«Молитва за єдність започаткована не нами, але самим Господом», — владика Богдан Дзюрах під час Екуменічного молебну

25 січня

У неділю, 24 січня 2021 року, на завершення Тижня молитов за єдність християн, владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, відслужив у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві Екуменічний молебень. Богослужіння в прямому ефірі транслювало «Живе телебачення».

Паризька єпархія та видавництво «Дух і літера» опублікували український переклад «Екуменічного заповіту» о. Поля Кутюр’є

25 січня

У межах всесвітнього Тижня молитов за єдність християн 21 січня 2021 року відбувся круглий стіл на тему «Джерела єдності в розмаїтті». Нагодою для круглого столу стала публікація українського перекладу книги отця Поля Кутюр’є «Молитва та єдність християн. Екуменічний заповіт».

Традиційний щорічний захід «Просфора з Патріархом» відбудеться у форматі онлайн

25 січня

30 січня 2021 року відбудеться традиційний різдвяний захід Київської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви «Просфора з Патріархом». Через обставини, пов’язані з пандемією коронавірусу COVID-19, колядування відбудеться у форматі онлайн.

У Харкові завершився Тиждень молінь за єдність між християнами

25 січня

У Харкові пройшов Тиждень молінь за єдність між християнами. Екуменічні молитви відбувалися 21, 22 та 23 січня у храмах Римо-Католицької Церкви, Вірменської Апостольської Церкви, Євангелічно-Лютеранської громади. Наостанок, 24 січня, Екуменічний молебень було відслужено у катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця УГКЦ.

Для українців у Португалії служитиме новий священник

25 січня

З благословення Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава та Голови Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владики Степана Суса о. Андрій Полторацький призначений надавати душпастирську опіку українцям греко-католикам у Португалії.

«Читаймо кожного дня Святе Письмо, незалежно від того, читаємо ми кілька стишків чи цілу главу!» — Блаженніший Святослав

25 січня

Щоб Божа сила була у нас діяльною і ми продовжували її у собі здержувати й розвивати, нам потрібно сили Божого Слова. Саме тому ми сьогодні заохочуємо всіх наших вірних щодня бути на Божественній Літургії, а також щодня читати Боже Слово. Важливо, щоб ми мали контакт з Божим Словом. Даймо час, щоб Божа сила повіяла на нас, скріпила, а тоді почала нас перемінювати. До цього закликав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому домі у Львові у Неділю по Богоявленню.

Папа розкаже про вади і чесноти у новому циклі телепрограм

25 січня

«Вади і чесноти. Розмова з Франциском» — це новий цикл телевізійних програм, який готує о. Марко Поцца, капелан в’язниці «Due Palazzi» в Падуї.

Папа Франциск: Читаючи Боже слово, чуємо Його голос і бачимо Його обличчя

25 січня

Ісус звіщає Божу близькість, промовляючи до людей там, де вони перебувають, мовою, яка їм близька та зрозуміла. Ця думка була в центрі уваги проповіді, яку Папа Франциск приготував на Неділю Божого слова.

Владика Володимир Груца: «Запросімо Ісуса Христа до Галилеї власного життя»

24 січня

Для мене особисто головною думкою цьогорічних свят було те, що Ісус Христос є солідарним з кожною людиною. Ба більше Він відкриває нам небо, що було добре зрозуміло в момент Богоявлення. Такою думкою поділився єпископ-помічник Львівської архиєпархії преосвященний Володимир Груца під час проповіді в архикатедральному соборі Святого Юра у Неділю по Богоявленні.

Неділя Божого слова 2021: Тримайтеся слова життя!

24 січня

У неділю вдруге відзначатиметься Неділя Божого слова, яку Папа Франциск встановив наприкінці 2019 року.

Папа Франциск на Всесвітній день суспільних комунікацій: Якісна комунікація вимагає стертих підошв

24 січня

«Прийди та подивися» (Ів. 1, 46). Комунікувати, зустрічаючи людей там, де вони перебувають, такими, якими вони є», — це тема Послання Папи Франциска на 55-й Всесвітній день суспільних комунікацій, оприлюдненого напередодні спомину святого Франциска Сальського.

Глава УГКЦ увів владику Аркадія Трохановського на престол єпископа Ольштинсько-Ґданської єпархії

23 січня

Сьогодні, 23 січня 2021 року, наприкінці Літургії, під час якої відбулася хіротонія владики Аркадія Трохановського, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав увів його на престол новоутвореної Ольштинсько-Ґданської єпархії.