Інтерв’ю та коментарі
Владика Богдан Дзюрах: Ікона Знамення
Апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та країнах Скандинавії владика Богдан Дзюрах продовжує роздумувати над різними типажами ікон Пресвятої Богородиці. Цього разу єпископ запрошує задуматися над значенням ікони Знамення.
Український єпископ в Австралії не може спати через хвилювання за війну в Україні
Оскільки вона була заборонена Радянським Союзом, не дивно, що 30 відсотків членів Української Греко-Католицької Церкви живуть за межами України. Тепер, дивлячись на свою країну здалеку, український єпископ в Австралії каже, що часто «не може заснути», бо його родина повернулася додому.
Українські герої — це люди любові, — владика Борис Ґудзяк
«Ненависть породжує злочинців. А любов породжує героїв. І наші герої — це люди любові. І українці в очах світу стають моральними лідерами», — таку думку в ефірі телеканалу «Еспресо» висловив архиєпископ і митрополит Філадельфійської архиєпархії УГКЦ, Президент Українського католицького університету владика Борис Ґудзяк.
Владика Богдан Дзюрах: «Оранта — та, що молиться»
Апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та країнах Скандинавії владика Богдан Дзюрах продовжує свої духовні роздуми над типами ікон Пресвятої Богородиці. Цього разу владика пропонує застановитися над однією із найбільш почитаних ікон Богородиці-Оранти.
Владика Богдан Дзюрах: «Єлеуса — Замилування»
Владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх у Німеччині та Скандинавії, продовжує власні духовні роздуми над іконами Пресвятої Богородиці. Наступною стала Вишгородська ікона Пресвятої Богородиці, що виконана у типі «Єлеуса — Замилування».
Владика Богдан Дзюрах: «Одигітрія — та, що провадить, вказуючи шлях»
22 травня 2022 року владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та країнах Скандинавії, розпочав новий проєкт духовних роздумів, присвячений Пресвятій Богородиці — «Ікони Богородиці». У межах цього проєкту єпископ ділиться власними роздумами над найвідомішими іконами нашої Небесної Матері.
«Ми дивимось на Христа, щоб бути готовими пожертвувати життям»: як воїни створили польову капличку
Українські воїни облаштували каплицю для молитви на передовій.
Владика Богдан Дзюрах: слова-заповіт Пресвятої Богородиці
Продовжуємо разом із владикою Богданом Дзюрахом, апостольським екзархом для українців візантійського обряду у Німеччині та країнах Скандинавії, роздумувати над словами Пресвятої Богородиці у Євангеліях. Цього разу — шосте і останнє слово нашої Небесної Матері.
Владика Богдан Дзюрах: Богородиця у Кані Галилейській вчить нас з довірою звертатися до Господа у всіх наших потребах
Владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, цього разу роздумує над п’ятим словом Пресвятої Богородиці у Євангеліях. Вона вимовила їх під час весілля у Кані Галилейській, намагаючись допомогти подружній парі у їхній потребі.
Екологічне бюро УГКЦ: окрім людських життів, війна нищить також і землю
Як зазначає Папа Франциск в енцикліці «Laudato si’», війна завжди завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу та культурному надбанню народів. Саме це відбувається в Україні вже протягом трьох місяців через вторгнення Росії. Про це розповідає Володимир Шеремета, Голова Бюро УГКЦ з питань екології.
Голова єпископату Польщі: Я повертаюся з Києва з надією на відродження України та Європи
Далекосяжним плодом може бути справжнє польсько-українське примирення. Це була б історична подія. Як поляки й українці, ми можемо разом створити щось велике, — каже архієпископ Станіслав Ґондецький, підсумовуючи візит польських єпископів в Україну. Голова Конференції єпископів Польщі додає, що повертається з Києва з надією на відродження України, а потім і Європи.
Владика Богдан Дзюрах: Бог дозволяє нам висловлювати наші болі і розчарування
Апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та країнах Скандинавії владика Богдан Дзюрах упродовж місяця травня запрошує своїх читачів роздумати над словами Пресвятої Богородиці, представленими у Євангеліях. Цього разу — четверте слово Богородиці під час віднайдення 12-літнього Ісуса у Єрусалимському храмі.