Владика Павло Хомницький

Єпарх Стемфордський, ЧСВВ

19 травня 1954 року в м. Ванкувері (Британська Колумбія, Канада).

1 жовтня 1988 року із рук Преосвященного Ієроніма Химія, єпарха Нью-Вестмінстерського.

11 червня 2002 року у катедральному храмі Святого Василія Великого в м. Едмонтоні (Канада).

Інтронізація

20 лютого 2006 року у катедральному храмі Св. Володимира Великого у м. Стемфорді (Канада).

Дитинство і родина

Майбутній владика Павло (хресне ім’я Патрикій) народився 19 травня 1954 року в м. Ванкувер (провінція Британська Колумбія, Канада). Його батько Степан емігрував до Канади в 1948 році з села Вільхівчик (Гусятинський район, Тернопільська область), а його мати Джессі Делавські народилася в Мусідорі (провінція Альберта, Канада). У нього є сестра-близнюк Патриція, яка є вчителем початкової школи в Мейпл-Рідж (провінція Британська Колумбія, Канада) і обидвоє його батьків померли в 1996 році.

Освіта

Закінчив середню школу у Ванкувері (Канада) і вчився в Університеті Британської Колумбії (Канада), захистивши бакалаврат за спеціальністю «Комерційна діяльність». Відтак кілька років працював бухгалтером.

13 листопада 1982 року, відчувши покликання до монашого життя, вступив до новіціяту Василіянського Чину свмч. Йосафата у Ґлен-Кові (поблизу Нью-Йорка, США). Вічні обіти склав 1 січня 1988 року у Римі (Італія). Відтак був рукопокладений на ієрея владикою Ієронімом Химієм, єпархом Нью-Вестмінстерським, ЧСВВ, 1 жовтня 1988 року у церкві Покрови Богородиці у Ванкувері (Канада).

Вивчав філософію в Університеті св. Ансельма в Римі і богослов’я в Григоріанському університеті в Римі, захистивши у 1990 році бакалаврат з богослов’я.

З 1990 року впродовж одного року був сотрудником церкви Святих Петра і Павла в Мондері (провінція Альберта, Канада); 1991–1992 роки — парох в околицях Лямонт, Стар-Пено, Скаро; 1992–1994 роки — сотрудник церкви Святого Василія Великого в Едмонтоні (Канада); 1994–1999 роки — парох церкви Богородиці у Ванкувері; 1997–2000 роки — настоятель монастиря Петра і Павла та парох церкви Святих Петра і Павла в Мондері; 2000–2002 роки — настоятель монастиря Святого Василія Великого в Едмонтоні; 2001–2002 роки — парох церкви Святого Василія в Едмонтоні.

11 червня 2002 року у катедральному храмі Святого Василія Великого в Едмонтоні (Канада) іменований єпископом Української Греко-Католицької Церкви з титулом місцевого єпископського престолу Буффади і призначений Апостольським екзархом для українців-католиків у Великобританії. Головним святителем став Блаженніший Любомир Гузар, Глава й Отець Української Греко-Католицької Церкви, а співсвятителями — митрополит Вінніпезький Михаїл Бздель та владика Лаврентій Гуцуляк, єпарх Едмонтонський.

16 червня 2002 року у Великобританії відбулося введення владики Павла Патрикія на екзарший престол у Великобританії.

3 січня 2006 року призначений єпархом Стемфордським (США). Введений на престол Стемфордської єпархії УГКЦ 20 лютого 2006 року у катедральному храмі Св. Володимира Великого у м. Стемфорді (Канада). Владика Павло став наступником владики Василя Лостена, який від 7 грудня 1977 року був єпархом Стемфордським і, відповідно до кан. 210 Кодексу Канонів Східних Церков, досягнувши певного віку, подав Святішому Отцеві Венедиктові XVI, Папі Римському, зречення з уряду.

Під час засідання Синоду Єпископів УГКЦ, що відбулося з 27 вересня по 5 жовтня 2007 року у Філадельфії (США), владику Павла Хомницького обрано членом Постійного Синоду УГКЦ. Це служіння владика здійснював до вересня 2012 року.

Відтак у вересні 2018 року рішенням Синоду Єпископів УГКЦ та із благословення Блаженнішого Патріарха Святослава Шевчука Преосвященного вл. Павла Патрикія Хомницького обрано очільником Відділу морського апостоляту Української Греко-Католицької Церкви.

Адреса: 161 Glenbrook Rd, Stamford, СT 06902–3019, USA-США

Телефон: +1 (203) 324-76-98