Інтерв’ю та коментарі
![Владика Петро Стасюк розповів про свою емеритуру](/pub/images/0117d27599f4cf61.jpg)
Владика Петро Стасюк розповів про свою емеритуру
У 2018 році Преосвященний владика Петро Стасюк, єпарх для українців Австралії, Нової Зеландії та країн Океанії, подав прохання про емеритуру у зв’язку із досягненням 75 річного віку. Владика Петро залишатиметься в Австралії доти, поки його наступник не увійде на Мельбурнський престіл.
![«Чому ми не молимося». Відеоблог № 6 владики Венедикта Алексійчука](/pub/images/a2f875ff7f29a8a1.jpg)
«Чому ми не молимося». Відеоблог № 6 владики Венедикта Алексійчука
Владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький, щовівторка пропонує своїм глядачам роздумати на Таїнством молитви. Ця своєрідна школа молитви продовжується і цей шостий випуск розповідає про причини нашої знеохоти до молитви.
![«Можемо починати справжній екуменічний діалог в Україні», — Блаженніший Святослав в інтерв’ю Католицькій інформаційній агенції](/pub/images/7f73e22f300ca1a1.jpg)
«Можемо починати справжній екуменічний діалог в Україні», — Блаженніший Святослав в інтерв’ю Католицькій інформаційній агенції
«Православні, католики, протестанти та представники інших релігій — євреї й мусульмани, а також агностики та атеїсти визнали створення ПЦУ актом, що утверджує державну незалежність. Для нас, католиків, таким актом було встановлення українською державою повноцінних дипломатичних відносин з Апостольською Столицею більш як двадцять років тому. Завдяки цьому Україна стала повноправним суб’єктом міжнародного права», — сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук у розмові з представниками польської Католицької інформаційної аґенції (KAI).
![«Господь завжди на нас чекає». Відеоблог № 5 владики Венедикта Алексійчука](/pub/images/4ce8c603038ff691.jpg)
«Господь завжди на нас чекає». Відеоблог № 5 владики Венедикта Алексійчука
Владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький, щовівторка пропонує своїм глядачам роздумати на Таїнством молитви. Ця своєрідна школа молитви продовжується і цей п’ятий випуск розповідає про постійне очікування Бога на нас.
![Вести, слухаючи Бога і ближніх. Інтерв’ю з владикою Борисом Ґудзяком](/pub/images/226d4cbe31d3a001.jpg)
Вести, слухаючи Бога і ближніх. Інтерв’ю з владикою Борисом Ґудзяком
18 лютого у Ватикані повідомили, що Папа Франциск благословив рекомендацію Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і призначив владику Бориса Ґудзяка митрополитом і архиєпископом Філадельфейської архиєпархії у США.
![«Стрітенська свічка — знак Христового світла…» — владика Венедикт Алексійчук](/pub/images/4caa143e54a04131.jpg)
«Стрітенська свічка — знак Христового світла…» — владика Венедикт Алексійчук
15 лютого Христова Церква святкує Стрітення ГНІХ. В основу свята лягла подія зустрічі праведника Симеона та пророчиці Анни із Немовлятком Ісусом на сороковий день по Його народженні. У нашій церковній традиції цього дня прийнято йти до храму зі свічками та їх там освячувати. Про це розповідає владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький Української Греко-Католицької Церкви.
![Владика Гліб Лончина: «Знати мову країни, у якій служиш — це не питання інкультуризації чи інтеграції, а душпастирства»](/pub/images/c7248754ef185a81.jpg)
Владика Гліб Лончина: «Знати мову країни, у якій служиш — це не питання інкультуризації чи інтеграції, а душпастирства»
Владика Гліб Лончина є Правлячим Архиєреєм Лондонської єпархії Пресвятої Родини Української Греко-Католицької Церкви. Після VIII сесії собору Паризької єпархії, у якому владика Гліб брав участь як запрошений гість та порадник, Служба комунікації Паризької єпархії розпитала його про враження від собору та виклики служіння в Західній Європі.
![Виступ архиєпископа Ігоря Ісіченка «УГКЦ і галицька парадигма. Розширення перспектив» на соборі Паризької єпархії, 31 січня 2019](/pub/images/c93b83fc132c7a71.jpg)
Виступ архиєпископа Ігоря Ісіченка «УГКЦ і галицька парадигма. Розширення перспектив» на соборі Паризької єпархії, 31 січня 2019
Впродовж 31 січня — 2 лютого 2019 року у Паризькій єпархії святого Володимира Великого із благословення Правлячого Архиєрея владики Бориса Ґудзяка відбулася VIII сесія єпархіального собору. Одним із доповідачів та гостей на ньому став архиєпископ Харківський і Полтавський Української Автокефальної Православної Церкви Ігор Ісіченко.
![«Ви — храм Святого Духа». Відеоблог № 4 владики Венедикта Алексійчука](/pub/images/716cbbc72687ab41.jpg)
«Ви — храм Святого Духа». Відеоблог № 4 владики Венедикта Алексійчука
Владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказької єпархії Святого Миколая, через свій Youtube-канал за допомогою відеоблогу продовжує започатковану «Школу молитви».
![«Життя та євангелізація УГКЦ в XXI ст.» Виступ архиєпископа Ігоря Ісіченка на єпархіальному соборі у Шевтоні, 30 січня 2019](/pub/images/8ff64334d37243e1.jpg)
«Життя та євангелізація УГКЦ в XXI ст.» Виступ архиєпископа Ігоря Ісіченка на єпархіальному соборі у Шевтоні, 30 січня 2019
Впродовж 31 січня — 2 лютого 2019 року у Паризькій єпархії святого Володимира Великого із благословення Правлячого Архиєрея владики Бориса Ґудзяка відбулася VIII сесія єпархіального собору. Одним із доповідачів та гостей на ньому став архиєпископ Харківський і Полтавський Української Автокефальної Православної Церкви Ігор Ісіченко.
![Владика Володимир Груца: «Я думаю, Бог сміється, тому що Він є Богом радості»](/pub/images/ae90f57ec3d1f641.jpg)
Владика Володимир Груца: «Я думаю, Бог сміється, тому що Він є Богом радості»
Зустріч з єпископом-помічником Львівської архиєпархії УГКЦ владикою Володимиром у мене асоціюється з усмішкою та легкістю. Ми розмовляли на досить глибокі теми, але просто і щиро. Ця зустріч стала ще однією намистинкою спогадів, яку не хочеться ховати у їхнє таємне місце, покрите пилом часу, а навпаки пам’ятати її, незважаючи на час. Для мене досвід такого спілкування є направду цінним, бо інколи вчить, інколи радить, але завжди надихає.
![«Сила Божа проявляється у немочі». Відеоблог № 3 владики Венедикта Алексійчука](/pub/images/7c1af28a44244dd1.jpg)
«Сила Божа проявляється у немочі». Відеоблог № 3 владики Венедикта Алексійчука
Владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказької єпархії Святого Миколая, через свій Youtube-канал за допомогою відеоблогу продовжує започатковану «Школу молитви».