«Ви мене навчили любити Схід»: владика Максим Рябуха під час візитації на Дніпропетровщину

9 лютого

4 та 5 лютого єпископ-помічник Донецького екзархату Максим Рябуха здійснив душпастирський візит до трьох парафій на Дніпропетровщині.

Глава УГКЦ висловив співчуття турецькому та сирійському народам із приводу втрат унаслідок землетрусу

9 лютого

Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, надіслав очільникам Церков у Туреччині та Сирії співчуття з приводу втрат унаслідок смертоносного землетрусу. Листи-співчуття були надіслані на адресу Вселенського Патріарха Варфоломія, єпископа Мартіна Кметека, президента Єпископської Конференції Туреччини, та католицьких єпископів Алеппо (Сирія).

Папа про свою подорож до Африки: «ні» насильству, «так» надії

9 лютого

Зустрічаючись із паломниками на загальній аудієнції, Папа Франциск розповів про свою XL Апостольську подорож.

Глава УГКЦ у 350-й день війни: «Тільки Бог має право вирішувати, кому жити, а кому відійти»

8 лютого

Жодна людина не має права привласнювати собі право Бога. Жодна людина не може сказати: «Ти маєш вмерти, а ти маєш привілей жити». Ми навіть не маємо права приймати таке рішення щодо самих себе. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 350-й день війни.

8 лютого — Міжнародний день молитви за жертв торгівлі людьми

8 лютого

8 лютого у Католицькій Церкві припадає літургійний спомин Жозефіни Бакіти, в молодості — рабині з Судану, пізніше — монахині згромадження сестер Каносіянок. Цей спомин збігається з Міжнародним днем молитви за жертв торгівлі людьми.

Український католицький університет відкрив осередок у Польщі задля зміцнення співпраці між країнами

8 лютого

Український католицький університет відкрив представництво у Польщі — Фундацію УКУ у Вроцлаві. 4 лютого відбулася урочиста інавгурація. Місією Фундації є служіння українцям у Польщі, а також підтримка розвитку співпраці між обома країнами, зокрема в академічній сфері.

Представники Української Греко-Католицької Церкви беруть участь у континентальному етапі Синоду Католицької Церкви у Празі

8 лютого

У столиці Чеської Республіки 5 лютого 2023 року розпочалися праці континентальної асамблеї синодального процесу, присвяченого темі «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія».

Архиєрейський Синод закликав вірних дізнаватися про подвижників УГКЦ і наслідувати їх у непростий час війни

8 лютого

У 1035-річчя Свято-Володимирового Хрещення Русі-України єпископи Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні звернулися до вірних зі Зверненням щодо важливості прохань про молитовне заступництво подвижників, мучеників, ісповідників і праведників УГКЦ.

Чай, електрика, інтернет. У Кропивницькому відкрили «пункт незламності» на території греко-католицької церкви

7 лютого

У Кропивницькому на території греко-католицької церкви відкрили «пункт незламності». Він дванадцятий в Україні, облаштований представниками церкви від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації, розповів священник Любомир Яворський. «Суспільне» дізнавалось, хто може скористатись послугами в пункті і про графік його роботи.

Глава УГКЦ у 349-й день війни: «Кожна людина має покликання до життя, до вічного блаженства з Богом»

7 лютого

Це немовби початок і кінець дистанції людського життя. Наше життя дароване Богом. Ми з’явилися у Всесвіті не внаслідок випадковості — кожна людина є плодом Божественного задуму, Його відвічної любові. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 349-й день війни.

Парафії УГКЦ в Казахстані та Центральній Азії також житимуть за новим стилем

7 лютого

Парафії УГКЦ в Казахстані та Центральній Азії з 1 вересня 2023 року переходять на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії.

УГКЦ в Польщі також переходить на новий календар

7 лютого

З 1 вересня 2023 року всі парафії Української Греко-Католицької Церкви в Польщі переходять на новий стиль для нерухомих свят. Святкування Великодня та інших рухомих празників залишається в Перемисько-Варшавській митрополії, як і в Україні, за юліанським календарем.