Владика Тарас Сеньків

Єпарх Стрийський

3 липня 1960 року в м. Чортків (Тернопільська область).

28 травня 1982 року із рук преосвященного владики Павла Василика, єпарха Коломийсько-Чернівецького.

20 липня 2008 року в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрий (Львівська область).

Інтронізація

24 травня 2014 року в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрий.

Дитинство і родина

Майбутній владика Тарас Сеньків народився 3 липня 1960 року в м. Чорткові (Тернопільська область). Про своє дитинство владика Тарас згадує: «Моя бабуся ніколи не ходила до Православної Церкви. А мама ходила, не тому, що вважала, що ми повинні туди йти. Просто вона прагнула, аби я звикав до духовного життя. Коли мені було десять, ми познайомилися з греко-католиками. Відтоді ми не ходили до православного храму, а їздили до старенького отця-студита Самуїла. Потім ходили до василіанської спільноти, а згодом познайомилися із владикою Павлом Василиком. У ті часи на Літургію, яку очолював єпископ, приходило не менше ніж 25 людей. Там я познайомився зі своїми ровесниками, зокрема із теперішнім митрополитом Івано-Франківським Володимиром Війтишиним, о. Іваном Сеньківим, що служить тепер в Івано-Франківську. Така атмосфера довіри і відкритості посприяла моєму рішенню стати священиком. Згодом були підпільні богословські студії. Остаточне рішення стати священиком прийняв після служіння у війську. Для мене це був великий досвід віри».

В сімнадцять років, а саме в 1977 році, розпочав навчання у підпільній греко-католицькій семінарії, одночасно працюючи на різних роботах. 28 травня 1982 року прийняв священичі свячення з рук світлої пам’яті владики Павла Василика. В 1982–1989 роках владика Тарас, як підпільний священик, душпастирював на території Івано-Франківської єпархії. Він був активним учасником Комітету за легалізацію Української Греко-Католицької Церкви. Від 1989 до 1992 років був настоятелем парафії в м. Чортків та очолював Чортківський деканат. Одночасно виконував обов’язки пароха міст Заліщики та Чернівці.

Повний теологічний курс Преосвященний владика Тарас пройшов в архиєпископській семінарії м. Оломоуц (Чехія), де він навчався на факультеті університету «Палацького» та здобув ступінь ліцензіату з богослов’я. Владика Тарас був духівником Івано-Франківської богословської академії (вересень-грудень 2000 року) та синкелом у справах душпастирства та формації священиків Бучацької єпархії (січень 2001 - лютий 2002 років).

15 лютого 2002 року владика Тарас вступив до Чину Найменших братів святого Франциска з Паоли (знаний як Орден «Minimi»). До 2004 року він перебував в управі Чину в Італії. Від 2006 року владика викладав пасторальне богослов’я в Івано-Франківській богословській академії.

22 травня 2008 року Апостольським Престолом Преосвященний владика Тарас був проголошений єпископом-помічником Стрийської єпархії УГКЦ, із титулярним осідком у м. Сицена (лат. Siccenna). Архиєрейська хіротонія владики Тараса відбулася 20 липня 2008 року в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у Стрию. Головним святителем був Блаженніший Любомир Гузар, а співсвятителями - владика Володимир Війтишин, єпарх Івано-Франківський та владика Микола Сімкайло, єпарх Коломийсько-Чернівецький.

20 січня 2010 року Папа Венедикт XVI призначив владику Тараса Сеньківа Апостольським Адміністратором ad nutum Sanctae Sedis Стрийської єпархії УГКЦ. Це рішення було прийняте з огляду на заяву Синоду Єпископів УГКЦ про перешкоду, у зв’язку із станом здоров’я, у виконанні уряду єпарха Стрийського владики Юліяна Ґбура.

2 квітня 2014 року Святіший Отець Франциск, взявши до уваги рішення Синоду Єпископів УГКЦ, дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів владики Тараса Сеньківа єпархом Стрийським. Чин інтронізації на престіл Стрийської єпархії відбувся 24 травня 2014 року в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрию.

Адреса: вул. Шевченка, 80, а/с 49, Стрий 82400, Львівська область, Україна

Телефон: +380 (32) 455-35-39