«Для чого нам святі?» Відеоблог № 76 владики Венедикта Алексійчука

28 серпня 2020

Продовжуючи випуск відеоблогів у започаткованому медіапроєкті «Школа молитви», владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький, пропонує задуматися над важливістю святості для становлення нашого християнського життя і молитви.

«Для чого нам святі?» Відеоблог № 76 владики Венедикта Алексійчука

Дивлячись на історію Церкви, дізнаємося, що монашество, парафії проживали дуже різні часи. Були періоди підйомів, були ― упадки й кризи. Ми живемо в світі непевності і лише Ісус Христос може нам дати цю певність.

Також Господь посилає в історію Церкви осіб, яких називаємо святими.

Христос казав: будьте сіллю для світу. Потрібно дуже мало солі, але вона задає смак страві. Сіль колись використовували для консервування, зберігання. Так і святі ― покликані, щоб зберігати. Тому така важливість святість ― у народі, в Церкві. Через декількох святих Господь милував цілі народи. Через святість праведників змінювалася Церква, відроджувалися монастирі.

Святість ― це те, що дає Богові діяти через святих. Тому, коли ми хочемо насправді допомогти, змінити нашу Церкву, єпархію, парафію, маємо дбати про святість і важливо, щоб в народі були святі. Вони, ніби громовідводи, які оберігають і не дають ніякому злу входити всередину парафії.

Молімося, щоб ми зростали у святості і щоб Господь посилав нам святих. Бо вони є світлом для світу, для наших парафій, громад і цілої нашої Церкви.

За матеріалами офіційного youtube-каналу Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця та Дивенсвіту