Інтерв’ю та коментарі

Владика Богдан Дзюрах: Який приклад дає євангельський сотник сучасним християнам?

26 липня

У четверту неділю по Зісланні Святого Духа за григоріанським календарем, 16 червня 2024 року, владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх у Німеччині та Скандинавії, очолив Архиєрейську Божественну Літургію у катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці м. Мюнхен.

Кардинал Паролін про підсумки свого візиту в Україну: рани війни та майбутні дипломатичні кроки

25 липня

Державний Секретар Святого Престолу в інтервʼю для ватиканських медіа підбиває підсумки свого візиту в Україні після богослужінь, зустрічей і переговорів: ми можемо допустити, щоб ця війна перетворилася лише в новини, забуваючи про конкретні страждання людей. Потрібна креативність у пошуках шляхів до миру.

Єпископ-емерит Харківський Ігор Ісіченко: «Бог з нами, Він нас пильнує, дає нам свободу вибору, підтримує нас»

20 липня

«Після обстрілу міста є загиблі і поранені серед харків’ян», «Ворог скерував ракети на Харків, зруйновані приватні будинки, постраждала цивільна інфраструктура». Такі повідомлення з’являються мало не щодня. Місто, розташоване 30 кілометрів від російського кордону, є незмінною ціллю агресора від початку великої війни, наче покарання за свободу.

Від Крилоса до Мукачева: шлях єпископа-номінанта Теодора Мацапули

16 липня

16 липня Мукачівська греко-католицька єпархія отримає нового очільника. Ним стане отець Теодор Мацапула — перший в історії єпископ зі Згромадження Воплоченого Слова. Напередодні його хіротонії та інтронізації «Живе телебачення» пропонує ближче із ним познайомитися.

Відбувся Синод Єпископів УГКЦ 2024 року: що варто знати?

15 липня

У Марійському духовному центрі «Зарваниця» вперше упродовж 2–12 липня 2024 року відбувся Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви. Єпископи з цілого світу з’їхалися в Україну на спільну зустріч, щоб обговорити актуальні виклики душпастирства у кожному із регіонів, де присутні вірні Української Греко-Католицької Церкви, та виробити ефективні відповіді на зранення українського народу, породжені жорстокою і несправедливою російською війною.

Владика Володимир Ющак: Моє найбільше бажання — закінчення війни в Україні

13 липня

«Моє найбільше бажання — щоб війна в Україні закінчилася, щоб запанував мир, щоб ніхто не гинув, щоб люди могли повернутися до своїх домівок, відбудувати їх і спати спокійно, не боячись, що вночі їх підірве повітряна тривога», — наголошує єпископ Володимир Ющак, який 19 червня відсвяткував 25-ту річницю єпископських свячень.

«Катехизація — це особисте свідчення про зустріч з Ісусом Христом», — голова Патріаршої катехитичної комісії

7 липня

Владика Давид Мотюк, єпископ Едмонтської єпархії УГКЦ у Канаді та голова Патріаршої катехитичної комісії, в інтерв’ю для «Живого телебачення» розповів про суть катехизації, її важливість для дорослих і дітей, а також поділився спогадами про власне Перше урочисте Причастя.

Владика Степан Меньок: Кілька важливих думок про дослідження Святого Письма

4 липня

«Але ж таке питання, як «сенс життя людини на землі», завжди стоїть перед кожним з нас; та ми боїмося поставити його, щоб не почути правду, яка змусить нас змінити свій старий спосіб життя. Дивимося навколо — більшість живе за прийнятими законами світу, а я що, маю жити по-іншому? …» Владика Степан Меньок, екзарх Донецький, у черговому духовному роздумі на інтернет-просторах ділиться кількома власними думками щодо дослідження Святого Письма та його застосування у власному житті.

Владика Венедикт Алексійчук: Треба прикладати зусиль, щоб здобути досконалість і святість

2 липня

Не стаємо досконалі автоматично — святість і досконалість вимагають постійної праці та зусиль. Про це у своєму онлайн-проєкті «Християнство на щодень» роздумує єпископ Єпархії Святого Миколая УГКЦ з осідком у м. Чикаго Венедикт Алексійчук.

Блаженніший Святослав: Ми дуже гарні християни в сакральному просторі храму, а виходимо за межі храму і живемо так, ніби Бога не існує

27 червня

Здається, що ніколи колективний духовний пошук українців не був таким драматичним, як під час цієї війни, а питання, які ми ставимо самі собі та Всесвіту — настільки глибокими. Розмова із відомим релігійним лідером допомагає і шукати, і прояснювати. З Предстоятелем Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішим Святославом ми говоримо про речі, які роблять наше життя більш змістовним, а українське суспільство стійкішим. Розмова про віру на війні та про те, яким буде українське християнство після війни, — в інтерв’ю Укрінформу.

«Оце я між вами як той, хто служить»: Блаженніший Святослав святкує 30-річчя священства

26 червня

Тридцять років тому, 26 червня 1994 року, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав із рук кардинала Мирослава-Івана Любачівського отримав священниче рукоположення в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові. З нагоди ювілею священства Патріарха запрошуємо пригадати його свідчення про своє покликання та підготовку до висвячення, а також пропонуємо 10 думок Блаженнішого Святослава про священство.

«Бачу іскру надії для України в підтримці від світової спільноти», — владика Володимир Груца до німців

22 червня

«Найважливіше завдання Церкви — бути з людьми, особливо в часи найбільшої потреби. Наша Церква є важливим пристановищем у цій війні. І не тільки тому, що забезпечує багато похоронів, а насамперед тому, що пропонує духовний супровід». На цьому наголосив єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Володимир Груца під час розмови про повномасштабну війну Росії проти України з кореспондентом німецького радіо «DOMRADIO. DE».