Митрополит Володимир Війтишин відзначив унікальність різдвяного фестивалю «Коляда на Майзлях»

30 грудня 2023

У четвер, 28 грудня, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин очолив Архиєрейську Божественну Літургію на парафії Царя Христа, Східного протопресвітеріату міста Івано-Франківськ.

Співслужили митрополиту чисельно зібрані священнослужителі святині, як повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Звертаючись до присутніх у часі проповіді, владика Володимир привітав всіх присутніх у храмі, а також ствердив, що цього дня молитва по-особливому підноситься за зачинателів фестивалю «Коляда на Майзлях», тих, хто його проводить сьогодні, а також за всіх учасників хорових колективів, які виступали на ньому. Архиєрей також ствердив, що сьогодні вже важко уявити різдвяні свята у нашому місті без «Коляди на Майзлях», бо він справді став прикарпатською родзинкою.

Відтак єпископ подякував всім, хто підтримує даний фестиваль, зокрема, міській та обласній владі, засобам масової інформації, а в особливий спосіб — телебаченню «Галичина», бо завдяки ньому люди у різних куточках нашої області, України та світу змогли спільно єднатися, слухаючи колядки.

«Сьогодні ми заносимо нашу молитву за українських Воїнів, бо завдяки їм ми можемо стояти тут у храмі, молитися й колядувати. Просимо у нашого Спасителя, аби заопікувався нашим народом, державою та всіма, хто перебуває у потребі. Нехай Господь зішле на наші землі свій святий мир та дарує здоров’я, мужність та витривалість нашим хоробрим Захисникам», — додав на завершення архиєпископ.

На завершення богослужіння о. Климентій Стасів, сотрудник парафії, подякував архиєрею за візит та постійну батьківську опіку й наголосив, що час Різдва є особливим, зокрема для того, щоб знаходити єднання одне з одним.

Опісля митрополит Володимир закликав пам’ятати про наших Захисників і Захисниць, які щодня мужньо протистоять ворогу, та постійно молитися за них.

Насамкінець владика Володимир уділив присутнім своє архиєрейське благословення.

Нагадаємо, що у день свята Різдва Господа нашого Ісуса Христа, яке вперше, згідно із новим календарем святкуємо 25 грудня, у храмі Царя Христа, що в Івано-Франківську, відбулося урочисте відкриття XV Міжнародного фестивалю «Коляда на Майзлях». Цьогоріч 15 міжнародний різдвяний фестиваль триватиме з 25 до 29 грудня 2023 року в Івано-Франківську. Усі виступи транслюються на вуличних екранах у центрі міста.

Окрім хорових колективів з усієї України, учасниками фестивалю цьогоріч стануть митці з Канади, США, Італії, Фінляндії, Франції, Швеції, Німеччини та Молдови, розповідає співорганізаторка фестивалю Любов Терлецька.