Владика Ярослав Приріз: «Не біймося ступати дорогою духовного вдосконалення разом з Ісусом»

25 квітня

«Мученик — це свідок Христа воскреслого, це християнин, який усім своїм життям засвідчив істинність Христової Пасхи — перемоги Життя над смертю, перемоги Безсмертного над минущим». На цьому наголосив владика Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, 21 квітня 2024 року, у п’яту неділю Великого посту, вшановуючи пам’ять святого великомученика Юрія Побідоносця.

«У Бога немає іншого шляху, як лише шлях любові», — владика Тарас Сеньків

24 квітня

«Ми покликані йти за Христом: це включає в себе страждання і смерть, але це також означає воскресіння, якщо ми Христа не залишимо, але витримаємо у житті як ті, хто був у ньому усиновлений Богом». На цьому наголосив владика Тарас Сеньків, єпископ Стрийської єпархії УГКЦ, під час проповіді у п’яту неділю Великого посту, 21 квітня 2024 року.

«Божа влада означає служіння»: проповідь Блаженнішого Святослава у п’яту неділю Великого посту

23 квітня

«Коли ми служимо іншим людям, як Христос послужив нам, у нас святиться і прославляється Боже ім’я. А коли ми готові в любові до Бога і ближнього пожертвувати собою, наше життя стає спасінням для тих, кого ми любимо». Про це мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у п’яту неділю Великого посту, 21 квітня 2024 року.

«Син Божий виховував своїх учнів для служіння іншим людям», — митрополит Ігор Возьняк

22 квітня

«Учні, які слідували за Ісусом, мали інше завдання. Господь віддаляв їх від політичного контексту, пропонуючи, щоб вони служили ближнім, не дивлячись на оплату, соціальне положення, відношення, пошану, походження, тощо. Ісус вказував своїм апостолам шлях духовного життя, дорогу служіння ближнім. Словом, Син Божий виховував своїх учнів для служіння іншим людям, щоб витривати в доброму до кінця життя й отримати нагороду в небі!» На цьому наголосив архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк у п’яту неділю Великого посту, 21 квітня 2024 року.

Владика Степан Меньок: Як знайти тишу у своєму серці в такий воєнний час?

18 квітня

«Тиша в серці. Хто має її, того не зможуть захитати бурі повсякденного життя. Зберегти спокій, навіть у критичних хвилинах життя, — це гарний і достойний приклад для оточуючих. Чого кричати? Не кричіть, я і так чую. Добре, постараємось, наскільки нам це вдасться. А якщо ні, то не ображайтесь: ми також люди, і то недосконалі». Черговий духовний роздум владики Степана Менька, екзарха Донецького, присвячений темі тиші у духовному та повсякденному житті.

Послання владики Богдана Дзюраха з нагоди 65-ї річниці створення Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії

17 квітня

Послання владики Богдана Дзюраха духовенству, монашеству і всім вірним Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії з нагоди 65-ї річниці створення екзархату.

«Розбуджуймо у собі часто акт живої віри в Бога, який про нас пам’ятає», — митрополит Ігор Возьняк

17 квітня

Архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк у четверту неділю Великого посту, 14 квітня 2024 року, побував із душпастирським візитом у Згромадженні сестер Служебниць Непорочної Діви Марії у м. Львові. Під час Архиєрейського Богослужіння архиєпископ звернувся до сестер словами проповіді.

«Єдинодушні з Христом»: проповідь Блаженнішого Святослава в четверту неділю Великого посту

16 квітня

«Великий піст — це час зростання у вірі. Христос каже, що злого духа можна вигнати молитвою і постом. Молитва і піст — це зусилля людини, які вона робить в довір’ї до Бога. Молитва дає нам можливість Бога пізнавати, а піст — бути Йому вірними і зростати у вірі. Час Великого посту — це нагода для кожного з нас особисто пережити Христові слова: «Все можливо тому, хто вірує». На цьому наголосив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви у своїй проповіді у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у четверту неділю Великого посту, 14 квітня 2024 року.

Митрополит Ігор Возьняк: «Уважно прислухаймося до мови Бога, вміймо почути його волю серед світового гамору»

15 квітня

У цей день, 13 квітня 2024 року, архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк звершив Архиєрейську Літургію з нагоди зʼїзду дружин священників Львівської архиєпархії у храмі Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Владика Давид Мотюк: Гра в хованки з Богом

13 квітня

У другій катехитичній науці із серії «Молитва з іконами — вікна в небо. Роздуми про зростання в нашій дружбі з Христом» владика Давид Мотюк, єпископ Едмонтонської єпархії у Канаді та Голова Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ, роздумує над гріхом наших прародичів та нашими зусиллями під час періоду Великого посту.

«Любов завжди жива»: проповідь владики Діонісія Ляховича у день Воскресіння Христового

13 квітня

«Любов Божа все долає. Її можна засудити на смерть, побити, увінчати терням, наложити на неї важкий хрест, прибити її тупими цвяхами до хреста і пробити бік, щоб витекла остання краплина крові і води, поховати і прикотити над нею великий камінь. Проте закон любові — це вічність. Любов здатна замовчати, проте вона завжди, завжди жива, вона воскресне! Тільки вона залишається назавжди, адже тільки вона може давати життя!» Такими словами звернувся до духовенства і вірних владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх для українців-католиків в Італії, під час Божественної Літургії у світлий празник Христового Воскресіння за григоріанським календарем, 31 березня 2024 року.

Митрополит Борис Ґудзяк: Путін — Пилат

12 квітня

Після молитовного пережиття Страсного тижня та літургійних богослужінь архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк ділиться власними рефлексіями стосовно теперішньої російської війни проти України та місця міжнародної спільноти у ній.