«Віра — це сила, якою сама людина співпрацює з Богом у зціленні», — владика Василь Івасюк

20 квітня

11 квітня 2021 року, у ІV неділю Великого посту, в день, коли наша Свята Церква величає та прославляє преподобного Івана Ліствичника, преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, звершив Архиєрейську Божественну Літургію у катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї. Свою літургійну гомілію єпископ присвятив значенню віри у нашому житті та її постійного розвитку через вдосконалення у чеснотах.

«Нехай палає наша віра та щира молитва, але ніколи не горить наша Матір — земля», — владика Михаїл Колтун

20 квітня

Єпископ Сокальсько-Жовківський Михаїл Колтун звернувся до усіх людей доброї волі із закликом до піклування про сотворений навколишній світ. Зокрема, владика висловив сподівання, що цьогоріч українці відмовляться від шкідливої звички спалення сухої рослинності, сміття та сухостою, адже це шкодить не тільки сотвореному світові, але й іншим людям.

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха

19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це служіння. Христос іде, щоб віддати своє життя за спасіння світу. Про це мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 18 квітня 2021 року під час Чину інтронізації преосвященного владики Богдана Дзюраха як апостольського екзарха у Німеччині та країнах Скандинавії.

«Дорога до втраченого раю веде через кенозис та смирення», — митрополит Євген Попович

19 квітня

«Мета посту — це метаноя, навернення або радше повернення до джерел нашого життя, яке є закорінене в Ісусі Христі, бо всі ми що в Христа хрестилися, в Христа зодягнулися, а цією одежею є Його смерть і воскресіння». Такими словами звернувся до вірних у п’яту неділю Великого посту високопреосвященний владика Євген Попович, архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський.

«Бажаю, щоб наша Церква на теренах Екзархату була люблячою Матір’ю для всіх людей», — владика Богдан Дзюрах з нагоди інтронізації

18 квітня

Пропонуємо Вашій увазі слово преосвященного владики Богдана Дзюраха, апостольського екзарха для українців візантійського обряду в Німеччині та країнах Скандинавії, з нагоди Чину інтронізації 18 квітня 2021 року у катедральному храмі Покрови Пресвятої Богородиці у м. Мюнхені (Німеччина).

Блаженніший Святослав: Печать дару Святого Духа — запорука, початок і фундамент духовного життя людини

18 квітня

У 48-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ продовжує мандрівку дорогою Таїнств Христової Церкви. Друге Таїнство християнського втаємничення — Миропомазання — є уділенням дару благодаті Святого Духа. Пропонуємо текстову версію і відеозапис цієї катехизи.

Отець Юстин Бойко: Про свідомість внутрішньоцерковної міжєпархіяльної єдності передвоєнної УГКЦ

17 квітня

Тема єдності Христової Церкви завжди була і залишається актуальною, особливо у наші дні. Зрештою, саме про єдність між учнями молиться Христос перед своїми страстями. Єдність між ними має запевнити успіх Доброї Новини про Царство Боже, яку вони покликані проповідувати.

Звернення ВРЦіРО з нагоди Всеукраїнського дня довкілля і 35-х роковин Чорнобильської катастрофи

16 квітня

Із глибоким занепокоєнням констатуємо нині також і про інші численні проблеми довкілля та соціально-екологічні виклики. Вже восьмий рік разом із людьми від воєнних дій на Сході України страждає все створіння Боже — природа.

«Не вистачить одержати дар від Бога; потрібно також ним жити на щодень та його розвивати», — владика Володимир Ющак

16 квітня

У четверту неділю Великого посту, 11 квітня 2021 року, єпископ Вроцлавсько-Кошалінської єпархії УГКЦ владика Володимир Ющак, проповідуючи про оздоровлення одержимого німим духом юнака, запропонував застановитися над великою кількістю дарів, якими нас обдаровує Господь Бог. Однак, дари Божі є водночас для нас завданням, адже потребують розвитку, плекання та ділення ними із іншими.

«Неможливо говорити про стосунок з Богом, якщо у ньому бракує віри. Де є реальна віра — все можливе», — владика Тарас Сеньків

15 квітня

Проповідь преосвященного владики Тараса Сеньківа у Четверту неділю Великого посту, 11 квітня 2021 року, під час Божественної Літургії в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у місті Стрию.

Митрополит Євген Попович: Чи наші діти після пандемії будуть ще розуміти, що значить рідна Церква, віра в Ісуса Христа, молитва?

14 квітня

Пандемія також сіє спустошення у сфері духовного життя дитини. Багато наших дітей вже більше року не бачило свого священника, храму, а їх зв’язок зі своєю Церквою в найкращому випадку обмежується до уроків релігії, які також через пандемію можуть відбуватися тільки онлайн. Такими словами архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський владика Євген Попович звернувся до вірних із нагадуванням про те, що пандемія не відміняє доброго християнського виховання дітей зі сторони батьків.

Блаженніший Святослав: «Українська Греко-Католицька Церква як глобальна Церква». Погляд із Рима на 10 років служіння Глави УГКЦ

14 квітня

Протягом 10 років Блаженніший Святослав очолює Українську Греко-Католицьку Церкву, найбільшу зі Східних Католицьких Церков свого права. Про 10 років служіння Глави УГКЦ із «римської перспективи» розповідає Андреа Гальярдуччі, один із провідних ватиканістів і фахівців Східної Європи.