Владика Іван Бура

Єпископ-помічник Філадельфійської архиєпархії

12 червня 1944 року у Вегелебені (Німеччина).

14 лютого 1971 року із рук Преосвященного Амвросія Сенишина, архиєпископа і митрополита Філадельфійського.

21 лютого 2006 року в Українському католицькому соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Філадельфії (США).

Дитинство та освіта

Іван Бура народився 12 червня 1944 року у Вегелебені (Німеччина), в родині Григорія та Марії Бурів. Емігрувавши до США, члени родини стали парафіянами української католицької церкви Святих Петра й Павла в м. Джерсі. Після закінчення початкової середньої школи, у 1959 році Іван вступив до Малої семінарії Святого Василія у Стемфорді. Упродовж 1965–1970 років вивчав богослов’я у Вашингтоні в Українській католицькій семінарії Святого Йосафата та Католицькому університеті Америки, де отримав ступені бакалавра гуманітарних наук та бакалавра богослов’я.

Висвячений на священика 14 лютого 1971 року митрополитом Амвросієм Сенишиним в катедральному храмі Непорочного Зачаття у Філадельфії. Служив у цьому храмі у 1971 році. З 1971 до 1972 викладав релігію в Малій семінарії Святого Василія у Стемфорді, а з 1972 до 1975 року — українську мову. Був також віце-ректором цього навчального закладу.

Інші призначення:

1975–1976 — адміністратор церкви Святого Йосафата у Трентоні (штат Нью-Джерсі, США),

1976–1980 — адміністратор церкви Святого Миколая в Маханої (і в 1983 році) (штат Пенсильванія, США),

1976–1987 — адміністратор церкви Святого Михаїла в Шенандові.

Упродовж 1987–1997 років обіймав посаду ректора Української католицької семінарії Святого Йосафата в Вашингтоні.

З 1997 до 2002 року був парохом церкви Святого Духа у Честері і церкви Святого Миколая в Мілвілі.

У 2001 році призначений парохом церкви Святого Миколая в Вільмінгтоні.

12 червня 1991 року Святіший Отець Іван Павло ІІ іменував його своїм Капеланом.

3 січня 2006 року Конгрегація для Східних Церков Апостольської Столиці повідомила, що Святіший Отець Бенедикт XVI поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і призначив монсеньйора Івана Буру єпископом-помічником митрополита Філадельфійського для українців. Архиєрейська хіротонія Преосвященного владики Івана відбулася 21 лютого 2006 року в українському католицькому соборі Непорочного Зачаття у Філадельфії (США). Головним святителем був Блаженніший Любомир Гузар, а співсвятителями — високопреосвященний архиєпископ Стефан Сорока, митрополит Філадельфійський, та Преосвященний владика Михаїл Кучмяк, єпископ-емерит.

29 липня 2009 року Святіший Отець Венедикт XVI, Папа Римський, прийняв зречення владики Роберта Михаїла Москаля, Правлячого єпископа єпархії Святого Йосафата для українців-католиків у м. Парма, і призначив владику Івана Апостольським Адміністратором вакантного престолу Пармської єпархії (штат Огайо, США).

2015 року Владика Іван був призначений Митрополитом Стефаном Сорокою з Філадельфійської архиєпархії спеціальним послом Української Католицької Церкви в Вашингтоні.

Адреса: 201 Taylor St. NE, Washington, DC 20017–1010, USA-США

Ел. пошта: johnbura@outlook.com