Що треба знати про Великий піст та правила щодо його проведення в УГКЦ?

18 березня

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в Українській Греко-Католицькій Церкві в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.

Владика Ярослав Приріз про Страшний суд: «Весь зміст нашої життєдіяльності є у тому, щоби любити діяльно»

14 березня

«Чи ми є братами і сестрами для тих, хто перебуває поряд з нами? Якщо так, то нове життя проявиться в нас. Але якщо ми не виявимося навіть людяними, то як можемо очікувати, що при завершенні нашого земного життя станемо учасниками Божої природи (пор. ІІ Пт. 1, 4)?» Про це роздумував під час проповіді у неділю про Страшний суд, 10 березня 2024 року, владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький.

«Пильнуймо наші душі, часто сповідаймося та каймося за наші провини», — митрополит Ігор Возьняк

13 березня

10 березня 2024 року, у М’ясопусну неділю, в яку під час Божественної Літургії читається євангельський уривок про Страшний суд, архиєпископ і митрополит Ігор Возьняк застановився над тим, яким чином ми можемо приготуватися до цієї зустрічі із нашим Спасителем, відкинувши страх і тривогу.

«Усі потребують надії!» Проповідь Блаженнішого Святослава у соборі Святого Патріка в Нью-Йорку

12 березня

«Нашою надією є Христос, Його любов і слова, Його смерть і воскресіння […]. Мігранти-біженці, безхатченки, безробітні, батьки чи діти наркоманів, жертви расизму, ті, що голодують в Африці, християни в Китаї, жінки в Афганістані, сім’ї, які переживають кризу або страждають через тяжку хворобу близької людини, суспільство, розірване на частини поляризаційним публічним дискурсом, ті, що стоять перед лицем власної гріховності — усі потребують надії!» Такими словами звернувся під час проповіді 10 березня 2024 року у соборі Святого Патріка в Нью-Йорку Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

Заява Постійного Синоду УГКЦ щодо нещодавніх висловів папи Франциска

11 березня

Єпископи Постійного Синоду УГКЦ, зібрані на засіданні у США, виступили із заявою щодо нещодавніх висловів папи Франциска в інтерв’ю швейцарському телеканалу Radio Télévison Suisse.

Минає 78-ма річниця Львівського псевдособору

8 березня

8 березня 1946 року у Львові у церкві Святого Юра розпочався так званий «Львівський собор», який ліквідував Українську Греко-Католицьку Церкву. Цей захід тривав три дні. УГКЦ називає його неканонічним. Інструкцію про ліквідацію УГКЦ особисто затвердив Йосип Сталін. Підготовкою і проведенням керували офіцери НКВС (Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР, а з 19 березня 1946 року — Міністерство внутрішніх справ). Після цього почались масові репресії проти духовенства і вірян УГКЦ. Церква почала свою підпільну діяльність.

«Оце творю все нове»: опубліковано послання Папи на перший Всесвітній день дітей

6 березня

У травні 2024 року з ініціативи Папи Франциска Церква відзначатиме перший Всесвітній день дітей. У суботу, 2 березня, у Ватикані оприлюднено його послання з цієї нагоди.

Єпископи УГКЦ у Канаді рішуче виступили проти злочину торгівлі людьми — «глибокої рани суспільства та наруги над вченням Христа»

6 березня

22 листопада 2021 року Комісія Конференції католицьких єпископів Канади «Справедливість і мир» оприлюднила душпастирський лист «За свободу, яку нам дав Христос: Пастирський лист про торгівлю людьми та сексуальну експлуатацію в Канаді». Єпископи Української Католицької Церкви у Канаді долучилися до протидії цим злочинам, допомагаючи жертвам насильства та служачи життю вразливих.

Михайло Вербицький — творець музики українського славня

5 березня

4 березня 2024 року виповнилося 209 років з часу народження Михайла Вербицького — українського священника, видатного музичного та громадського діяча, адже якраз йому, одному із перших професійних композиторів Галичини, судилося стати творцем музики українського славня — Державного гімну України.

Митрополит Ігор Возьняк у неділю про блудного сина: «Пам’ятаймо, що ми — діти нашого Небесного Батенька!»

4 березня

У неділю про блудного сина, 3 березня 2024 року, архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк застановився разом із вірними над значенням цієї притчі для християн сучасності. Він вкотре пригадав усім про те, «що ми його сини й доньки, діти нашого Небесного Батенька! Він бажає нас пригорнути, незважаючи на наше грішне життя. Бог дуже хоче зцілювати наші духовні рани, пам’ятає про нас, очікує, любить і плаче, коли ми не слухаємо його або не віримо йому».

Владика Давид Мотюк: Хрещення нашого Господа і життя у Трійці

3 березня

У 2024 році владика Давид Мотюк, єпископ Едмонтонської єпархії у Канаді та Голова Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ, розпочинає нову серію катехитичних наук «Молитва з іконами — вікна у небо. Роздуми про зростання у нашій дружбі з Христом». Запрошуємо вас приєднатися до нього!

Владика Михаїл Колтун: молитися за тих, хто перебуває у в’язниці і хто так потребує Христа

2 березня

У неділю про Блудного сина, 3 березня 2024 року, Українська Греко-Католицька Церква відзначає День особливої уваги до в’язничного служіння. З цієї нагоди владика Михаїл Колтун, керівник Департаменту військового капеланства при Патріаршій курії УГКЦ, звернувся до духовенства та вірних із пастирським посланням.