Інтерв’ю та коментарі

«Молитва — це спрага за Богом». Відеоблог № 79 владики Венедикта Алексійчука

18 вересня

Правлячий архиєрей Чиказької єпархії УГКЦ владика Венедикт Алексійчук продовжує ділитися власними духовними роздумами про молитву у започаткованій за посередництвом Інтернету «Школі молитви». У черговому випуску єпископ роздумує над твердженням про те, що молитва — це спрага за Богом.

«Осінь — час збирання плодів, а не впадання в депресію», — десять думок владики Володимира Груци на осінь

16 вересня

Осінь — час перспективного погляду в майбутнє! У цьому переконаний владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ. Коли я звернулася до львівського архиєрея з проханням поділитися своїми думками про те, як в осінній час уникнути депресії. Владика Володимир, почувши тематику, спершу обурився, а згодом усміхнувся і завів мене у свій яблуневий сад, де показав, що осінь — це час збирання плодів, а не впадання в депресію. Отож, пропонуємо вам 10 ексклюзивних думок підбадьорення від владики і унікальні світлини з яблуневого саду єпископа-помічника Львівської архиєпархії.

Урок людяності: Юрій Скіра про рятування євреїв монахами-студитами

15 вересня

Кандидат історичних наук Юрій Скіра в інтерв’ю для Радіо Ватикану — Vatican News розповідає про деякі аспекти історичних подій, описаних в його книзі «Покликані: монахи Студійського Уставу та Голокост».

«Благословенного року у Господі!» — митрополит Борис Ґудзяк

15 вересня

«Не так важливо, якого календаря ми дотримуємося, а як ми використовуємо час, який є великим даром. І цінність його зростає, коли цей час ми віддаємо іншим, коли маємо час на одне одного». Саме такими словами звернувся архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк в архиєпархіальному виданні «Шлях», який вийшов у вересні.

«Як через молитву осягнути щастя?» Відеоблог № 78 владики Венедикта Алексійчука

11 вересня

Правлячий архиєрей Єпархії святого Миколая із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США) владика Венедикт Алексійчук продовжує «Школу молитви». За посередництвом єпархіального youtube-каналу цього разу єпископ роздумує над єдністю молитви та людського бажання щастя.

Владика Володимир Груца: «Кохання не закінчується, якщо воно є»

9 вересня

Як бути коханим, як бути щасливим у подружжі і для чого брати шлюб? У розмові з «Високим Замком» владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, відповів на ці складні запитання.

«Рішення багатьох проблем — подивитися один одному в очі», — владика Венедикт Алексійчук

8 вересня

Владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький, у чергових роздумах на власній сторінці у Facebook пропонує застановитися над значенням взаємної довіри у побудові стосунків із собою, своїми ближніми та суспільством загалом.

Владика Степан Сус: «Хто дякує, той цінує; а хто цінує, тому Господь довірить більше»

7 вересня

Єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства владика Степан Сус поділився своїми роздумами щодо притчі про виноградник та немилосердних слуг. Зокрема, за словами владики, однією із причин жорстокості слуг було їхнє невміння бути вдячними за усі отримані ласки. Чи не буває такого й у нашому житті?

Владика Микола Бичок: «Найкращий час — зараз!»

6 вересня

Владика Миколай Бичок, єпарх Мельбурнський, на власній фейсбук-сторінці ділиться своїми духовними роздумами про цінність часу та його короткотривалість.

Владика Венедикт Алексійчук: «Найбільшу цінність мого єпископського служіння вбачаю у можливостях послужити іншим»

4 вересня

Пригадую, як дев’ять років тому, напередодні першої річниці єпископської хіротонії владики Венедикта, я вперше переступила поріг Курії Львівської Архиєпархії і його кабінету. Владика на той час був єпископом-помічником Львівської архиєпархії. Саме тоді я записала своє перше інтерв’ю з ним, яке стало загалом моїм першим досвідом.

Отець Андрій Максимович: Роль Церкви в розвитку суспільства

4 вересня

Ватиканський дипломат отець-доктор Андрій Максимович в інтерв’ю для Радіо Ватикану — Vatican News наводить паралелі між деякими аспектами історичного розвитку Католицької Церкви та становленням української державності, вказуючи також на роль, яку може відігравати Церква у розвитку українського суспільства.

«Молитися — це дати Богові діяти через нас». Відеоблог № 77 владики Венедикта Алексійчука

3 вересня

Преосвященний владика Венедикт Алексійчук продовжує ділитися власними духовними роздумами у започаткованій ним «Школі молитви». Ці роздуми автор представляє за допомогою щотижневих відеоблогів. Цього разу владика пропонує застановитися над важливістю допуску Бога до наших планів та вміння їхньої корекції згідно Божої волі, яку пізнаємо у молитві.