Проповіді та промови
Владика Гліб Лончина: «Маємо лише одне покликання — до віри в Божу любов»
Яке значення для християнського життя має віра у Божу любов? Над цим запитанням під натхненням святого апостола Павла застановився владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор Паризької єпархії Святого Володимира Великого, під час проповіді у неділю, 10 листопада, у церкві Успіння Пресвятої Богородиці у м. Люрд.
Владика Діонісій Ляхович про керигматичне благовіствування у теперішньому світі
Душпастирське слово владики Діонісія Ляховича, апостольського екзарха для українців католиків в Італії, про керигму, виголошене під час зустрічі душпастирів Апостольського екзархату в Асижі 14 жовтня 2024 року, з метою «краще зрозуміти, що таке керигма, та бути здатними втілити систематичне керигматичне благовіствування в житті парафій та громад нашого екзархату в Італії».
Митрополит Борис Ґудзяк: З Харкова з великою надією та натхненням
Під обстрілами і нальотами, мабуть, мало місця для оптимізму, але є простір для надії. Такими словами у своєму блозі на інтернет-сторінці видання «NV» владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, ділиться після візиту до України, а зокрема до Харкова.
Владика Тарас Сеньків: Голос Євангелія — попередження і заклик до навернення
Притча про багача і Лазаря – одна з найглибших історій, розказаних Ісусом Христом. Вона торкається серця слухачів, викликає питання у читачів та змушує подивитися на своє життя з нової перспективи. Ця історія – не лише про багатство і бідність, але про вибір, який ми робимо щодня, про нашу готовність слухати Боже слово і жити відповідно до нього. Спробуймо відкрити значення цієї притчі разом із владикою Тарасом Сеньківом, єпископом Стрийської єпархії УГКЦ.
«Побачити Лазарів біля наших дверей»: проповідь Блаженнішого Святослава у 22 неділю після Зіслання Святого Духа
Притча про багача і Лазаря — це не лише оповідь про соціальну нерівність чи закам’янілі серця. Це дзеркало, в якому кожен із нас може побачити себе. Як часто ми не помічаємо «Лазарів», що лежать біля наших дверей, сподіваючись хоча б на крихту співчуття? Чи готові ми почути голос убогих і впізнати у них руку Бога, що стукає в наше сумління? Водночас ця історія кидає виклик нашим уявленням про успіх і благословення. Спробуємо зрозуміти притчу про багача і Лазаря разом з Отцем і Главою Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішим Святославом.
«Дана для бідного чи хворого милостиня стане для багатьох рятунком від вічного покарання», — митрополит Ігор Возьняк
Притча про багача і Лазаря — одна з таких, що торкає серце та змушує задуматися. Це історія про те, як байдужість і егоїзм можуть закрити очі на чужий біль, але не уникнути справедливості. Вона показує, що справжнє багатство — це любов і милосердя, а не матеріальні статки. Про це роздумує у проповіді владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський, у 22-у неділю після Зіслання Святого Духа, 24 листопада 2024 року.
Проповідь Блаженнішого Святослава у свято Введення у храм Пресвятої Богородиці та в день інтронізації Донецького екзарха Максима Рябухи
21 листопада 2024 року, у свято Введення у храм Пресвятої Богородиці, у храмі Матері Божої Неустанної Помочі в Запоріжжі відбулася інтронізація нового правлячого архиєрея Донецького екзархату Української Греко-Католицької Церкви владики Максима Рябухи. Божественну Літургію з Чином інтронізації очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.
Із зерен, захованих у долонях, проросла свобода: 8 думок єпископів УГКЦ про Голодомор
25 листопада 2023 року Україна вшановувала 90-ті роковини Голодомору-геноциду 1932–1933 років. Із цієї нагоди Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні звернувся до духовенства, монашества та вірних. Ось вісім головних думок з цього Звернення.
«Боже слово є тим творчим, активним елементом, який змінює «лице землі» і діє в історії», — владика Тарас Сеньків
Чи задумувалися ви колись, чому одні люди глибоко переймаються Божим словом, а інші залишаються байдужими? Чому хтось приносить багатий духовний урожай, тоді як інший залишається безплідним? Відповідь на ці запитання можна знайти в одній із найвідоміших притч Ісуса Христа — притчі про сіяча, яку пояснює владика Тарас Сеньків, єпископ Стрийської єпархії, у черговій недільній проповіді.
Митрополит Ігор Возьняк на свято Введення: Шлях довіри Марії до Божого Провидіння
Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці відкриває перед нами історію, сповнену глибоких символів, традицій і духовного змісту. Що означає цей момент у житті маленької Марії? Як традиція віддання дітей до святині відображала віру та довіру до Божої волі? У цій проповіді архиєпископа і митрополита Львівського владика Ігоря Возьняка ми поринемо у події, які формували життєвий шлях Тієї, кого Господь вибрав для особливої місії — стати Матір’ю Спасителя.
Митрополит Ігор Возьняк: «Використовуймо час, щоб засівати зерна добрих діл, слів та думок на нашій життєвій ниві!»
У 21-шу неділю після Зіслання Святого Духа, 17 листопада 2024 року, архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк підкреслив важливість слухання Божого Слова та його прийняття у власне серце задля зростання у християнському житті.
«Ісус не дивиться на минуле грішника, а відкриває для нього майбутнє», — владика Тарас Сеньків
Чи замислювались ви, що означає Божий заклик до людини? Як це — бути покликаним, навіть коли ти далекий від ідеалу? Через проповідь владика Тараса Сеньківа, єпископа Стрийської єпархії, ми розглянемо, як Ісус змінює уявлення про гідність і святість, кличучи до себе не досконалих, а звичайних людей, які шукають надії та спасіння.