Інтерв’ю та коментарі
Владика Богдан Дзюрах: «Хрест — це божественно-людська історія спасіння»
Апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та країнах Скандинавії владика Богдан Дзюрах на своїй фейсбук-сторінці розпочав цикл духовних роздумів про Хрест Господній і його значення для християн сьогодні. У цих роздумах він також використовує думки папи Венедикта XVI та теперішнього Папи Франциска.
Владика Степан Сус про велику й негаласливу допомогу Церкви в час війни
«Можливо, про це мало говориться, бо такою є природа Церкви: ми просто робимо свою роботу і, зазвичай, її оцінюють ті, кого торкається милосердя, хто бачить, що перед ними відкривають двері і приймають як рідних», — зазначає в інтерв’ю для Радіо Ватикану — Vatican News голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.
Не існує рацій для війни
Від початку широкомасштабної війни в Україні Папа Франциск багато разів, також і під час останньої загальної аудієнції, підкреслював, що війна є божевіллям. Його заклики нагадують про те, що святий Іван ХХІІІ писав у енцикліці «Pacem in Terris»: в епоху ядерної бомби війна є безумством. Сьогодні, як і під час Карибської кризи, нагальним є бачення на користь миру, необхідне для того, щоб не зісковзнутись у провалля.
Владика Аркадій Трохановський про виклики перед молодою Ольштинсько-Ґданською єпархією
В інтерв’ю для Радіо Ватикану — Vatican News єпископ Аркадій Трохановський розповідає про виклики, що постають перед Ольштинсько-Ґданською єпархією УГКЦ в Польщі в контексті війни в Україні.
«Ми зібрали історії тих, хто здобув найвищі лаври ХХ століття»: Інститут історії Церкви УКУ відзначає 30-ліття своєї праці
Війна, у якій українці виборюють свою свободу, не нова. Ворог залишився тим же ― дарма що зветься тепер не СРСР, а Російською Федерацією. Про те, як справедливість уже перемагала, як українці в підпіллі відстояли власні віру, Церкву, національну ідентичність і про важливість живого передавання досвіду наступникам говорили 13 вересня у межах дискусії «Діалог поколінь: живий досвід свідчення віри», присвяченій тридцятиліттю заснування Інституту історії Церкви Українського католицького університету.
Україна міняє світ, вона показує, що є добро, а що є абсолютне зло ‒ митрополит Борис Ґудзяк
ЛЬВІВ ‒ Сьогодні рівень підтримки і уваги світу до України є безпрецедентним. Такої солідарності в історії людства ще ніколи не було. Про це наголосив в інтерв’ю Радіо Свобода митрополит Філадельфійської архиєпархії Української греко-католицької церкви у США, президент Українського католицького університету Борис Ґудзяк.
Владика Кеннет Новаківський уклав молитву за Україну
Єпископ Єпархії Пресвятої родини із осідком у м. Лондон (Великобританія), Апостольський візитатор для українців греко-католиків, які проживають в Ірландії та Північній Ірландії владика Кеннет Новаківський уклав текст молитви на 14 вересня, коли Європа молиться про мир в Україні.
«Україна своєю моральною силою і поставою «Ні ― злу!» де-факто провокує світ мати відвагу теж це сказати»: інтерв’ю Блаженнішого Святослава
У прямому ефірі нового проєкту радіо «Культура» Вадим Карп’як зустрівся з Отцем і Главою Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішим Святославом. У фокусі уваги співрозмовників ― роль Церкви в сучасних українських реаліях, а також погляди Папи Франциска в контексті повномасштабного російського вторгнення в Україну.
«Те, що сьогодні діється в Україні, є моральною революцією ― і для світу, і, передусім, для самих українців», ― Блаженніший Святослав
Ще на початку війни, 27 березня 2022 року, коли Україна здивувала світ неймовірною силою духу у спротиві російським окупантам, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у своєму щоденному зверненні сказав: «Через Україну постане новий світ, де зло буде переможене». Україна — це точка, з якої постане новий світ. У повітрі висить перезавантаження світу, і цю тезу по-своєму уже повторюють політики світу — через Україну Європа оновиться. Але — чи можливий світ без зла, яке є його частиною? Для України це зло сьогодні є персоніфікованим, це росія, але у світі є й інші тоталітарні режими, інші прояви зла. Чи змінить це Україна і її чин?
Здійснюють єпископське служіння та свідчать про війну в Україні: українські єпископи на формаційних курсах у Ватикані
Із 1 по 10 вересня неподалік Риму відбуваються формаційні курси для нововисвячених єпископів Католицької Церкви. Їх організовує Конгрегація у справах єпископів заради духовного та наукового вдосконалення архиєреїв, їхнього ознайомлення із життям Католицької Церкви сьогодні та знайомства із єпископським служінням у різних країнах світу. Такі зустрічі відбуваються щорічно, однак пандемія Covid-19 їх перервала. Тому цьогоріч відбулася перша така зустріч після карантинних обмежень, спричинених пандемією.
Владика Венедикт Алексійчук: «Найважливіший аспект молитви — це зустріч»
«Так само і з Господом: або ця зустріч відбувається і ми змінюємося, або ж ні. Бо після кожної зустрічі ми взаємно змінюємося: хтось почув щось від мене, я щось від когось. Кожна зустріч нас змінює і кожна молитва, якщо вона була зустріччю, нас змінює». У черговому допису на власній сторінці у фейсбук владика Венедикт Алексійчук, єпископ Єпархії Святого Миколая із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), роздумує над молитвою як зустріччю.
Вагончик 9×3, шість кухарок і близько 150 потребуючих. Життя на парафії в окупованому Бериславі
Місто на Херсонщині на березі Дніпра. Вагончик м’ятного кольору. Дев’ять метрів довжини, три — ширини. На вагончику — дерев’яний хрест. А збоку майже добудований храм. Це греко-католицька парафія Мучеників Макавейських у Бериславі, який зараз знаходиться під російською окупацією.