Інтерв’ю та коментарі

«Сьогодні вчімося у Христа йти до Єрусалиму, навіть якщо нас там чекає Голгофа»: 10 акцентів владики Андрія Хім’яка

26 квітня

21 квітня у Гарнізонному храмі Святих апостолів Петра і Павла відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Андрій Хім’як, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, Секретар Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

Владика Степан Меньок: Пізнай себе, пізнай себе

24 квітня

Яке значення має для нас критика зі сторони інших осіб? Як ми самі сприймаємо слова ближніх про нашу невідповідну чи гріховну поведінку? Чи можуть зауваження зі сторони інших осіб нас збудувати? Про це застановляється у черговому роздумі владика Степан Меньок, екзарх Донецький.

Владика Венедикт Алексійчук: про плани та наміри у духовному житті

20 квітня

Яким чином ми повинні ставитися до своїх власних планів у духовному житті? Як християни повинні молитися про здійснення їхніх бажань і прагнень? Що є запорукою спокою у моменти незадоволення наших ідей? Відповіді на ці запитання намагається дати єпископ Єпархії Святого Миколая Чудовторця із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США) владика Венедикт Алексійчук у чергових духовних роздумах.

Глава УГКЦ: про війну і справедливий мир, Україну і світ

19 квітня

Уже втретє Україна проживає весну й час Великого посту в очікуванні Воскресіння Христового у великій війні. Тому о. Ігор Яців із Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом у програмі «Відкрита Церква» обговорювали: як Україні вистояти, що робити, щоб донести до світу правду про цю війну, не дати ввести себе в оману російської пропаганди, не допустити несправедливості; чим є ця війна для світу, що зроблено й робиться, щоб забезпечити підтримку України світового співтовариства; як зберегти стійкість і єдність українців у цій найбільшій після Другої світової війні в Європі, яку вже назвали геноцидною і яка ведеться на всіх рівнях, зокрема й інформаційному.

«Чи залишилося щось людяне в серцях російського народу?» — владика Максим Рябуха для агенцій «Сір» та «Фіск»

18 квітня

Перебуваючи у Римі, владика Максим Рябуха, екзарх Донецький, поспілкувався з представниками агенцій «Сір» (SIR) та «Фіск» (Федерація італійських католицьких тижневиків). У розмові з журналістами єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ розповів про обстріли росіянами, полонених отців-редемптористів о. Богадана Гелету та о. Івана Левицького, а також про законодавчі зміни щодо мобілізаційного віку.

Як щодня зростати у святості. Поради Венедикта XVI

16 квітня

Папа Венедикт XVI рекомендує кілька простих і легких у дотриманні звичок, які допоможуть вам стати друзями Бога.

«Бути українцем — почесно та цікаво. Україна — місце, де змінюється історія. Україна — кузня майбутнього», ― архиєпископ Борис Ґудзяк

16 квітня

Ділимось кількома тезами з інтервʼю президента Українського католицького університету, архиєпископа і митрополита Філадельфійського владики Бориса Ґудзяка на Radio UA Chicago.

Єпископ Бертрам Маєр: звикнути до війни в Україні було би гріхом

14 квітня

Нещодавно в Україні перебував єпископ Ауґсбурзький Бертрам Маєр зі своїми співпрацівниками. 7 квітня німецький єпископ взяв участь у Божественній Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у м. Києві, яку очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

Блаженніший Святослав: Слово запевнення і надії від американських політиків ми почули

13 квітня

У березні цього року Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та єпископи Постійного Синоду мали досить довгий візит до Сполучених Штатів Америки. Крім церковного, це був і дипломатичний візит очільника Церкви із зустрічами в Конгресі і Сенаті, темою якого була війна в Україні.

Церква поряд із звільненими з полону: 9 родин військовослужбовців пройшли психологічну реабілітацію та духовне відновлення

12 квітня

З 1 по 10 квітня 2024 року команда Патріаршого паломницького центру УГКЦ провела духовно-реабілітаційний відпочинок для сімей звільнених з полону військовослужбовців. Це — новий соціальний проєкт Патріаршої фундації «Мудра справа», спрямований на подолання наслідків російської війни проти України та зцілення завданих нею духовних, психологічних та фізичних зранень.

Одеський екзархат: благословення перших трьох каплиць в медзакладах

11 квітня

На початку квітня Одеський екзарх владика Михайло Бубній посвятив три каплиці в медичних закладах Любашівки, Врадіївки та Южноукраїнська. «Під час посвячень каплиць і розмов з медиками, а також з пацієнтами ми побачили в їхніх обличчях надію. Вони побачили, що вони не одні, що їх підтримує Церква», — зазначив владика Михайло.

Владика Степан Сус: «Зло має людське обличчя»

4 квітня

Як голова Пасторально-міграційного відділу Української Греко-Католицької Церкви, владика Степан Сус проводить близько двох тижнів щомісяця, подорожуючи 18 країнами, які перебувають під його юрисдикцією, відвідуючи українців-емігрантів, які живуть за межами рідної країни.