаном

17 березня

Із 3 по 8 березня проходив Постійний Синод Української Греко-Католицької Церкви. Цього разу — у США і охоплював не лише робочі засідання, а й молитовні зустрічі із громадою у Вашингтоні, Філадельфії та Нью-Йорку, адвокаційні — з американськими політиками й урядовцями, відвідини Конференції католицьких єпископів США, а також православних ієрархів. Роботу 7 (78) сесії Постійного Синоду підсумував Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Далі — його пряма мова.

5 кроків Папи Франциска на Великий піст 2024 року

16 березня

1 лютого світ побачило Послання Святішого Отця Папи Франциска на Великий піст 2024 року. Цьогоріч воно виходить із темою: «Через пустелю Бог веде нас до свободи», беручи за основу старозавітні події виходу ізраїльського народу із Єгипетської неволі та надаючи їм актуального змісту серед сучасних викликів та подій.

«Дорога до Бога пролягає через власне серце»: владика Володимир Груца про приготування до Великого посту

16 березня

7 березня 2024 року Вечір духовної віднови для жінок в архикатедральному соборі Святого Юра розпочався Божественною Літургією, під час якої усі бажаючі мали змогу приступити до сповіді. У своєму слові до вірних владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, поділився важливими порадами для належного приготування до Великого посту.

Історія УГКЦ: проєкт про маловідоме минуле Церкви

15 березня

«Історія Української Греко-Католицької Церкви довга та непроста. Але вона є фундаментом для нашого сьогодення і майбутнього. Адже це історія жертовного служіння людей, непростих рішень у складні часи, про виживання у підпіллі і торжественного відродження до вільного життя», — переконані творці нового проєкту «Історії з історії УГКЦ» на «Живому Телебаченні».

Кардинал Паролін: ті, хто спричинив війну, можуть її зупинити

13 березня

В інтерв’ю для італійського часопису «Corriere della sera» Державний Секретар Святого Престолу ділиться своїми думками про висловлювання Папи Франциска, які прозвучали під час розмови з журналістом швейцарського італомовного каналу RSI.

«Українці знають свою історію і не можуть капітулювати», — Апостольський Нунцій в Україні

12 березня

В інтерв’ю для італійського часопису «La Reppublica» Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас поділився думками про нещодавно опубліковане інтерв’ю Папи Франциска для швейцарської телерадіокомпанії RSI.

Владика Йосиф Мілян про Шевченка та цьогорічну прощу УГКЦ на Чернечу гору

10 березня

Цього року, у 210-ту річницю від дня народження Шевченка, Київська архиєпархія УГКЦ проводить 10-ту Ювілейну прощу на Чернечу гору до могили Кобзаря. Про цю прощу і «свого» Шевченка в «Живому інтерв’ю» з о. Іваном Вихором розповідає владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ.

Нунцій: наша зброя — піст і молитва; ми можемо допомогти і собі, і владі, і військовим, і волонтерам

8 березня

Архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, Апостольський нунцій в Україні, поділився своїм баченням, як краще підготуватися до Великодня та якою в цей час є його особиста молитва.

«Шевченко своєю діяльністю та творчістю вчить, як потрібно любити свою Україну», — владика Йосиф Мілян

7 березня

У різні моменти своєї історії український народ завжди звертався до Кобзаря. Якщо ми говоримо про Шевченка як про поета й українського пророка, то в нього, як у народній «Біблії», — все доречне. Для кожного українця у нього все має свою значимість і цінність. Тому до Шевченка та його поезії потрібно приходити в «білих рукавичках» — з чистою душею. Зазначив владика Йосиф Мілян, протосинкел Київської архиєпархії, роздумуючи над феноменом Шевченка — чому Кобзар такий важливий для українців, 6 березня в ефірі «Живого телебачення».

«Бути з людьми, відповідати на їх потреби, допомагати пережити війну», — єпископ Василь Тучапець про місії Церкви у прифронтовій Слобожанщині

5 березня

Коли два роки тому розпочалося повномасштабне вторгнення, Харків одним з перших відчув «братню любов» росіян. Єпископ Василь Тучапець, екзарх Харківський УГКЦ, у той час був і залишається у місті. Він розповів про те, як жила УГКЦ на Харківщині ці два роки, що змінилося у місті за цей час, і які виклики стоять перед Церквою нині.

Директор «Renovabis»: ми хочемо запобігти тому, щоби про цю війну забули

2 березня

В інтерв’ю для Радіо Ватикану — Vatican News отець Томас Швартц, Генеральний директор «Renovabis» розповідає про допомогу, яку вони не припиняють надавати постраждалим від повномасштабної війни в Україні та їхні зусилля, спрямовані також на те, щоб про цю війну не забули.

«Чи є культура спільної недільної трапези у наших родинах?» — владика Володимир Груца

1 березня

«Можливо, хтось собі ставить питання: а чи є обов’язком ходити в неділю до Церкви? Це є якесь таке дуже тяжке слово — обов’язок. У принципі, нас за це ніхто не може напряму покарати. Так як ніхто не карає нас за те, чи ми їмо, чи не їмо, чи що ми робимо у приватному житті. Я б сказав, що літургійна молитва чи піти до церкви в неділю, свята і в будний день — це радше не обов’язок, а привілей і велика потреба». На цьому наголосив єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца у роздумах про літургійну молитву в ефірі «Живого Телебачення» перед початком Ісусової молитви у неділю, 25 лютого 2024 року.