Постійний Синод

Постійний Синод Української Греко-Католицької Церкви — це група єпископів, яка діє від імені Синоду Єпископів УГКЦ і є дорадчим органом для Глави Церкви. Постійний Синод складається із Отця і Глави УГКЦ, який його очолює, і чотирьох єпископів, призначених на п’ять років. Одного з цих єпископів іменує Отець і Глава УГКЦ, а інших трьох, серед яких принаймні двоє повинні бути єпархіальними єпископами, обирає таємним голосуванням Синод Єпископів. У той самий час і спосіб призначаються інші чотири єпископи-заступники, які заміняють членів Постійного Синоду в разі їхньої неможливості бути присутніми на засіданні. Постійний Синоду у своїй діяльності керується нормами загального і партикулярного права УГКЦ, Статутом Синоду Єпископів УГКЦ і Статутом Постійного Синоду УГКЦ.