Інтерв’ю та коментарі
«Оце я між вами як той, хто служить»: 25 років священства митрополита Теодора Мартинюка
Великим привілеєм чи особливою гідністю тих, кого Христос покликав до священства, є привілей служити. Це не перевага якоїсь особливої почесті, окремих ексклюзивних прав — це привілей служити так, як служив Христос.
«Особливий час милосердя і благодаті»: в ефірі «Живого телебачення» говорили про Ювілейний рік
16 січня 2025 року гості програми «Відкрита Церква», що виходить в етері «Живого телебачення», — о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, протосинкел Апостольського екзархату в Італії і заступник голови Комітету Ювілейного 2025 року, та о. Віталій Храбатин, референт Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, говорили про історію і практичне значення ювілейних років. Пропонуємо Вам основні тези цього ефіру.
Кардинал Канталамесса: Нікейський Собор і центральність особи Христа
На сторінках часопису «L`osservatore Romano» кардинал Раньєро Канталамесса ділиться думками про важливість Нікейського Символу віри, спільного для всіх християн, який вказує на потребу свідчити віру в Пресвяту Трійцю та Христа, істинного Бога та істинну людину, в сьогоденні.
Кардинал Маттео Дзуппі: «Ювілей — це чудова нагода навчитися мистецтву миру замість війни»
«Ювілей відкриває шлях навіть там, де здається, що його немає. Приклад із в’язницею, Святими Дверима, які Папа Франциск відкрив у Ребібії, є показовим: там, де, здається, немає майбутнього, навпаки, відкривається можливість оновлення. Ось у чому велич Ювілею».
Єпископ Богдан Манишин: місія капеланів — надати сенс пережиттям захисників
В інтервʼю для Радіо Ватикану — Vatican News єпископ Богдан Манишин, який очолює Департамент військового капеланства при Патріаршій курії УГКЦ, розповідає про особливості служіння штатних капеланів та капеланів-волонтерів і про виклики, що стоять перед їхнім департаментом. Ієрарх вказує також на важливість того, аби капелани допомагали військовим надавати сенс пережитому досвіду.
«Ми всі стали іншими, тепер завдання — стати кращими», — Блаженніший Святослав
Про те, як повномасштабна війна змінила українських вірян, стосунки з українською владою, Папою Франциском та ПЦУ, загрози від московського православ’я та новий календар — у великому інтерв’ю РБК-Україна розповів Глава Української Греко-Католицької Церкви, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, Блаженнійший Святослав.
«Для того, щоб мати друга, треба бути другом. Насправді, це особлива місія і покликання»: інтерв’ю з єпископом Степаном Сусом
12 січня 2020 року в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві відбулася єпископська хіротонія владики Степана Суса. Вже за 5 років єпископського служіння владика Степан став одним із прикладів сучасного підходу до душпастирства. Його діяльність охоплює багато напрямів, зокрема служіння в Курії Верховного Архиєпископа, а також керівництво Пасторально-міграційним відділом УГКЦ. Ця багатогранність відображена і в соціальних мережах владики Степана.
Владика Ярослав Приріз: Чого нас навчає Йоан Хреститель у контексті Ювілейного року?
5 січня, у надвечір’я Богоявлення Господнього, владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відслужив Божественну Літургію у катедральному соборі Пресвятої Трійці в м. Дрогобич.
Кардинал Курт Кох: Коли немає вічності, завжди бракує часу
«Головне завдання богослов’я в наш час — відкривати людей до Бога. Бо коли Бога немає в житті, людина створює собі рай на землі і заробляє або розважається на смерть», — сказав кардинал Курт Кох, швейцарський богослов і префект Дикастерії сприяння християнській єдності в Празі.
Владика Богдан Дзюрах: Хрещення повинне визначати усе наше буття
За словами владики Богдана Дзюраха, апостольського екзарха для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, християнство не є простим додатком до нашого людського життя, але новим життям. Тож нашим покликанням є жити цим новим життям у кожній миті.
«Все в житті стане на свої місця»: єпископ Венедикт Алексійчук пояснив, що означає безперервно молитися
Молитва — це пам’ять про Бога, перебування в присутності Божій, тому що частіше ми стаємо на молитву, то більше все прояснюватиметься у нашому житті. Про те, що таке безперервна молитва, пороздумував у відео на своєму ютуб-каналі єпископ Чиказької єпархії Святого Миколая УГКЦ Венедикт Алексійчук.
«Рік зустрічей, які творять історію», — Глава УГКЦ Блаженніший Святослав про служіння Церкви у 2024 році
Зцілення ран війни, міжнародна дипломатія і молитва — так можна описати особливі напрями служіння і діяльності Української Греко-Католицької Церкви у 2024 році — третьому році повномасштабної геноцидної війни росії проти України й українців. Ідеться про подальший розвиток напрямів, які виникли з потреб українського суспільства та країни в перші 2 роки війни і на які Церква відповідала з перших днів вторгнення: соціального служіння, що великою мірою зупинило гуманітарну катастрофу; задіяння міжнародних зв’язків УГКЦ для допомоги Україні зі всього світу; душпастирство на фронті, в тилу і за кордоном.