Владика Северіян Якимишин

Єпарх Нью-Вестмінстерський

22 квітня 1930 року в Плейн Лейк (Альберта, Канада).

19 травня 1955 року із рук Преосвященного Івана Бучка, Апостольського візитатора українців-католиків у Західній Європі.

25 березня 1995 року у Ванкувері (Канада).

Помер

6 вересня 2021 року.

Дитинство

Народився 22 квітня 1930 року в Плейн Лейк (Альберта, Канада).

16 березня 1945 року вступив до новіціяту Отців Василіян Св. Йосафата в Мандері (Альберта, Канада). Вибрав монаше ім’я — Северіян. 21 листопада 1946 року склав перші обіти в Мундаре, а довічні — 1 січня 1953 року в Римі.

19 травня 1955 у Римі року на празник Вознесіння Господа і Спаса нашого Ісуса Христа Владика Іван Бучко уділив диякону Северіяну ієрейські свячення.

У 1958 році захистив докторат з богослов’я у Григоріанському Університеті.

Пасторальна праця: парох церкви Преображення Господнього в Мандері, Альберта (1958–1961 роки); парох церкви Святого Йоана Хрестителя в Боршеві та церкви Покрови Пресвятої Богородиці в Кракові, Альберта (1964–1969 роки); сотрудник церкви Святого Йоана Хрестителя в Оттаві і служив для спільнот українців греко-католиків в Кінгстоні та Смітфолсі, Онтаріо (1969–1976 роки).

Служіння в Чині Святого Василія Великого: помічник магістра новіціяту та наставник у Василіянському вишкільному домі в Мундаре (1958–1961 роки); директор василіянського видавництва в Торонто та консультор Канадської провінції (1961–1964 роки); відповідальний за покликання, наставник та магістр новіціату у Василіянському вишкільному домі в Мундаре (1964–1969 роки); магістр новіціату в Оттаві (1969–1976 роки); викладав у Університеті Святого Павла (1971–1972 роки); настоятель монастиря Святого Йосафата в Оттаві (1973–1976 роки); директор Літургійного товариства Святого Василія (1964–1976 роки); директор видавництва Отців Василіян у Торонто та радник у Канадській провінції (1976–1979 роки); головний економ, настоятель та економ у вишкільному домі та Генеральної курії в Римі (1979–1995 роки); Генеральний консультор (1982–1988 роки та 1992–1995 роки); протягом перебування у Римі сім разів відвідував Україну, допомагаючи відновлювати та реконструювати василіянські монастирі.

Крім того був духівником для новичок у Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії в Анкастері, Онтаріо (1962–1964 роки), керував духовними реколекціями для священиків, монашества, семінаристів та вірних в Канаді, США, Бразилії, Австралії, Франції, Німеччині, Італії, Польщі та Україні. З доручення Апостольської Столиці двічі відвідував спільноти українських греко-католиків в Англії.

5 січня 1995 року вибраний на єпископа і 23 січня 1995 року Апостольська Столиця проголосила єпископське призначення Северіяна Якимишина до Нью-Вестмінстерської єпархії для греко-католиків в Британській Колумбії, Юконі та Північно-Західних територіях. 25 березня 1995 року, на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, у Ванкувері (Канада), відбулася його хіротонія та інтронізація. Головним святителем був Преосвященний Максим Германюк, а співсвятителями — єпарх Едмонтонський Мирон Дацюк та єпарх Саскатунський Василій Філевич.

Як Єпископ Нью-Вестмінстерський, вл. Северіян був членом Синоду Українських Католицьких Єпископів, а також здійснював служіння у Єпископській комісії з канонічного права та Міжобрядовій комісії Канадської Конференції Католицьких Єпископів та був консультантом Спеціальної комісії Святого Престолу з літургійних питань для Конгрегації Східних Церков.

1 червня 2007 року, згідно з кан. 210 Кодексу Канонів Східних Церков, Святішим Отцем Венедиктом XVI прийнято зречення з уряду.

6 вересня 2021 року після хвороби владика-емерит Северіан Якимишин відійшов до дому Небесного Отця.

«Його служіння відзначалося великою ревністю у проголошенні Доброї новини, турботою про вірних єпархії. Цей архиєрей докладав усіх зусиль, щоб навіть найменші парафії мали свого душпастиря. Чимало покійний владика зробив для належного функціонування парафіяльного життя, запровадивши програму „Проєкт Надії“. Його увагою втішалися діти і молодь єпархії, для яких він у співпраці із сестрами організовував просвітницькі табори, школи. Тож можемо ствердити, що життя і служіння новопреставленого єпископа було цінним даром для нашої Церкви», — написав у листі-співчутті Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

Владику Северіана Якимишина поховано на кладовищі святих Петра і Павла в Мундаре (провінція Альберта, Канада). Погребенню слідувала заупокійна Божественна Літургія.

Інтерв’ю та коментарі