Інтерв’ю та коментарі
Владика Діонісій Ляхович про пандемію серед українців в Італії: «Наші межі розширились, наші можливості збільшились і ми стали мужніші та більш загартовані!»
Італійська Республіка — одна із європейських держав, яка доволі сильно потерпіла від пандемії коронавірусу. Згідно офіційної статистики на сьогодні було зафіксовано майже 240 тис. випадків захворювань, з яких майже 35 тис. людей померло. Окрім того, на італійських теренах проживає та працює значне число українських заробітчан. Яким чином їм вдається боротися із наслідками пандемії і як виклик Covid-19 став для них нагодою для посиленого креативного розвитку «домашніх Церков» та більш трепетного відчуття солідарності між собою розповідає владика Діонісій Ляхович, апостольський делегат із повними правами екзарха в Італії, разом із представниками духовенства.
Владика Венедикт Алексійчук: побачити на обличчі іншої людини сіяння Царства Божого
Владика Венедикт Алексійчук, здійснюючи служіння правлячого архиєрея Чиказької єпархії Святого Миколая, не забуває радувати свою аудиторію у соціальних мережах. Доволі часто владика ділиться своїми духовними роздумами на актуальні тематики через мережу «Фейсбук».
«Як зрозуміти, що наша молитва — дієва?» Відеоблог № 67 владики Венедикта Алексійчука
Владика Венедикт Алексійчук продовжує вести «Школу молитви». Здійснює це за посередництвом єпархіального youtube-каналу Чиказької єпархії Святого Миколая. У цьому випуску владика запрошує своїх глядачів роздумати над тим, що молитва — це не лише слова та речення, але спосіб буття з Богом.
«Поки двері до фізичних церковних будівель на даний момент закриті, справжні двері до Церкви завжди широко відчинені», — владика Давид Мотюк
Сьогодні владика Давид Мотюк здійснює служіння для українців католиків у Канаді. Він є правлячим архиєреєм Едмонтонської єпархії та апостольським адміністратором Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ. Очевидно, що Канада також була зранена пандемією коронавірусу. Кожного дня кількість смертей від цієї недуги продовжує зростати, кожного дня люди прокидаються із очікуванням щодо завершення цього складного періоду у їхньому житті. Яким чином українська діаспора відреагувала на карантинні заходи та поширення пандемії, як єпископ підтримує своїх вірних сьогодні та який урок повинен винести кожен із нас по завершенні цього випробування, — говоримо українською та англійською мовами із владикою Давидом.
«Чим для нас мала би бути віра в Господа?» — владика Венедикт Алексійчук
Що таке віра у Господа? Яке значення вона має для нашого повсякденного життя? Яким чином її можна досвідчити? Владика Венедикт Алексійчук, єпископ Чиказької єпархії Святого Миколая, намагається поділитися своїми відповідями.
«Всі ми пливемо у кораблі, ім’я якому — Церква», — владика Миколай Бичок
7 червня 2020 року, у день світлого празника ЗІслання Святого Духа, в архикатедральному храмі Святого Юрія у м. Львові відбулася єпископська хіротонія третього єпарха Мельбурнського владики Миколая Бичка. Пропонуємо Вашій увазі інтерв’ю владики, у якому він розповідає про свої життєві цінності, про хобі та улюблені справи, а також про покликання кожного із нас до святості.
«Як молитися, щоб бути у розпорядженні Господа?» Відеоблог № 66 владики Венедикта Алексійчука
Єпископ Чиказької єпархії Святого Миколая Чудотворця владика Венедикт Алексійчук продовжує свої роздуми про таїнство молитви у започаткованій ним онлайн «Школі молитви». Цього разу владика застановляється над значенням молитви у осягненні святості кожним християнином.
Владика Йосафат Мощич: «Чи ми хочемо жити стилем дарування себе?»
У першу неділю по Зісланні Святого Духа єпископ Чернівецький Йосафат Мощич у телепередачі «Недільне благословення від єпископа», яка виходить на регіональному телеканалі ТВА, роздумує про пріоритет любові до Бога та над тим, як бути достойним Божої любові.
Владика Тарас Сеньків про період пандемії: «Хіба це не добра нагода для щирого іспиту сумління?»
Смерть чомусь вважають остаточним кінцем всього для людської особи, хоч кожен дуже бажає, щоб це було не так. Христове воскресіння є запевненням цього людського прагнення. Смерть є невід’ємною і найважливішою складовою людського життя, його підсумком, і одночасно справжнім початком досягнення його повноти у воскресінні тіла до життя вічного. Лише по-справжньому, згідно Божого задуму, цінуючи людське життя, ми зможемо зрозуміти значення смерті.
Владика Венедикт Алексійчук: «Нам дуже важливо знайти час пізнати себе»
Перекладімо свої турботи на Бога і, розповівши Йому все так, щоб Він про це дізнався від нас самих, передаймо Богові піклування про свої турботи. Тепер нам нема про що хвилюватися, адже можемо вільно думати про Нього. До цього закликав владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький, у своїх роздумах на приватній фейсбук-сторінці.
Митрополит Борис Ґудзяк: В нашій Церкві налагодилася нова комунікація
Це може вплинути на нашу синодальність. Так очільник митрополії УГКЦ в США прокоментував досвід спілкування, налагоджений під час пандемії коронавірусу. Про те, як церковна спільнота в країні, в якій зафіксовано найбільшу кількість заражень, переживає це випробування, Філадельфійський архиєпископ розповів у інтерв’ю для редакції української секції VaticanNews.
«Я не приходжу як єпископ управляти всіма, а навпаки, щоб бути для всіх слугою», — отець Микола Бичок
Владика Микола Бичок — нововисвячений єпископ для українців візантійського обряду в Австралії, Новій Зеландії та країнах Океанії. Редемпторист, день якого розпочинається о 06:30, завершується — о 23:00 год., та не проходить без молитви, спілкування та читання. Священник, якому найбільшу радість приносить життя у монашій спільноті та який може розплакатися через несправедливість та війну. Християнин, який знаходить заспокоєння у молитві та слуханні музики, полюбляючи композицію «Один в каное» — «У мене немає дому». Спілкуємося сьогодні про переломні моменти життя отця Миколи Бичка, його життєві принципи та очікування щодо нового служіння в Австралії.