«Цього року ми хочемо пригадати часи переслідувань, щоб подякувати Богові за те, що ми витривали і за тих, які витривали», — митрополит Львівський Ігор

15 червня

Звернення високопресвященного Ігоря Возьняка, архиєпископа і митрополита Львівського УГКЦ до духовенства, монашества і вірних Львівської архиєпархії у 30-ту річницю звільнення Української Греко-Католицької Церкви з-під комуністичного гніту.

Свідчення у ХХ столітті і місія в ХХІ столітті: Східні Католицькі Церкви і Вселенська Церква

13 червня

Доповідь Джорджа Вайгеля, католицького богослова, філософа, бібліографа святого Папи Івана Павла ІІ, старшого співробітника Центру етики і суспільної політики у Вашингтоні (США), автора близько 20 книжок, одного із найвідоміших американських експертів із проблем зв’язку релігії із суспільним життям, виголошена у Філадельфії 2 червня 2019 року під час Тижня молитви, святкування, єдності та місії «Від серця до серця» з нагоди інтронізації сьомого архиєпископа і митрополита Філадельфійського Бориса Ґудзяка.

Делікатна природа політики: роздуми владики Петра Стасюка

13 червня

З того часу як я був малим хлопчиною, я чую, що люди найбільше сперечаються про релігію та політику. Здається, це правда, але в той же час, це якось не звучить правильно.

«Школа учнівства тільки розпочинається», — владика Йосафат Мощич про Першу Сповідь та Святе Причастя

12 червня

В Чернівцях з благословення преосвященного владики Йосафата Мощича відбулося Свято родин. В неділю, 9 червня, на парафії катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці відбувся випускний (завершальний) день катехитичної недільної школи. Окрім цього, головними героями живої парафії були діти, котрі вперше приступили до святого Таїнства Покаяння та Пресвятої Євхаристії. Ділимося кількома думками із проповіді владики Йосафата.

Інтронізація митрополита УГКЦ у Філадельфії Бориса Ґудзяка стала потужним маніфестом віри греко-католиків у Північній Америці

8 червня

Інтронізаційна програма «Від серця до серця» високопреосвященного владики Бориса Ґудзяка у Філадельфійській архиєпархії та Вашингтоні з’єднала воєдино безліч паломників не лише із Північної Америки та не лише українців. Ділимося із Вами роздумами ієромонаха Луки Михайловича про значення цієї події не тільки у зовнішніх її проявах, а насамперед у духовних — «від серця до серця».

«Мати не знала, що син — єпископ»: як греко-католики Закарпаття виживали у підпіллі. Спогади

8 червня

Греко-Католицька Церква перебувала в підпіллі 43 роки. Цього року віряни відзначають 30-річчя виходу церкви з підпілля. Пронести віру крізь табори, тюрми, переслідування та цькування було непросто.

Коломийська єпархія УГКЦ: погляд зсередини

2 червня

Українська Греко-Католицька Церква є найбільшою Східною Католицькою Церквою у світі. Вона налічує понад 6,5 мільйона віруючих. Перебуває у сопричасті з Папою Римським та зберігає візантійську літургійну традицію. Церква, яка зазнавала гоніння, переслідування і репресій — вистояла. Завдяки людям, священникам, які боролись за свою віру, терпіли заслання, перебували в підпіллі. Тема церкви є надважливою, а від того і не менш широкою, про яку описано не один том книг. Та сьогодні нашим завданням є розповісти про неабияк цінну ланку — нашу рідну Коломийську єпархію УГКЦ.

Владика Богдан Дзюрах про Блаженнішого Любомира: «Два роки без нього, а радше — з ним у вічності»

31 травня

Сьогодні другі роковини відходу до вічності Блаженнішого Любомира. Ми знов збираємося на молитві, щоб відчути на собі його погляд, його близькість, його присутність тут між нами. Здається, недоречно говорити, що ми прожили два роки без нього. Слід радше говорити про два роки з ним у вічності. Адже він як під час свого життя, так і після свого відходу до вічності, підносить кожного, хто про нього згадує, хто до нього молиться, хто про нього думає, від сірої буденщини і суєти до вищої дійсності, де Божа правда і Божа доброта повертають людині її первісний образ, усвідомлюючи кожному його Богом дану свободу і гідність. Саме так, як він це робив і за свого життя.

Думки Блаженнішого Любомира на щодень

31 травня

Два роки тому, 31 травня 2017 року, відійшов до Господа Блаженніший Любомир Гузар, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, моральний авторитет нації та духовний провідник українського народу. Пригадаємо кілька його знакових фраз з промов, звернень та інтерв’ю, якими нам вартувало б керуватися кожного дня.

«Не йдеться лише про мігрантів». Послання на Всесвітній день мігрантів і біженців

30 травня

Перейматися мігрантами означає перейматися нами всіма. Про це нагадує Святіший Отець в оприлюдненому 27 травня 2019 року Посланні з нагоди Всесвітнього дня мігрантів і біженців.

Звернення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ з нагоди Року сім’ї в Україні

29 травня

З великою тривогою констатуємо, що Україна посідає одне з перших місць у Європі за кількістю розлучень. Розходяться близько 60 відсотків пар, які обіцяли одне одному любов і вірність, мріяли про щасливе життя. Більша частина цієї статистики припадає на молоді подружжя, які прожили в шлюбі від трьох місяців до трьох років. Найчастіше як причини розлучення вказують морально-психологічні проблеми в порозумінні, алкоголізм та інші залежності. Виникає запитання: чому так стається, що попри бажання щастя, перемагає егоїзм і роз’єднання?

Владика Богдан Дзюрах: «Взяти Богородицю до себе»

28 травня

То ж, прийняти Богородицю до себе — це заклик до покаяння і навернення, запрошення ходити стежками Божої волі, заповіт любити Бога усім серцем, а ближнього любити так, як полюбив нас сам Ісус Христос. У цьому вся програма і вся повнота нашого християнського покликання і життя.