«Час пустки у молитві». Відеоблог № 91 владики Венедикта Алексійчука

16 грудня 2020

Преосвященний владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький, у черговому відеоблозі зі «Школи молитви» роздумує над моментами духовної пустелі, які час від часу виникають у нашому спілкуванні й перебуванні з Богом.

«Час пустки у молитві». Відеоблог № 91 владики Венедикта Алексійчука

Кожен із нас мав різноманітні досвіди в час молитви. Кожному з нас Бог дав у момент, коли ми молилися, до чогось доторкнутися. Якась молитва перевернула нас і змінила наше життя. Ми можемо пригадати ті моменти, коли молитва до нас промовила.

Стан сокрушення серця

Часто в молитві ми переживаємо почуття сокрушення свого серця, величі свого покликання чи усвідомлення своєї гріховності.

Добре, що маємо такі пережиття. Це те, чим можемо поділитися з іншими.

Стан пустки

Багатством різних пережиттів і досвідів є те, що переживаємо пустку, коли молимося і не відчуваємо повноти молитви, молимося і не знаємо, до кого промовляємо.

Це стан знеохочення, депресії. Можуть приходити такі стани. Я переконаний, що Бог це допускає, щоб ми шукали Його в чистоті. Щоб приходили до Нього без будь-яких відчуттів та емоцій.

Тому, коли приходять часи випробувань, пустки, пам’ятаймо, що навіть у таких обставинах Бог не покидає нас, але хоче побачити нашу поставу, наскільки в цих непростих часах будемо з Ним.

За матеріалами офіційного youtube-каналу Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця та Дивенсвіту