Владика Василь Медвіт

Єпископ-емерит, Вислужений єпископ Донецько-Харківського екзархату

23 липня 1949 року у м. Перемишлі (Польща).

31 травня 1984 року із рук Святішого Отця Івана Павла ІІ, Папи Римського.

12 липня 1994 року в архикатедральному соборі Св. Юра у Львові.

Дитинство

Майбутній владика Василій (хресне ім’я — Ігор) Медвіт народився 23 липня 1949 року у м. Перемишлі (Польща).

До Василіянського Чину вступив 26 грудня 1978 року, а відтак богословську освіту здобув у Римі.

31 травня 1984 року рукоположений на священика Папою Римським Іваном Павлом II.

Упродовж 1984–1986 рр. працював у Колегії св. Йосафата в Римі на посаді віце-ректора. Повернувшись до Польщі, у 1986–1989 pp. був душпастирем українських парафій Бань Мазурських і Круклянок.

4 січня 1989 року призначений протоігуменом Василіянської віцепровінції Покрови Пресвятої Богородиці у Польщі.

30 березня 1994 року номінований єпископом-помічником Львівської архиєпархії УГКЦ і титулярним єпископом Адріане. 12 липня 1994 року у Львові в архикатедральному соборі Св. Юра відбулася єпископська хіротонія. Єпископські свячення отримав із рук Блаженнішого Мирослава-Івана, Кардинала Любачівського у співслужінні із митрополитом Перемиським Іваном Мартиняком та єпископом Едмонтонським Мироном Дацюком.

Будучи єпископом-помічником Львівським, владика Василій усі свої сили та енергію спрямував на духовні потреби молоді та екуменізму. Зокрема, з ініціативи владика та з підтримкою організації «Українська молодь — Христові» у 1996 році на Львівщині був організований екуменічний молодіжний табір, у роботі якого, окрім вищезгаданого владики Василія, брали участь митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Андрій Горак, Архимандрит Вірменської Апостольської Церкви в Україні Натан та єпископ Римо-Католицької Церкви Маркіян Трофим’як. Варто сказати, що основну фінансову підтримку цього табору взяв на себе єпископ Фрайзінгу (Німеччина).

Наприкінці 1996 року Апостольський Престол призначив владику Василія Апостольським Візитатором для вірних УГКЦ в Казахстані та Середній Азії.

4 грудня 1997 року Синод Єпископів УГКЦ призначив його екзархом Києво-Вишгородського екзархату з осідком у м. Києві. За майже дворічний термін свого служіння Преосвященний вл. Василій разом із своїм протодияконом Михайлом Продиусом об’їздив майже усі греко-католицькі громади і парафії. Продовжуючи свою екуменічну діяльність, владика Василій у м. Донецьку зустрічався із єпископом УПЦ КП Преосвященним Юрієм.

У 2001–2005 роках також здійснював служіння Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ.

У 2005 році після перенесення осідку Глави УГКЦ до Києва, Блаженніший Любомир Гузар, за згодою Синоду Єпископів, призначив владику Василія своїм єпископом-помічником (єпископом Курії Верховного Архиєпископа).

17 березня 2009 року призначений єпископом-помічником Донецько-Харківського екзархату УГКЦ. «Я завжди хотів здійснювати своє єпископське служіння на теренах Східної України. Тому, коли після мого лікування, з Божої допомоги, я зміг повернутися до повноцінного служіння, то просив наш Синод призначити мені завдання саме у цій частині України», — так для Департаменту інформації УГКЦ прокоментував своє призначення Владика Василь.

25 жовтня 2013 року, згідно з кан. 210 Кодексу Канонів Східних Церков, прийнято зречення з уряду.

Адреса: ul. Miodowa, 16, Warszawa 00246, POLSKA-Польща

Телефон: +48 (51) 377-01-41