«Ворог не залишає наміру знищити нас»: Львівський митрополит висловив співчуття постраждалим від ракетних ударів у Львові

29 грудня 2023

Архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк висловив співчуття і підтримку усім постраждим внаслідок ракетного удару по Львові 29 грудня, де 1 людина загинула і 15 осіб постраждало.

Про це повідомляє пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

«Дорогі вірні нашої Церкви та мешканці Львівщини, цієї ночі ми пережили жахливі терористичні атаки російських військових на мирне населення нашої України. Відвічний ворог не залишає наміру знищити нас. Щодня у наших храмах молимося, щоб Господь підтримав воїнів і дарував перемогу. Коли увесь світ прославляє новонароджене Дитя, ворог лютує і вбиває невинних.

Усім, особливо потерпілим, висловлюємо молитовну підтримку. Відчуваємо це спільне горе і біль. Надіємося і благаємо, щоб Господь найшвидше завершив цю криваву війну! Нашому війську, усім українцям та українкам — слава! Правда перемагає, правда на нашому боці! З нами Бог», — йдеться у повідомленні на сайті архиєпархії.

Нагадаємо, що уночі 29 грудня росіяни атакували Україну 36 «шахедами» з північного та південно-східного напрямків, з подальшим рухом у західному напрямку, уточнюють у ПС ЗСУ. Згодом, близько третьої ночі, у повітря було піднято російську стратегічну авіацію — 18 бомбардувальників Ту-95 МС. Вони вийшли на рубежі пуску через три години, запустивши не менше 90 крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х-555/Х-55.

Водночас з Курської області близько п’ятої ранку РФ застосувала далекі бомбардувальники Ту-22 М3, які випустили вісім крилатих ракет Х-22/Х-32 у напрямку північних та центральних областей. Ще 14 ракет летіли по балістичній траєкторії — С-300/С-400/Іскандер-М — із окупованого Криму, Курської та Бєлгородської областей РФ. Усі вони вдарили по Харкову. О пів на сьому ранку також злетіли п’ять винищувачів МіГ-31 К, які здійснили пуски п’яти аеробалістичних ракет Х-47 М2 «Кинджал» із Астраханської області. А із літаків тактичної авіації Су-35 застосовано чотири протирадіолокаційні ракети Х-31 П та одну Х-59.

Загалом, за даними ПС ЗСУ, вночі РФ застосувала проти України 122 ракети різних типів та 36 дронів. Українській ППО вдалося збити 114 цілей — 27 «шахедів» та 87 крилатих ракет Х-101/Х-555/Х-55.

«Наймасованіша атака з повітря» по території України. Так охарактеризували російський обстріл у п’ятницю, 29 грудня, Повітряні сили Збройних сил України (ЗСУ). Під ударом ракет та дронів-камікадзе опинилися: Київ, Львів, Одеса, Дніпро, Харків, Запоріжжя й інші українські міста. Відомо про десятки загиблих та поранених, а також пошкоджені житлові будинки, медичні заклади та цивільну інфраструктуру.