Владика Йосафат Мощич: «Чи ми хочемо жити стилем дарування себе?»

15 червня 2020

У першу неділю по Зісланні Святого Духа єпископ Чернівецький Йосафат Мощич у телепередачі «Недільне благословення від єпископа», яка виходить на регіональному телеканалі ТВА, роздумує про пріоритет любові до Бога та над тим, як бути достойним Божої любові.

Владика Йосафат Мощич: «Чи ми хочемо жити стилем дарування себе?»

Божественна любов та любов людська

Владика Йосафат наголошує на першості любові до Бога: «Сьогодні Євангеліє говорить нам про любов до Бога, яка є важливіша і сильніша від любові до батька, матері, чи навіть синів і дочок. І тоді Ісус Христос каже, що якщо не так, то ви недостойні мене. А як то бути гідним і достойним любові Христа? Оскільки він на хресті віддав ціле своє життя, нічого для себе не залишив, все посвятив в офіру задля спасіння мене і тебе і цілого людського роду, щоб вирвати нас з рук гріха, смерті, диявола, щоб ми душу нашу не загубили в пеклі. Щось подібно буває також в сім’ї, родині, коли не рахується хто, кому і скільки зробив, тому що все робиться з любові, служіння один одному. Так само коли хлопець з дівчиною зустрічається, і він пропонує їй увійти в ексклюзивний зв’язок тільки з ним, і більше ні з ким. Якщо дівчина вбачає, що це є заскладно, обтяжливо, то він каже, що дівчина недостойна мене».

Лише один Бог

Також єпископ вказує на ревнивість Бога: «У Старому Завіті погани, які оточували ізраїльський вибраний народ, мали своїх божків, поклонялися Юпітеру, Венері, Аполону, Діонісу тощо. Для них було нормальним принести жертву, поклонитися, прославити одного божка, за місяць іншого, і так далі. Але Ісус Христос є зовсім інший — Він є Бог ревнивий, Він не визнає інших божків, яких ми собі придумали. Дуже часто це може бути якась особа, влада, слава, гроші, зв’язки, почесті. Бог хоче, щоби людина цілим серцем належала Йому, тому що Він віддав своє життя повністю. І тому Бог має право питати, чи ми любимо Його понад усе? Якщо є пріоритетом нашого життя, тоді все інше стає на свої місця». І додає: «Хто не бере свого хреста і не йде слідом за Мною, той не є моїм учнем».

Справжня любов служить іншим

Відтак владика Йосафат продовжує: «А що це означає — брати свій хрест? Це означає переключити свій стиль життя зі світського, грішного, який не пізнав Бога, на стиль і спосіб життя Ісуса Христа, який вирішив жити служінням Отцеві, людям, і всім, кого Господь посилає на щодень. Фактично, стаємо слугами. А нашими господарями є люди, які потребують нас, щоб ми їм допомогли морально, духовно, психологічно, матеріально. Тому і люди, які належать до Церкви, завжди стараються протягом всієї своєї історії організувати соціальне служіння, Карітас, тобто якусь допомогу тим, хто є дійсно в найбільшій нужді», — мовить єпарх Чернівецький.

Чи ми є гідні і достойні називатися синами і дочками самого Господа Ісуса Христа?

На завершення владика Йосафат запрошує задуматись над своїм життям: «Сьогодні є гарна нагода подумати, чи ми хочемо жити стилем дарування себе? Тоді ми є гідні і достойні Ісуса Христа. Звичайно, це не є легко, для цього потрібно Божої ласки, милості, благодаті, які ми випрошуємо, особливо у неділю, коли приходимо до храму на Літургію, причаститися Слова, Тіла і Крові Ісуса Христа. Подумаймо сьогодні собі над тим, чи ми є гідні і достойні називатися синами і дочками самого Господа Ісуса Христа».

За матеріалами Чернівецької єпархії УГКЦ