Інтерв’ю та коментарі

Стратегія, статистика і свобода в Дусі. Інтерв’ю з владикою Богданом Дзюрахом

14 вересня

Інтерв’ю з владикою Богданом Дзюрахом, Секретарем Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, про Стратегію розвитку до 2020 року «Жива парафія — місце зустрічі із живим Христом».

До Синоду Єпископів УГКЦ 2016 року планується підготувати весь текст Катехизму для молоді

5 вересня

Якщо збережеться теперішній ритм роботи, то до Синоду Єпископів 2016 року буде підготовлено весь текст Катехизму для молоді. Про це сказав отець Мирон Бендик, відповідальний за написання Катехизму для молоді, на Синоді Єпископів УГКЦ, який триває в Івано-Франківську.

Синод затвердить єдині правила для перекладу і редакції літургійних текстів та удосконалить церковний календар

4 вересня

Владика Венедикт Алексійчук, голова Літургійної комісії Патріаршої курії УГКЦ, представив членам Синоду Єпископів УГКЦ, який проходить в Івано-Франківську, інструкцію щодо написання, перекладу та редагування літургійних і богослужбових текстів.

«Канони партикулярного права УГКЦ мають ту саму силу, що і закони Кодексу канонів Східних Церков», — о. Віталій Токар

3 вересня

Єпархіальні єпископи мають обов’язок втілювати в життя норми канонів партикулярного права УГКЦ у своїх партикулярних Церквах. Про це сказав отець Віталій Токар під час Синоду Єпископів УГКЦ, який проходить в Івано-Франківську.

Синод Єпископів УГКЦ удосконалить законодавчу базу Церкви

3 вересня

Владика Євген Попович, голова Канонічного відділу УГКЦ, 3 вересня представив членам Синоду Єпископів УГКЦ в Івано-Франківську нові правильники (статути) для парафій та єпархій.

Владика Кен Новаківський: «Синод має зробити певний іспит сумління щодо стратегії Церкви»

31 серпня

Члени Синоду Єпископів УГКЦ заслухали доповідь щодо головної теми Синоду: «Парафіяльне душпастирство і новітні виклики». Її виголосив владика Кен Новаківський, Єпарх Нью-Вестмінстерський Української Греко-Католицької Церкви. У доповіді він підсумував успіхи Церкви і виклики, що постали в останні роки на шляху впровадження Стратегії’2020 «Жива парафія — місце зустрічі з живим Христом».

Владика Богдан Дзюрах: «Синод УГКЦ перегляне Стратегію’2020 у світлі нових викликів»

29 серпня

Від 30 серпня впродовж усього тижня на Прикарпатті проводитиметься Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, в якому візьмуть участь владики, які приїхали з різних країн світу — місць перебування українців греко-католиків. Владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, поділився з Департаментом інформації особливостями цього Синоду.