Владика Ігор Возьняк

Архиєпископ і митрополит Львівський

3 серпня 1952 року в с. Липиці (Миколаївський район, Львівська область).

23 листопада 1980 року із рук владики Володимира Стернюка.

17 лютого 2002 року в архикатедральному соборі Святого Юра у м. Львові.

Інтронізація

10 листопада 2005 року в архикатедральному соборі Св. Юра у Львові.

Дитинство та освіта

Майбутній єпископ народився 3 серпня 1952 року у с. Липиці (Миколаївський район, Львівська область) в сім’ї вчителя.

«Батько наш був учителем. І його звільнили з учителювання за ікони. У нас в домі були ікони, і одного разу — я був у четвертому чи п’ятому класі — коли тато з мамою були на роботі, прийшли два чоловіки, посвітили ліхтариками на ікони… Був уже вечір, в хаті тільки діти — хіба вони мали право так робити? І татові потім сказали зняти ікони — або звільнять з роботи. І його зняли з роботи. Відповідно і мене в школі вже сприймали як бунтаря. Наприклад, коли записували в комсомол, то мені сказали йти додому, щоб інші не бачили, що я відмовлюсь туди вступати, і з мене приклад не брали», — пригадує владика Ігор.

У 1959–1969 роках юний Ігор навчався в середній школі, а після її закінчення здобував технічну освіту у м. Дрогобич. Відтак був скерований на роботу в м. Нікополь (Дніпропетровська область), де працював короткий час на заводі.

У 1970–1972 роках служив у лавах Радянської армії на території Казахстану.

У 1973 році вступив до монастиря Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, де в 1974 році розпочав новіціат, а в 1975 році склав перші обіти. У цьому ж році в підпільній семінарії у Львові розпочав вивчати філософію та богослов’я. На пропозицію настоятеля в 1977 році переїхав у м. Вінницю і там продовжував навчання, яке закінчив у 1980 році.

Таїнство Священства прийняв 23 листопада 1980 року із рук владики Володимира Стернюка, а вічні обіти склав 2 липня 1981 року. У перші роки служив при римо-католицькому храмі, що давало можливість нелегально допомагати місцевому священникові уділяти вірним різні Таїнства, зокрема сповідати.

З 1989 року отець Ігор провадив душпастирську діяльність у катедральному соборі м. Тернополя. 29 квітня 1990 року разом з іншими священниками вперше в Тернополі освячує на Театральному майдані національний прапор України.

З 1990 по 1996 рік отець Ігор Возьняк здійснював служіння протоігумена Згромадження Найсвятішого Ізбавителя в Україні. З 1996 року душпастирював у м. Вінниці.

У 1997 році декретом наступного протоігумена призначений учителем новиків у Львівській провінції Згромадження. Водночас продовжував душпастирську діяльність, особливу увагу приділяючи проповідництву та реколекціям для монахів, монахинь і мирян.

У 2001 році навчався на курсах форматорів (вихователів ченців) у Римі, після закінчення яких у серпні був призначений помічником вихователя семінаристів у Польщу в семінарії редемптористів.

17 лютого 2002 року в архикатедральному соборі Святого Юра відбулася архиєрейська хіротонія отця Ігоря Возьняка, де головним святителем став блаженніший Любомир Гузар, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, а співсвятителями були владика Михаїл Бздель, архиєпископ і митрополит Вінніпезький, та владика Михайло Сабрига, єпарх Тернопільсько-Зборівський. За рішенням Синоду Єпископів та благословенням Святішого Отця після хіротонії владика Ігор став єпископом-помічником Львівської архиєпархії. Згідно із рішенням Синоду Єпископів УГКЦ, який проходив 5–12 жовтня 2004 року, владика Ігор був обраний архиєпископом Львівським. 10 листопада 2005 року в архикатедральному соборі Св. Юра відбувся Чин введення на престол (інтронізація) нового архиєпископа Львівського.

У зв’язку зі зреченням з уряду Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви блаженнішого Любомира Гузара, архиєпископ Львівський Ігор Возьняк згідно з канонічним правом був адміністратором Верховноархиєпископської УГКЦ з 10 лютого до 27 березня 2011 року.

29 листопада 2011 року урочисто проголошено про створення Львівської митрополії Української Греко-Католицької Церкви та інтронізовано митрополита Львівського. Ним став архиєпископ Львівський владика Ігор Возьняк. Від цього часу титул правлячого Львівського архиєрея буде «архиєпископ і митрополит Львівський». Ось як прокоментував створення нових митрополій в УГКЦ сам владика Ігор: «Це питання — не одного дня. Про нові митрополії нашої Церкви говорилося на синодах ще за блаженнішого Любомира, готувалися відповідні документи. Їх поправляли, доводили до вимог канонічного права. Вважаю, що справу довершено до кінця досить швидко. Пройшло лише двадцять років відтоді, як наша Церква встановилася. Вона продовжує себе укріплювати, розростається. Уже вийшла з-за меж Галичини і успішно розвивається на Волині, у центральній та східній частині України, на півдні. Святіший престол нам не диктував своїх умов, але дещо дораджував. І настав час проголосити нові митрополії УГКЦ. Ми могли це зробити і після Нового року, але усе вже було погоджено з Римом, тому вирішили не тягнути з цим питанням. Щороку в Римі видається річний збірник про зміни в Церкві, про її структуру. Назви наших нових митрополій увійдуть у цей збірник, про нас дізнається світ».

Адреса: пл. св. Юра, 5, Львів 79000, Україна

Телефон: +380 (32) 261-21-98