Глава УГКЦ висловив співчуття з приводу відходу у вічність о. Петра Павлишина

30 грудня 2021

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав висловив співчуття п. Галині Павлишин та всій горем опечаленій родині з приводу відходу у вічність о. Петра Павлишина, священника УГКЦ, який душпастирював у Нижньовартовську (Росія).

Глава УГКЦ висловив співчуття з приводу відходу у вічність о. Петра Павлишина

«Із великим сумом сприйняв я звістку про те, що після ускладнень від коронавірусу відійшов до дому нашого Небесного Отця священнослужитель Української Греко-Католицької Церкви Петро Павлишин. Прийміть мої щирі співчуття та запевнення в молитвах за новопреставленого», — мовиться у листі-співчутті. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Отець Петро, отримавши Таїнство Священства, за покликом свого сумління поїхав служити для вірних нашої Церкви до Російської Федерації, м. Нижньовартовськ, щоб там через проповідь Божого слова та уділення Святих Таїнств очищувати та наближати спраглі серця до Бога. Водночас він прагнув свідчити власним життям про воскреслого Христа, у якому є наше спасіння, пише Глава УГКЦ. «Ви, пані Галино, стали для нього найближчою помічницею в цьому нелегкому служінні», — додає він.

Блаженніший Святослав зазначає, що «для нас усіх настали важкі часи, проте сьогодні, коли пандемія коронавірусу шматує наші міста і села, священники, які своїм життям і служінням уприсутнюють Христа — лікаря душ і тілес наших, супроводжують сповнених безнадією і тривогою недужих людей, даруючи їм визволення в Божому слові, але наражаючи своє життя на небезпеку».

Нині вся УГКЦ, запевняє Глава Церкви, у своїх молитвах супроводжує отця Петра. Для підкріплення нашої віри звучать слова Христа: «Ніхто більшої любові не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх» (Ів. 15, 13).

«За свідченням багатьох, новопреставлений був жертовним і відданим справі проповідування Євангелія священником, який втішався повагою і любов’ю співбратів-душпастирів і мирян. Він був надзвичайно світлою людиною, глибоко закоріненою в Христі, і цією рисою вражав усіх довкола», — пише Блаженніший Святослав.

За його словами, сьогодні Господь відкриває перед отцем Петром небеса, даруючи йому радість споглядати Свою славу, а дружину Галину, всю родину і громаду вірних УГКЦ в Нижньовартовську наділяє ще одним небесним заступником.

«Хай Небесний Отець зарахує йому всі старання, які він доклав для Його слави та добра людей. Хай Ваша молитва в наміренні покійного буде милостинею, через яку Ви сподобитеся від Господа потіхи. Віддаємо душу новопреставленого раба Божого отця Петра в руки безмежного Божого милосердя та просимо про спокій для його душі в місці світлому та спокійному, де вже нема болю і зітхання. Зі святими упокой його, Господи, і вчини йому вічную пам’ять!» — йдеться у листі Отця і Глави УГКЦ, адресованого родині покійного.

Ілюстрація Стрийської єпархії УГКЦ