Постанови Дев’яносто першої сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні

17 травня

Дев’яносто перша сесія Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні відбулася 10–11 травня 2022 року в Трускавці. Публікуємо постанови цієї сесії.

Послання Папи Франциска на День мігранта й біженця. Явище, яке пізнала також Україна

17 травня

У четвер, 12 травня 2022 року, у Ватикані представлено послання Папи Франциска на 108-й Всесвітній день мігранта та біженця, який відзначатиметься 25 вересня на тему: «Будувати майбутнє разом з мігрантами та біженцями».

«Боже, не маємо нікого, потребуємо Твого милосердя!» Проповідь Блаженнішого Святослава в неділю Розслабленого

17 травня

Кожен, хто чинить милосердя іншій людині, стає Божим посланцем. Щоразу, коли ми робимо добро для жертв війни, біженців і переселенців, для тих, хто втратив рідних, помешкання чи майно, вони, відчувши на собі милосердя, кажуть, що нас сам Бог їм послав, і розуміють, що Він про них не забув. Так мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у Неділю розслабленого, 15 травня 2022 року.

Владика Борис Ґудзяк у Нотр-Дамі: «Бути автентичною людиною, жити добре — це не теорія. Для цього потрібна практика»

16 травня

15 травня в Університеті Нотр-Дам (США) відбулись 177-мі випускні урочистості. Звернутися до понад трьох тисяч випускників, їхніх батьків, друзів, а також гостей університету цього року мала можливість Україна в особі архиєпископа та митрополита Філадельфійської архиєпархії УГКЦ, засновника та Президента Українського католицького університету владики Бориса Ґудзяка.

У неділю Розслабленого в УГКЦ моляться за недужих (тексти прохань на Сугубій ектенії та молитви)

14 травня

15 травня 2022 року, в неділю Розслабленого, Українська Греко-Католицька Церква в Україні відзначає День хворого.

«Вони й на старість плодовиті будуть». Послання Папи на День похилих віком

14 травня

У вівторок, 10 травня 2022 року, у Ватикані представили Послання Папи Франциска на ІІ Всесвітній день дідусів, бабусь і похилих віком, що відзначатиметься 24 липня на тему: «Вони й на старість плодовиті будуть».

Народ мучеників Руси-України своїм тілом знову зупиняє зло, щоб воно не поширилося на весь світ. Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні

13 травня

«У час грізних випробувань для всього українського народу запрошуємо наших військових душпастирів до щирого служіння тим, від кого тепер залежить доля нашого спільного майбуття. Дорогі отці, військові капелани, ваша молитовна присутність у лавах українського війська має стати джерелом духовної втіхи та запорукою невтомної братньої підтримки…» Про це йдеться у Зверненні Архиєрейського Синоду в Україні.

«Воскресіння Ісуса — це тріумф перемоги»: Великоднє послання владики Василія Тучапця

13 травня

«Протягом всього Великого посту ми готувались до свята Воскресіння Господнього, готувались духовно, проводячи внутрішню боротьбу, щоб померти для гріха і всього злого та воскреснути до життя чеснот і добра. Коли ми ведемо таку боротьбу, то Господь нас підтримує своєю благодаттю і дає силу перемогти наші злі звички, пристрасті і гріхи. Без боротьби немає перемоги». Про це мовив екзарх Харківський владика Василь Тучапець у Великодньому посланні.

Владика Василь Івасюк у Неділю мироносиць: «Будь обережним, чоловіче, не дай жінці заплакати, тому що Господь рахує її сльози»

12 травня

«Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможи нашим жінкам і дівчатам бути мироносицями, ревно слухати Слово Боже, жити у чистоті душевній і тілесній, у мирі з Богом і своїми ближніми. Господи, благослови наших жінок і дівчат доброю долею та захорони їх від праці у новітньому кріпацтві». Про це мовив владика Василь Івасюк, єпарх Коломийський, під час проповіді на Божественній Літургії у Неділю жінок-мироносиць, 8 травня 2022 року.

«Дякуємо Богові та всім матерям за їх життєвий подвиг, за те, що дають та служать життю», — владика Тарас Сеньків

11 травня

Проповідь владики Тараса Сеньківа, єпарха Стрийського, виголошена в неділю про мироносиць 8 травня 2022 року, під час Божественної Літургії в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию.

«Мама повинна дати життя і навчити жити»: проповідь Блаженнішого Святослава в неділю Мироносиць

10 травня

Жінка в Церкві, як мати та учителька віри, як та, що передає віру своїм дітям, відчиняючи їм двері у вічність, покликана збуджувати те бажання зустрічі з воскреслим Христом. Ми кажемо, що все те, що робить нас людьми, ми отримуємо з молоком матері: спосіб спілкування, нашу мову і культуру. Але дуже важливо, щоб у той момент передавання фундаментальних правил життя мама зуміла передати віру в Бога, була першою євангелізаторкою, яка сповістить добру новину про воскреслого Христа своїм дітям. Про це мовив у проповіді на Неділю жінок-мироносиць Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

«Сьогодні святкуємо Пасху Христову і нашу пасху»: Великоднє послання владики Івана Кулика

9 травня

«Ми справді можемо радіти Пасхою Христовою і власною. Не тому, що тілесними очима бачили воскреслого Господа, не тому, що з власного досвіду знаємо перехід від смерті до життя, і не тому, що своїми очима бачимо інших людей воскреслими з мертвих, а тому, що живемо вірою. Вірою у Померлого і Воскреслого ради нас». Це підкреслив владика Іван Кулик, єпарх Кам’янець-Подільський, у своєму Великодньому посланні.