Любомир Гузар: Глава УГКЦ, який повів церкву на схід

14 листопада

Багаторічний керівник відновленої Української Греко-Католицької Церкви став одним з небагатьох моральних авторитетів українців на зламі XX-XXI століття.

Пастирське послання ієрархів Української Католицької Церкви в США на Пилипівку

14 листопада

Пастирське послання ієрархів Української Католицької Церкви в США на Пилипівку 2019 року всечеснішому духовенству, преподобному монашеству, семінаристам, нашим дорогим вірним Української Католицької Церкви в Сполучених Штатах Америки.

Лайфхаки від Андрея Шептицького

13 листопада

У сучасному світі, що дуже швидко змінюється, ми намагаємося знайти логіку, не маємо терпеливості, розраховуємо на повернення інвестицій за 3 роки, не довше. Як навчитись думати на перспективу?

4 роки тому Апостольським нунцієм в Україні став архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті

13 листопада

Рівно 4 роки тому, 13 листопада, Апостольським нунцієм в Україні був призначений архієпископ Клаудіо Ґуджеротті. З цієї нагоди ми обрали 5 найкращих цитат нунція про Україну, молодь, діалог та майбутнє України.

«Якщо ви хочете бути плідними, дозвольте Богу володіти вами», — владика Василь Івасюк

11 листопада

Добре зерно — це людина з відкритими вухами, котра приготовлена до слухання слова Божого. Підготовлена душа чує голос Божий і подібна до обробленої землі, котра дає багатий урожай. Щире і добре серце приносить плід у терпінні. Відкриті вуха мають важливу характеристику — це щедра плодючість. Це означає ходити до храму, читати щодня невеликий уривок зі Святого Письма і причащатися. Будьте уважні. Читайте уривок поки не стане для вас зрозумілим, зупиніться, продумуйте над ним. Читання приносить плід протягом життя. Якщо ви хочете бути плідними, дозвольте Богу володіти вами.

Слово Глави УГКЦ під час святкування 120-річчя присутності українських студентів-теологів та української громади в Інсбруку

10 листопада

Слово Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава на богословському факультеті Інсбруцького університету, з нагоди святкування 120-річчя присутності українських студентів-теологів та української громади в Інсбруку.

«День молитви за дітей сиріт»: Ідеї для парафіяльного проведення

8 листопада

В неділю, 10 листопада 2019 року, як і кожного року Українська Греко-Католицька Церква долучається до Всеукраїнського «Дня молитви за дітей сиріт».

Владика Василь Івасюк про уроки християнської етики у закладах освіти

8 листопада

Тіло Христове складається від наймолодших її членів аж до найстарших, а заклади освіти включають дітей і молодих людей. Тому Церква і заклади освіти мають спільне головне поле діяльності — навчати дітей та молодь. Оскільки Україна — це християнська держава в духовному вимірі, тому формування національної ідеї є не можливе без усвідомлення християнської моралі, етики, культури, педагогіки та виховання.

«Мати — це символ безмежної любові, великої душі, символ життя», — владика Василь Івасюк

7 листопада

Мати — це наймиліше у світі слово. В цьому слові все: ніжність, доброта, любов і піклування. Воно відлунює різними прекрасними мелодіями і колисковими піснями. Воно пахне польовими квітами та натрудженими руками. В ньому безсонні ночі, нескінченні хвилювання. Мати — найрідніша у світі людина. Напевно, немає жодного, хто б міг це заперечити. Мати — це символ безмежної любові, великої душі, символ життя.

Голодна молитва 1989 року

5 листопада

Три сезони українські греко-католики голодували, щоби їм дозволили молитися в рідній Церкві. Одна з найдовших акцій протесту тривала від весни до кінця осені 1989 року. Почергово групи вірних на чолі з священиками та громадськими діячами приїздили на велелюдну московську вулицю Арбат з тією ж вимогою: скасувати рішення псевдособору 1946 року та визнати підпільну Церкву.

«Без Воскреслого Христа немає відповіді на надзвичайно болючу проблему людства — смерть», — владика Ярослав Приріз

4 листопада

Син вдови з Наїну, дочка Яіра і Лазар — це ті особи, про воскресіння яких із мертвих Ісусом розповідає нам Священне писання. Четверта ж зустріч Ісуса зі смертю була його особиста. Там смерть позбулася свого жала і сили — Христос своєю смертю подолав смерть. Сьогодні є тільки один спосіб перемогти смерть — охреститися в ім’я Пресвятої Тройці, у вірі віддати своє життя нашому Господу, жити Його Заповідями, вслухаючись в Його Слово, єднатись з Ним через Євхаристію та свідчити Божу любов через життя до воскресіння.

Шептицький out of the box

3 листопада

Про Шептицького важко говорити стандартними фразами, його вчинки були нестандартними, він завжди діяв out of the box [ексклюзивно, поза рамками]. Це був ґлобальний лідер, і українцям, греко-католикам Галичини просто пощастило, що він народився саме в цей час. І хоча в народному рейтингу найвидатніший українців він займає 55 місце — між Василем Стусом і Павлом Полуботком, після Щербицького, Андрія Шевченка і Олега Блохіна, проте навряд чи через 70 років після їхньої смерті молоді люди вивчатимуть їхню спадщину. Я вважаю, що Шептицький — найбільший українець ХХ ст. Його спадщина тільки зараз розкривається.