Владика Ігор Возьняк

Архиєпископ і Митрополит Львівський

3 серпня 1952 року в с. Липиці (Миколаївський район, Львівська область).

23 листопада 1980 року із рук Преосвященного Володимира Стернюка.

17 лютого 2002 року в архикатедральному соборі Святого Юра у м. Львові.

Інтронізація

10 листопада 2005 року в архикатедральному соборі Св. Юра у Львові.

Дитинство та освіта

Народився 3 серпня 1952 року у с. Липиці (Миколаївський район, Львівська область) в сім’ї вчителя. У 1959–1969 роках навчався в середній школі, а після її закінчення здобував технічну освіту у м. Дрогобич. Відтак був скерований на роботу в м. Нікополь (Дніпропетровська область), де працював короткий час на заводі.

У 1970–1972 роках служив у лавах Радянської армії на території Казахстану.

У 1973 році вступив до монастиря Чину Найсвятішого Ізбавителя, де в 1974 році розпочав новіціат, а в 1975 році склав перші обіти. У цьому ж році в підпільній семінарії у Львові почав вивчати філософію та богослов’я. На пропозицію настоятеля в 1977 році переїхав у м. Вінницю і там продовжував навчання, яке закінчив у 1980 році.

Тайну Священства прийняв у листопаді 1980 року із рук Преосвященного Володимира Стернюка, а вічні обіти склав 2 липня 1981 року. Працював при римо-католицькій Церкві, що давало можливість нелегально допомагати місцевому священикові уділяти вірним різні Таїнства, зокрема сповідати.

З 1989 року провадив душпастирську діяльність у катедральному соборі м. Тернополя. 29 квітня 1990 року разом з іншими священиками вперше в Тернополі освячує на Театральному майдані національний прапор України.

З 1990 по 1996 рік був Протоігуменом ЧНІ. З 1996 року душпастирював у м. Вінниці.

У 1997 році декретом Протоігумена призначений учителем новиків у Львівській провінції ЧНІ. Водночас продовжував душпастирську діяльність, особливу увагу приділяючи проповідництву та реколекціям для монахів, монахинь і мирян.

У 2001 році навчався на курсах форматорів (вихователів ченців) у Римі, після закінчення яких у серпні був призначений помічником вихователя ораторів-семінаристів у Польщу в семінарії ЧНІ.

17 лютого 2002 року в архикатедральному соборі Св. Юра відбулася архиєрейська хіротонія Кир Ігоря Возьняка, де головним святителем став Блаженніший Любомир Гузар, а співсвятителями були владика Михаїл Бздель та владика Михайло Сабрига. За рішенням Синоду Єпископів та благословенням Святішого Отця після хіротонії владика Ігор став єпископом-помічником Львівської архиєпархії. Згідно із рішенням Синоду Єпископів УГКЦ, який проходив 5–12 жовтня 2004 року, Кир Ігор був обраний архиєпископом Львівським. Дня 10 листопада 2005 року в архикатедральному соборі Св. Юра відбувся Чин введення на престол нового архиєпископа Львівського.

У зв’язку зі зреченням з уряду Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Любомира Гузара, архиєпископ Львівський Ігор Возьняк згідно з канонічним правом був Адміністратором Верховноархиєпископської УГКЦ з 10 лютого до 27 березня 2011 року.

29 листопада 2011 року урочисто проголошено про створення Львівської митрополії Української Греко-Католицької Церкви та інтронізовано митрополита Львівського. Ним став архиєпископ Львівський Ігор Возьняк. Від цього часу титул правлячого Львівського архиєрея буде «Архиєпископ і Митрополит Львівський». Ось як прокоментував створення нових митрополій в УГКЦ сам владика Ігор: «Це питання — не одного дня. Про нові митрополії нашої Церкви говорилося на синодах ще за блаженнішого Любомира, готувалися відповідні документи. Їх поправляли, доводили до вимог канонічного права. Вважаю, що справу довершено до кінця досить швидко. Пройшло лише двадцять років відтоді, як наша Церква встановилася. Вона продовжує себе укріплювати, розростається. Уже вийшла з-за меж Галичини і успішно розвивається на Волині, у центральній та східній частині України, на півдні. Святіший престол нам не диктував своїх умов, але дещо дораджував. І настав час проголосити нові митрополії УГКЦ. Ми могли це зробити і після Нового року, але усе вже було погоджено з Римом, тому вирішили не тягнути з цим питанням. Щороку в Римі  видається річний збірник про зміни в Церкві, про її структуру. Назви наших нових митрополій увійдуть у цей збірник, про нас дізнається світ».

Адреса: пл. св. Юра, 5, Львів 79000, Україна

Телефон: +380 (32) 261-21-98