Інтерв’ю та коментарі
«Для чого нам святі?» Відеоблог № 76 владики Венедикта Алексійчука
Продовжуючи випуск відеоблогів у започаткованому медіапроєкті «Школа молитви», владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький, пропонує задуматися над важливістю святості для становлення нашого християнського життя і молитви.
«Молитва заступництва». Відеоблог № 75 владики Венедикта Алексійчука
Преосвященний владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький, у черговому випуску «Школи молитви» пропонує своїм глядачам застановитися над значенням молитви заступництва.
Владика Венедикт Алексійчук: «Зустрічі — це Божий дар, бо ж Господь стоїть за кожною людиною»
У чергових роздумах на особистій фейсбук-сторінці владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький, роздумує над значенням зустрічей із різними людьми у нашому повсякденному житті. На його думку, кожна зустріч будує не лише наш характер, але й наше духовне життя.
Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті: «Коли робиш добро, не потрібно використовувати прапор»
Розмова з колишнім Апостольським Нунцієм в Україні архиєпископом Клаудіо Ґуджеротті про досвід та підсумки його служіння в Україні, наслідки пандемії, ситуацію в Білорусі.
«Ми, як Церква, стараємося йти за людьми, бути разом з ними», — владика Степан Сус
Нові обставини (і епідемія коронавірусу й карантин — лише одна із них) міняють світ і спонукають шукати нові форми і способи комунікації фактично всі суспільні інституції. Церква, як одна із вагомих таких інституцій, прийняла ці виклики: за півроку самоізоляції УГКЦ зберегла і навіть укріпила зв’язок із вірними, знайшовши нові формати душпастирської роботи. «Церква була, є і буде з людьми» — це гасло, яким УГКЦ керується у нових швидкозмінних умовах. Про це загалом і про УГКЦ за межами України у програмі «Добра розмова» з Галиною Бабій розповідав владика Степан Сус, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.
«Сьогодні дякуємо Богові за особливі пережиття Тавору, які нас вестимуть далі по життю», — владика Володимир Груца на свято Переображення
Щороку 19 серпня ми духовно наближаємося до гори Переображення, яку літургійні тексти називають Тавором. Це надзвичайно гарне свято, яке нам пригадує, що до моменту Переображення Ісуса Христа на Таворі існувало життя. Воно існувало і опісля. На цьому наголосив преосвященний владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, у своєму духовному слові на празник Переображення на фейсбук-сторінці Архикатедрального собору Св. Юра.
Владика Миколай Бичок: Невдача чи Божа педагогіка?
Владика Миколай Бичок, нововисвячений єпарх Мельбурнський, за посередництвом власної фейсбук-сторінки ділиться своїми роздумами над черговими недільними євангельськими уривками. Цього разу владика пропонує застановитися над уривком про зцілення причинного, який кидався у вогонь і воду.
«Молитва як вихід із кризи». Відеоблог № 74 владики Венедикта Алексійчука
Правлячий архиєрей Чиказької єпархії Святого Миколая владика Венедикт Алексійчук продовжує виставляти власні відеоблоги у межах започаткованого медіапроєкту «Школа молитви». У черговому випуску владика пропонує застановитися над молитвою як виходом із кризи, як відповіддю на безліч труднощів нашого теперішнього життя.
«Господи, веди мене серед хвиль життя. І ніколи не відпускай моєї руки…» — владика Миколай Бичок
Нововисвячений єпископ Миколай Бичок для Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла ділиться власними роздумами над євангельським уривком про чудесний порятунок апостола Петра Ісусом Христом під час ходіння по воді.
Владика Венедикт Алексійчук: «Осягніть мудрість справжнього моменту»
Владика Венедикт Алексійчук через власну фейсбук-сторінку пропонує своїм читачам застановитися над вмінням людини осягати теперішній момент через споглядання, роздуми, молитву, самоаналіз. Цей досвід надзвичайно корисний та потрібний для плекання істинних відносин із собою, ближніми та світом.
«Молитва і криза християнства?» Відеоблог № 73 владики Венедикта Алексійчука
Продовжуючи започатковану «Школу молитви», владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький, пропонує своїм глядачам застановитися над сучасною кризою християнства та нашою відповідальністю за неї. Зокрема, ця відповідальність проявляється у стані молитви.
Митрополит Андрей Шептицький: Шукаємо мостів порозуміння
Митрополит Андрей Шептицький про польсько-українські питання — для польського видання «Tygodnik Ilustrowany».