Інтерв’ю та коментарі

«Господь завжди на нас чекає». Відеоблог № 5 владики Венедикта Алексійчука

19 лютого

Владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький, щовівторка пропонує своїм глядачам роздумати на Таїнством молитви. Ця своєрідна школа молитви продовжується і цей п’ятий випуск розповідає про постійне очікування Бога на нас.

Вести, слухаючи Бога і ближніх. Інтерв’ю з владикою Борисом Ґудзяком

18 лютого

18 лютого у Ватикані повідомили, що Папа Франциск благословив рекомендацію Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і призначив владику Бориса Ґудзяка митрополитом і архиєпископом Філадельфейської архиєпархії у США.

«Стрітенська свічка — знак Христового світла…» — владика Венедикт Алексійчук

15 лютого

15 лютого Христова Церква святкує Стрітення ГНІХ. В основу свята лягла подія зустрічі праведника Симеона та пророчиці Анни із Немовлятком Ісусом на сороковий день по Його народженні. У нашій церковній традиції цього дня прийнято йти до храму зі свічками та їх там освячувати. Про це розповідає владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький Української Греко-Католицької Церкви.

Владика Гліб Лончина: «Знати мову країни, у якій служиш — це не питання інкультуризації чи інтеграції, а душпастирства»

13 лютого

Владика Гліб Лончина є Правлячим Архиєреєм Лондонської єпархії Пресвятої Родини Української Греко-Католицької Церкви. Після VIII сесії собору Паризької єпархії, у якому владика Гліб брав участь як запрошений гість та порадник, Служба комунікації Паризької єпархії розпитала його про враження від собору та виклики служіння в Західній Європі.

Виступ архиєпископа Ігоря Ісіченка «УГКЦ і галицька парадигма. Розширення перспектив» на соборі Паризької єпархії, 31 січня 2019

13 лютого

Впродовж 31 січня — 2 лютого 2019 року у Паризькій єпархії святого Володимира Великого із благословення Правлячого Архиєрея владики Бориса Ґудзяка відбулася VIII сесія єпархіального собору. Одним із доповідачів та гостей на ньому став архиєпископ Харківський і Полтавський Української Автокефальної Православної Церкви Ігор Ісіченко.

«Ви — храм Святого Духа». Відеоблог № 4 владики Венедикта Алексійчука

12 лютого

Владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказької єпархії Святого Миколая, через свій Youtube-канал за допомогою відеоблогу продовжує започатковану «Школу молитви».

«Життя та євангелізація УГКЦ в XXI ст.» Виступ архиєпископа Ігоря Ісіченка на єпархіальному соборі у Шевтоні, 30 січня 2019

9 лютого

Владика Володимир Груца: «Я думаю, Бог сміється, тому що Він є Богом радості»

8 лютого

Зустріч з єпископом-помічником Львівської архиєпархії УГКЦ владикою Володимиром у мене асоціюється з усмішкою та легкістю. Ми розмовляли на досить глибокі теми, але просто і щиро. Ця зустріч стала ще однією намистинкою спогадів, яку не хочеться ховати у їхнє таємне місце, покрите пилом часу, а навпаки пам’ятати її, незважаючи на час. Для мене досвід такого спілкування є направду цінним, бо інколи вчить, інколи радить, але завжди надихає.

«Сила Божа проявляється у немочі». Відеоблог № 3 владики Венедикта Алексійчука

7 лютого

«Коли Бог на першому місці, все інше — на своїх місцях». Відеоблог владики Венедикта Алексійчука

6 лютого

Владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказької єпархії Святого Миколая, через свій Youtube-канал за допомогою відеоблогу розпочав «Школу молитви».

«Потрібно шукати за автентичним християнством», — владика Йосиф Мілян в інтерв’ю каналу ТБ-7

4 лютого

31 січня 2019 року телевізійний інтернет-канал ТБ-7 на своєму аккаунті у Youtube опублікував інтерв’ю із Преосвященним владикою Йосифом Міляном, єпископом-помічником Київської архиєпархії та очільником Пасторально-міграційного відділу Української Греко-Католицької Церкви із назвою «Самовизначення: УГКЦ і глобальна дипломатія». Інтерв’юером стала Оксана Горкуша, старший науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Григорія Сковороди НАН України.

«Почавши війну проти України, Росія назавжди її втратила»: десять думок Глави УГКЦ про війну, як про каталізатор змін

4 лютого

Нещодавно відбулася презентація книжки «Діалог лікує рани» Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Книжка написана в стилі інтерв’ю Предстоятеля УГКЦ редактору польського Католицького інформаційного агентства Кшиштофу Томашику.