«Погляньмо, як всемогутній Бог являється в беззахисній дитині», — ієрархи УГКЦ в Західній Європі

15 січня

Традиційно, владики Української Греко-Католицької Церкви в Західній Європі вітають українців та всіх людей доброї волі із світлим празником Рождества Христового.

Наш час: роздуми у перший день нового року, — митрополит Борис Ґудзяк

15 січня

«Навчімося у Різдві, у цьому Новому році по-справжньому дорожити даром часу і тими, хто є з нами у ньому, кожною зустріччю, кожною нагодою та порою життя і спасіння». Про це мовив архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк у своєму духовному роздумі на початок нового року 14 січня 2021 року.

Різдво: розстріляний вертеп

14 січня

Історія одного різдвяного вертепу у часи «червоного терору» та переслідування християн на наших землях.

«Усе добре, яке ми вчинили найменшому із Христових сестер чи братів, буде величанням приходу Божого Сина», — владика Гліб Лончина

13 січня

Владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор Паризької єпархії Святого Володимира Великого, вітає усіх людей доброї волі із світлим празником Рождества Христового, закликаючи до відкриття Його істинного значення.

Владика Тарас Сеньків про неправильне святкування Різдва: «Скільки уваги отримує від нас Ісус в період Різдва?»

12 січня

Проповідь владики Тараса, виголошена в день свята Різдва Христового, 7 січня 2021 року, під час Архиєрейської Божественної Літургії у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию.

Владика Дмитро Григорак: «Свято Різдва приносить нам тиху радість в серцях і впевненість, що Бог є з нами»

12 січня

Правлячий архиєрей Бучацької єпархії владика Дмитро Григорак у своєму Різдвяному посланні наголошує, що «Бог став людиною, щоб безпосередньо взяти участь у спасінні людини. Він залучає людей, як необхідних і незамінних учасників, до своєї місії спасіння світу».

Митрополит Ігор Возьняк про Пресвяту Родину: «Правдиве й повне щастя існує лиш у небі!»

11 січня

У Неділю по Різдві Христовому архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк застановився над нелегким побутом Пресвятої Родини на початках їхнього сімейного життя. Саме її приклад може послужити для нас сьогодні серед наших щоденних труднощів.

Владика Ярослав Приріз у посланні на Різдво: «У темряві різдвяної ночі народжується світло Життя»

11 січня

«Син Божий воплочується, щоб показати нам, що щастя можна досягти тільки в любові, взаємоповазі та однодумності, бо в Ньому ми всі — Божі діти. Спаситель спонукає нас до духовної боротьби з гріхом і злом, до перемоги любові та лагідності над ненавистю і чварами, до торжества християнського смирення над сатанинською злобою». Із такими словами у Різдвяному посланні звертається до кожного із нас преосвященний владика Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький.

«Молимося нині за всіх сучасних нам чоловіків: лідерів, подругів, батьків та пастирів», — владика Богдан Дзюрах

10 січня

У цю Неділю, яка називається Неділею по Різдві, 10 січня 2021 року, Христова Церква спогадує пам’ять трьох святих і праведних мужів: царя Давида, Йосифа Обручника та Якова, по плоті «брата», тобто родича Господнього. Владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, вказує на приклад життя цих святих для теперішніх чоловіків задля гідного сповнення їхніх повсякденних обов’язків.

Владика Богдан Дзюрах: Не існує посереднього християнства у «сірій зоні»

10 січня

«Якщо нам важко відрізнити віруючого і невіруючого поруч з нами, бо вони обидва однаково байдужі до істини, до святості, до чистоти, однаково невиразні і полохливі, коли йдеться про реагування на якісь нездорові і відверто грішні явища в суспільстві, то це — трагічний знак для якості нашого християнства. За таке християнство світ нас з певністю не буде переслідувати. Але таке християнство, — також з певністю, — не приведе нас до спасіння». Про це мовив преосвященний владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, під час літургійної гомілії у день спомину св. первомученика і архидиякона Стефана.

Блаженніший Святослав про «Символ віри»: ким є для нас Бог Отець, у якого віруємо?

10 січня

У 34-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над першим членом «Символу віри»: «Вірую в єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі і всього видимого і невидимого». Нижче пропонуємо текстову версію катехизи.

Різдвяне послання ієрархів УГКЦ у Сполучених Штатах Америки

9 січня

Різдвяне пастирське послання єпископів Української Католицької Церкви у Сполучених Штатах Америки всечесним отцям, преподобним ченцям і черницям, семінаристам та дорогим вірним 2020 року.