Владика Венедикт Алексійчук: побачити на обличчі іншої людини сіяння Царства Божого

27 червня 2020

Владика Венедикт Алексійчук, здійснюючи служіння правлячого архиєрея Чиказької єпархії Святого Миколая, не забуває радувати свою аудиторію у соціальних мережах. Доволі часто владика ділиться своїми духовними роздумами на актуальні тематики через мережу «Фейсбук».

Бог може нам дати, що зустрінемо людину, через слова якої, очі та через всю її особу ми бачимо більше, ніж людину, а навіть понад її можливості.

Ми можемо побачити в таких особах сіяння Царства Божого. І тоді, коли будемо «читати Євангелія», дивлячись на них, розумітимемо, що Господь дав нам нагоду зустріти в цих особах живе і «ходяче» Євангеліє, а саме — явління Божественної любови.

Святий Іриней Ліонський казав, що ніхто не може відмовитись від світу і себе, якщо не побачить на обличчі хоча б однієї людини сіяння Царства Божого. Скільки б ми не мали доказів нашої віри, однак наша віра завжди опирається на досвід. А цей досвід ми можемо отримати виключно у нашій особистій зустрічі з Богом або з людиною, яка нам Його відкриває.

Церква є боголюдською установою, де Бог і люди творять одне, місце зустрічі Бога і людей. Церква — тайна зустрічі, тайна спілкування, тайна причастя.

† Венедикт Алексійчук,
єпарх Чиказький