Владика Діонісій Ляхович

Апостольський Візитатор для українців греко-католиків Італії, василіянин.

2 липня 1946 року в м. Помбасі (провінція Ітайополіс, штат Санта-Катаріна, Бразилія).

8 грудня 1972 року із рук Владики Єфрема Кривого, єпарха Куритибського.

26 лютого 2006 року у храмі святого священномученика Йосафата в Прудентополісі (Бразилія).

Дитинство і родина

Павло (хресне ім’я) Ляхович народився 2 липня 1946 році у родині Михайла та Лідії, із роду Чайковських, в м. Помбасі (район Ітайополіс, штат Святої Катерини, єпархія Святого Івана Хрестителя в Куритибі (Бразилія).

Освіта

Середню освіту і початкову духовну підготовку отримав у Духовній семінарії Отців Василіян в Іваї (Парана, Бразилія). Продовжував підготовку до священства у вищих католицьких навчальних закладах Риму та Бразилії. Має ліценціат з теології і спеціалізацію з ділянки філософії, а саме з теодіцеї. 30 березня 1970 року склав вічні обіти.

8 грудня 1972 року прийняв Таїнство Священства із рук єпископа Куритибського УГКЦ Єфрема Кривого, ЧСВВ.

Відтак виконував різноманітну душпастирську працю, упродовж 8 років був ректором семінарії та Інституту філософії в Куритибі, викладав філософію і теологію в кількох навчальних закладах у Бразилії.

У 1991 році приїхав в Україну для відродження філософсько-богословських студій Василіянського Чину.

У 1994 році став ректором Василіянського інституту в Золочеві, викладачем в вищих духовних семінаріях України. З 1996 до 2004 роки — протоархимандрит Чину Святого Василія Великого з осідком у Римі.

Опублікував в Україні низку книжок і публікацій релігійної тематики та два підручника для семінаристів.

21 грудня 2005 року номінований Куріальним єпископом Верховного Архиєпископа Києво-Галицького.

26 лютого 2006 року в м. Прудентополісі у храмі Святого свщмч. Йосафата відбулася єпископська хіротонія. Головним святителем був Блаженніший Любомир Гузар, а співсвятителями — Високопреосвященний владика Стефан Сорока, митрополит Філадельфійський, та Преосвященний владика Єфрем Кривий, єпарх Куритибський.

Від квітня 2006 до грудня 2008 сповнював служіння куріального єпископа Верховного Архиєпископа УГКЦ, керівника Патріаршої адміністрації, відповідального за церковні громади в країнах, де немає структур УГКЦ, голови Відділу душпастирства емігрантів, голови Сенату УКУ.

Від 7 січня 2009 іменований Святішим Отцем Венедиктом ХVІ Апостольським Візитатором для українців греко-католиків в Італії та Іспанії.

Від 9 червня 2016 року, у зв’язку з тим, що Папа Франциск утворив окремий Ординаріат для вірних Східних Католицьких Церков, що проживають в Іспанії і не мають у цій країні власної ієрархії, та призначив Ординарієм для цих вірних чинного архиєпископа Мадрида монс. Карлоса Осоро Сьєрру, владика Діонісій є Апостольським Візитатором для українців греко-католиків в Італії. Про свою діяльність на цих теренах владика Діонісій каже: «Ми в Італії маємо шість власних парафій, але громад маємо 150. Коло 60 священиків служать стабільно. Крім того, є велика кількість монахів, монахинь, студентів, які постійно нам допомагають. Докладено багато зусиль, аби створити екзархат. Цей процес уже пройшов через Ватикан, дійшов до Конференції Єпископів Італії».

Адреса: Piazza Madonna dei Monti, 3, 00184 Roma, ITALIA-ІТАЛІЯ

Телефон: +39 (06) 474-40-68