Владика Давид Мотюк

Єпарх Едмонтонський, Голова Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ

13 січня 1962 року в м. Веґревіль (Альберта, Канада).

21 серпня 1988 року із рук Преосвященного Дмитра Ґрещука, єпарха Едмонтонського.

11 червня 2002 року в церкві Св. Василія Великого в м. Едмонтоні (Канада).

Інтронізація

24 березня 2007 року в церкві Св. Василія Великого в м. Едмонтоні (Канада).

Дитинство та освіта

Народився 13 січня 1962 року у м. Веґревіль (провінція Альберта, Канада) у родині Івана Мотюка та Ольги, з роду Савчук. Закінчивши Веґревільську загальноосвітню школу, в 1980 році вступив у Альбертський університет в Едмонтоні (Канада), де згодом, у 1982 році був переведений на курси із вивчання інформатики. Відтак здобув спеціальність у сфері бізнесу. З 1984 до 1987 роки доповнював свої знання в Університеті Св. Павла в Оттаві (Канада), де завершив бакалавратом із богослов’я, а в 1988 році ще один бакалаврат із канонічного права. У 1989 році здобуває ліцензіат з канонічного права в Університеті Святого Павла в Римі (Італія); згодом також здобув ступінь магістра канонічного права в Університеті св. Павла в Оттаві (Канада).

21 серпня 1988 року Давид Мотюк рукоположений на ієрея єпископом Едмонтонським Дмитром Ґрещуком.

З 1989 по 1993 роки служить адміністратором парафій Святого Духа в Дарлінгу, Святого Петра і Павла в Дрейтон-Веллі та Святого Духа в Едсоні, що знаходяться у канадській провінції Альберта, одночасно обіймаючи посади канцлера, єпархіального економа та судового вікарія Едмонтонської єпархії і будучи членом Колегії радників (до 1996 року). Протягом 1993–1996 років продовжує працю в єпархіальних структурах як помічник судового вікарія та економ Едмонтонської єпархії. З 1994 до 1996 роки служить сотрудником катедрального храму святого Йосафата в Едмонтоні (Канада) та продовжує виконувати обов’язки єпархіального економа. Окрім цього, протягом 1994–1996 рр. був членом Сенату богословського коледжу Ньюмана.

У 1996 захистив докторат з канонічного права «Партикулярне право Української Католицької Церкви в Канаді» у Папському східному інституті в Римі та розпочинає викладати богослов’я і канонічне право, і в Університеті Св. Павла в Оттаві (Канада), і в Інституті Митрополита Андрея Шептицького в Оттаві (Канада). Того ж року стає ректором семінарії Святого Духа в Оттаві.

З 1997 до 2002 року — радник Єпископської комісії з канонічного права і міжобрядових справ Конференції Католицьких Єпископів Канади. Протягом 1998 року працював суддею Канадського апеляційного трибуналу, а у 2002 році — канонічним радником.

У 2002 році призначений парохом церкви Святої Софії у Шервуд-Парку (провінція Альберта, Канада).

5 квітня 2002 іменований єпископом Української Греко-Католицької Церкви з титулом місцевого єпископського престолу Матари в Нумідії і призначений єпископом-помічником для Вінніпезької архиєпархії. Хіротонія відбулася 11 червня 2002 року в церкві Св. Василія Великого в м. Едмонтоні (Канада), де головним святителем став Блаженніший Любомир Гузар, Глава й Отець Української Греко-Католицької Церкви, а співсвятителями — митрополит Вінніпезький Михаїл Бздель та єпископ Едмонтонський Лаврентій Гуцуляк.

25 січня 2007 Преосвященний Давид Мотюк призначений єпископом Едмонтонської єпархії. Чин введення на єпископський престіл Едмонтонської єпархії відбувся 24 березня 2007 року в церкві Св. Василія Великого в м. Едмонтоні (Канада).

Єпископ Давид Мотюк є членом Товариства канонічного права Східних Церков, Канадського канонічного товариства та канонічних Товариств Америки, Великобританії та Ірландії, Австралії та Нової Зеландії.

З вересня 2018 року рішенням Синоду Єпископів УГКЦ та із благословення Блаженнішого Святослава Шевчука, Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви, Преосвященний Давид Мотюк очолив Патріаршу катехитичну комісію, замінивши довголітнього очільника владика Петра Стасюка.

Адреса: 9645–108 Avenue, Edmonton, AB T5 H 1 A3, CANADA-КАНАДА

Телефон: +1 (780) 424-54-96