«Глобальний мир залежить від миру у серці кожного з нас», — владика Йосиф Мілян у Різдвяному привітанні

30 грудня 2023

«Божого миру та великої Божої сили, щоб миритися і жити в мирі, проголошувати та продукувати мир зі серця бажаю всій Україні; Нашим безстрашним воїнам, нашим безстрашним захисницям, волонтерам, нашій молоді й дітям, всьому дорослому громадянству України. Боже обійми нас своїми малими рученятами та через Твої руки подай нам справедливий мир і справедливу перемогу», — цими словами владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, звернувся до українців з нагоди цьогорічних Різдвяних свят.

У своєму звернені владика Йосиф зауважив, що кожна людина має своє царське походження у Бозі, — повідомляє пресслужба Київської архиєпархії УГКЦ.

Кожна людина несе у собі світло Боже і є світлом. Кожна людина покликана вічним Царем отримати царське походження, царську приналежність до всесвітнього і вічного Царя — Христа. «Мабуть, ціле наше життя це похід до Вифлеєму. Це проща до вічного, це проща до світла, це проща до Того, Який не розчаровує, а товаришує в усіх наших проблемах і викликах, щоби підставити нам своє могутнє Боже рамено».

Відтак архиєрей звернувся до усіх словами: «Вітаю дорогі у Христі брати та сестри! Дорога молоде, українська дітворо! У цей рік, в це Різдво особливо вітаю волонтерів і тих, хто переживає холод та некомфортні умови. Вітаю українських воїнів в окопах, в обороні рідної землі, які навіть „ясел“ і „стаєнки“ не мають, „соломи“ їм бракує. Сьогодні наші погляди, наші вдячні молитви, наша хода сьогодні веде до Бога — до Вифлеєму, до стаєнки, щоби стати перед Ісусом. Ідемо всі з однією думкою: Боже малими своїми руками обійми цей світ України — цілий світ, де точаться війни та проливається кров. Ти цар миру, візьми у свої благословенні Божі руки тих, хто потерпає сьогодні через холод, тих, хто в окопах голодний, тих, хто наражений на втрату життя, хто далеко від дому, від своєї парафіяльної церкви, від святвечірньої свічки та дванадцяти страв. Огорни їх своєю могутньою, малою десницею. Віддай їм те, чого їм бракує у цьому Різдві. Сьогодні ціла Україна без винятку, хоче стати перед яслами та віддати Тобі для нас найдорожче — життя наших воїнів, наших батьків, братів, сестер та синів. Заопікуйся ними! Рівно ж заопікуйся тими, кого Ти прийняв у свої обійми у вічності. Бо біля вечірнього столу молимося за нас живих, за тих, хто в дорозі, хто немає де голови приклонити та немає можливості насолодитися пісними скромними стравами святвечірнього столу. Особливо молимося за тих, хто в колисці мертвих спочиває плоттю в українській землі».

Завершуючи своє слово єпископ мовив, що ангели над Вифлеємом вшановували прихід Бога співом «Слава во вишніх Богу і на землі мир людям доброї волі». З власного серця ширмо цей мир людям доброї волі. «У нас є набагато більше, як нам здається. Спробуймо наш внутрішній мир видати на гору цього світу, на сонце денне, щоб воно розповсюдилося і торкнулася всіх тих, у кого замерзле закам’яніле й зачерствіле серце. Бо наш глобальний, український і світовий мир залежить від миру у серці кожного з нас. Цього миру, цього Божого миру, тої великої Божої сили, щоб миритися і жити в мирі, проголошувати та продукувати мир, зі серця бажаю всій Україні; Нашим безстрашним воїнам, нашим безстрашним захисницям, волонтерам, нашій молоді та дітям, всьому дорослому громадянству України. Боже обійми нас своїми малими рученятами й через Твої руки подай нам справедливий мир і справедливу перемогу».