Проповіді та промови
«Дорожімо нашою душею, стараймося про її спасіння», — митрополит Ігор Возьняк
У неділю після Воздвиження чесного і животворного Хреста Господнього, 15 вересня 2024 року, під час проповіді у парафіяльному храмі с. Глинян, що на Львівщині, митрополит Львівський владика Ігор Возьняк застановився над тим, яким чином християнин повинен осягати спасіння та вічну радість від перебування з Христом.
«Хрест дає нам урок великої божественної любові», — владика Ярослав Приріз
Яке значення для християнства загалом та для освячення кожного послідовника Ісуса Христа зокрема має Хрест Господній? Чи йдеться лише про історичний символ, який сьогодні використовується на означення християн та їхньої віри? Про це — далі у проповіді владики Ярослава Приріза, єпископа Самбірсько-Дрогобицького, яку він виголосив на свято Воздвиження чесного і животворящого Хреста Господнього, 14 вересня 2024 року.
«Хрест — осолода серед гіркоти»: проповідь Блаженнішого Святослава у свято Воздвиження чесного і животворного Хреста Господнього
Проповідуючи у день свята Всемірного Воздвиження чесного і животворного Хреста Господнього, 14 вересня 2024 року, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав пригадав старозавітню подію осолоди гірких вод Мер під час виходу Ізраїля із Єгипетської неволі, підкресливши, що сьогодні саме Хрест Господній осолоджує гіркоту наших днів.
«Для тих, хто приймає хрести з любов’ю до Бога, — це спасіння», — митрополит Ігор Возьняк
Проповідуючи під час свята Воздвиження чесного і животворящого Хреста Господнього, 14 вересня 2024 року, архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк застановився над негідною поведінкою римського намісника Понтія Пилата і юдеїв, які засуджували Ісуса Христа, а також над відповіддю Ісуса на ці звинувачення і його жертвою заради спасіння кожного із нас.
«Господь готовий нам простити більше, ніж ми нагрішили», — митрополит Ігор Возьняк
Під час проповіді на Божественній Літургії в 11-ту неділю після Зіслання Святого Духа та у свято Різдва Пресвятої Богородиці, 8 вересня 2024 року, архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк застановився над правильною поведінкою у храмі, закликами апостола Павла до праведного життя та Божою любов'ю, які він виявив у жертві свого Сина.
«Богоматеринство Діви Марії невідклично пов’язане з історією спасіння кожної людини», — владика Тарас Сеньків
«Пречиста Діва є єдиною, в чиїй долі знаходимо відповіді на багато питань, які ставить нам життя. Це не просто якісь побожні теорії, але дуже конкретні свідчення, які у життєвих випробуваннях дарують нам спокій та силу їх гідно подолати». На цьому наголосив владика Тарас Сеньків, єпископ Стрийської єпархії УГКЦ, проповідуючи у свято Різдва Пресвятої Богородиці, 8 вересня 2024 року.
«Україна і наша спільна надія»: слово Блаженнішого Святослава у Берліні
Слово Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава до католицьких єпископів та державної влади найвищого рівня Німеччини на «Свято-Михайлівському прийомі» 10 вересня 2024 року в Берліні.
«У стосунках любові»: проповідь Блаженнішого Святослава в 11-ту неділю після Зіслання Святого Духа та у свято Різдва Пресвятої Богородиці
Проповідуючи в 11-ту неділю після Зіслання Святого Духа та у свято Різдва Пресвятої Богородиці під час відвідин Вроцлавської катедри Воздвиження чесного і животворного Хреста Господнього, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав застановився над любов’ю, яку Господь Бог безумовно і безмежно виливає на кожну людину та адекватну відповідь на неї зі сторони самої людини.
«Великого бажайте!» Владика Йосиф Мілян про патріарха Йосифа Сліпого
«Церква завжди має пам’ятати про патріарха Йосифа Сліпого, за нього молитися і до нього молитися! Тому сьогодні розпочатий беатифікаційний процес піднесення його на престол Католицької Церкви як праведного мужа, як душпастиря, достойного та святого архиєрея. Молімся за патріарха Йосифа Сліпого, молімся до Бога за Його прославу, бо так важливо Церкві піднести на престіл того, хто вірив, боровся і переміг», — до цього закликав владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, під час Божественної Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового, яку він очолив з нагоди 130-ої річниці з Дня народження патріарха Йосифа Сліпого.
«Великого бажайте»: владика Гліб Лончина про патріарха Йосифа Сліпого
Владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор єпархії святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, Апостольський делегат у Швейцарії і країнах Бенілюксу, у 2017 році був призначений Синодом Єпископів УГКЦ головою оргкомітету з відзначення 125-ліття з дня народження патріарха Йосифа Сліпого. Владика Гліб особисто знав патріарха, тож у цей час поділився великою кількістю своїх споминів про постать ісповідника віри.
«Великого бажайте!» Владика Борис Ґудзяк про патріарха Йосифа Сліпого
«Жити переможно: школа Патріарха Йосифа Сліпого» — книга спогадів і рефлексій, яку архиєпископ Філадельфійської архиєпархії УГКЦ, президент Українського католицького університету, митрополит Борис Ґудзяк написав про патріарха Йосифа Сліпого (1892–1984 рр.). Ідея її публікації народилася під час серії відкритих зустрічей владики Бориса з підприємцями, зорганізованими Бізнес-школою УКУ в Києві та Львові, які проходили під гаслами «Бути собою» та «Великого бажайте!»
«Великого бажайте»: блаженніший Любомир Гузар про патріарха Йосифа Сліпого
13 березня 2012 року, у ювілейний рік Йосифа Сліпого Національний університет «Львівська політехніка», Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою зініціювали зустріч студентів, викладачів університету та громадськості Львова з послідовником і однодумцем патріарха Йосифа Сліпого блаженнішим Любомиром Гузаром.