Інтерв’ю та коментарі

«Ворог — це та людина, яка найбільше мене потребує», — інтерв’ю владики Тараса Сеньківа про сучасну ситуацію в нашій країні

20 квітня

19 квітня 2019 року, Преосвященний владика Тарас Сеньків, єпархіальний єпископ Стрийської єпархії був гостем програми «Персона» в ефірі Стрийського телеканалу «Лан». В часі розмови з ведучою п. Юлією Курилишин, єпископ поділився своїми думками про хрест, відповідальність, свободу вибору та вміння бути українцем і християнином, а також привітав усіх з прийдешнім святом Воскресіння Христового.

Блаженніший Святослав про виклики секуляризації та лаїцизації

17 квітня

Розмірковуючи про секуляризацію як про найбільший виклик сучасного світу, у книжці «Діялог лікує рани» Глава і Отець УГКЦ пояснює значення поняття лаїцизації. На його думку, обидва поняття (секуляризація і лаїцизація) слід розрізняти. Лаїцизація ‒ це процес усунення з суспільного життя впливу релігії і церковних організацій, а також скорочення ролі релігійних зв’язків у суспільстві.

«Бог завжди присутній». Відеоблог № 13 владики Венедикта Алексійчука

16 квітня

Преосвященний владика Венедикт Алексійчук, Правлячий Архиєрей єпархії святого Миколая Чудотворця із осідком у м. Чикаго, щовівторка продовжує вести через youtube-канал свою «Школу молитви». Цього разу владика роздумує над нашим усвідомленням присутності Бога у власному житті, Котрий не з’являється раптово у момент нашого бажання помолитися і немовби викликати Його, але повсякчас є у нашому житті.

«Втрата неймовірна, але… ніяк непоправна», — владика Борис Ґудзяк про страшну пожежу у Нотр-Дам де Парі

16 квітня

У столиці Франції загорівся легендарний собор Паризької Богоматері, також відомий як Нотр-Дам де Парі. Загоряння у будівлі собору виникло ввечері 15 квітня. Причина пожежі поки не встановлена, проте за деякою інформацією вона могла виникнути під час реставраційних робіт.

«Бог завжди має на мене час». Відеоблог № 12 владики Венедикта Алексійчука

9 квітня

Владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця, продовжує свою «Школу молитви» через єпархіальний youtube-канал. Цього разу владика ділиться своїми роздумами про бажання зустрічі з нашої сторони та зі сторони Бога у молитві.

«Необхідно молитися, щоб після виборів нам не було соромно за майбутнє», — митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин

9 квітня

Під час зустрічі з прикарпатськими журналістами владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський, поділився своїми думками напередодні другого туру виборів Президента України.

Про священство, баскетбол та Католицький університет: захопливе інтерв’ю з єпископом УГКЦ

6 квітня

Ви бачите їх щодня, перетинаєтеся з ними на вулиці, працюєте в одному офісі, стоїте в черзі по каву. Вони мріють, ризикують, падають, але не зупиняються. Змінюють себе і змінюють світ. І досягають вершин. У них своя історія, свій секрет і своя теорія. Гості сьогоднішньої програми «Теорія великого виклику» — єпископ Української Греко-Католицької Церкви Борис Ґудзяк.

Сестра Ореста Боршовська: «Святість блаженної Йосафати Гордашевської виявилася у героїчному вмінні прийняти свої терпіння»

5 квітня

«Господь не щадив її вроди, була незвичайно інтелігентна в поведінці, перевищувала своїх ровесниць знанням і всім чим Господь прикрасив жінку. Була незвичайно мила в товаристві, а тим самим пожадана…, була справжнім Сонцем Згромадження. Провидіння Боже, котре покликало її до почину так великого діла чувало над нею, тримало її на своїй долоні, і не позволило її заломитися. Вона, хоч як упокорена по-геройськи йшла шляхом до вершин святості. Це була свята, справжня наша мати» (Зі спогадів с. Йосифи Делькевич про блаженну с. Йосафату Гордашевську, співзасновницю ССНДМ).

«Коли ми говоримо про війну в Україні, то йдеться про війну в Європі», — Блаженніший Святослав для італійського видання «Il Foglio»

4 квітня

Нещодавно в тижневій італійський газеті «Il Foglio» було опубліковано інтерв’ю з Блаженнішим Святославом. У розмові з журналістом Маттео Матцуцці Глава УГКЦ розповів про сучасну ситуацію в Україні, запропонував читачам видання подивитися на події в Україні «не як на проблему Європи, а навпаки — як на вирішення багатьох проблем загальноєвропейського значення», а також розповів, як християнська віра допомагає українцям долати різні випробування.

«Християнське коріння — це щось набагато більше, аніж конфесійність», — Глава УГКЦ

3 квітня

Блаженніший Святослав, Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви, в інтерв’ю із журналісткою Ланою Самохваловою із інформаційного інтернет-ресурсу «Укрінформ» поділився своїми думками про взаємини Української Греко-Католицької Церкви та Православної Церкви України, про небезпеку гендерної ідеології, про кризу європейської цивілізації та про сучасні виклики перед духовенством.

Владика Борис Ґудзяк: «Гнів — ще не гідність»

2 квітня

Преосвященний владика Борис Ґудзяк, новоіменований архиєпископ і митрополит Філадельфійський, у своєму блозі на інтернет-ресурсі LB.ua поділився своїми думками щодо реакції українців на результати першого туру президентських виборів.

«Молитися — це віддавати себе Богові». Відеоблог № 11 владики Венедикта Алексійчука

2 квітня

Правлячий Архиєрей Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця Преосвященний владика Венедикт Алексійчук продовжує свою «Школу молитви», яка виходить у форматі відеоблогів щовівторка у мережі Інтернет через єпархіальний youtube-канал. Цього разу владика Венедикт пропонує задуматися над нашою довірою Богові, що повинна проявлятися через молитву.