Слуга Божий Іван Павло І: приклад смирення й уповання на Бога

30 грудня 2021

Отець Давіде Фйокко, співробітник у справі беатифікації Івана Павла I, поділився спогадами від інтронізації Папи Лучано, в якій взяв участь 3 вересня 1978 року як дев’ятирічний паломник.

Слуга Божий Іван Павло І: приклад смирення й уповання на Бога

Новина про те, що «Папа усмішки», буде беатифікований 4 вересня 2022 року надійшла до Венето, регіону на півночі Італії, де народився майбутній блаженний. Незважаючи на пандемію та карантинні обмеження, вірні виявляють велику радість з нагоди цієї події. Слід зазначити, що Папа Іван Павло І був Єпископом Риму лише протягом 33-х днів, з 26 серпня по 28 вересня 1978 року.

Смирення — провідна тема навчання Папи Івана Павла І

«Це чудовий збіг обставин, що дата беатифікації Папи Лучані була повідомлена в тому ж часі, коли Вселенський Архиєрей Франциск говорив про смирення як на загальній аудієнції, так і для Римської курії». Про це розповів отець Давіде Фйокко, співробітник у справі беатифікації Івана Павла I та директор Центру Папи Лучані в Санта-Джустіні, що належить до дієцезії Беллуно-Фельтре. Саме звідси походить Альбіно Лучані, один з її найвідоміших синів. За словами о. Давіде, саме смирення було провідною темою у навчаннях Папи Лучані. Про це він також говорив на аудієнції 6 вересня 1978 року. Образ, який часто використовував Іван Павло І, — це образ єрусалимського осла, який ніс нашого Господа. Тому це навчання Лучані залишилося в історії як його особлива чеснота.

Служіння Понтифіка, прийняте з трепетом та упованням на Бога

Отець Давіде пригадує день 3 вересня 1978 року, коли він, будучи 9-річним паломником з Беллуно, разом із родиною прибув до Риму, щоб привітати патріарха Венеції, який став Папою. Отець пригадує дитячі враження від інтронізації Папи Івана Павла І, в якій брали участь 200 тисяч вірних на площі Святого Петра.

В інтерв’ю для Vatican News він зазначив, що дата беатифікації майже збіглася з річницею початку його служіння на Петровому Престолі. У день інтронізації Лучані підкреслив, що прийняв «ярмо, яке Христос хотів покласти на його тендітні плечі», із «здивованим трепетом», але також «з величезною впевненістю у могутній Божій благодаті». Він також підкреслив, що Папа Лучані гідно представляв «гірських людей: наполегливих, стриманих, але відданих справам, які виконують». Ця неймовірна подія назавжди залишилася в уяві священника. Однак, ще більше враження на нього справила аудієнція, яку Папа Лучані провів для мешканців Беллуно вранці наступного дня в Залі Благословень. Папа Іван Павло І привітав дві тисячі паломників, для яких постать, одягнена в білий одяг, була знайомою. Особливе враження він справив на людей похилого віку, які знали його як отця Альбіно, а тепер бачили Івана Павла I.

Папа Іван Павло ІПапа Іван Павло І

Участь в ІІ Ватиканському соборі та підтримка доктрини єпископської колегіальності

Отець Давіде також розповів, що виступ єпископа Лучані на ІІ Ватиканському соборі був присвячений темі доктрини єпископської колегіальності. Доктрина була нелегкою для сприйняття як в документах собору, так і в післясоборовий період. Папа Лучані був переконаний у цій ідеї та підтримав її. Він також брав участь у трьох синодах як отець синоду, а потім виступав у пресі на захист рішень, які прийняв святий Папа Павло VI, пророча харизма якого дотепер відчувається у Церкві.

Отець Давіде Фйокко підкреслив, що мешканці регіону пишаються тим, що подарували Церкві й світові особистість, яка буде піднесена на вівтар блаженних.

Довідка

Отець Давіде народився 53 роки тому в Канале д’Агордо, в цьому ж місті, де 17 жовтня 1912 року народився Альбіно Лучані. Він є директором відділу соціальних комунікацій дієцезії. З 2012 року допомагав віце-постуляторці Стефанії Фаласці, письменниці та журналістці «Avvenire», у приготуванні Positio (збірника документів і свідчень) про геройський вимір чеснот, що була передана до Конгрегації в справах визнання святих у жовтні 2016 року.