«Ви — храм Святого Духа». Відеоблог № 4 владики Венедикта Алексійчука

12 лютого 2019

Владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказької єпархії Святого Миколая, через свій Youtube-канал за допомогою відеоблогу продовжує започатковану «Школу молитви».

«Ви — храм Святого Духа». Відеоблог № 4 владики Венедикта Алексійчука

Цього разу владика Венедикт застановився над дійсністю храму, яким є кожен із нас і яким покликаний бути щораз більше. «Апостол Павло каже: „Ви — храм Духа Святого“. Для нас не тільки Єрусалим є тим місцем, де ми можемо поклонятися Господеві, адже тепер ми можемо Йому поклоняти у правді та в дусі всюди, завжди і повсякчас. Тому, за словами апостола Павла, саме ми є храмом Господнім. Тому, тепер завданням кожного із нас є не лише десь їхати у паломництво, хоча і це є також доброю нагодою пережиття та перебування із Господом, завдяки чому паломництва і прощі відіграють для нас таку велику роль. Надзвичайно важливим завданням для всіх нас — це розпочати паломництво до храму своєї душі. Це не є просто. Не просто з тієї причини, що впродовж усього свого життя, розпочинаючи від дитячих років й аж до теперішньої миті, нас привчили жити, функціонувати і діяти на цьому матеріальному рівні. Але ми знаємо, що людина складається не лише з матерії, що у людини, окрім тілесності, є ще її душа. Для нас є важливо, із цієї матеріальної сфери, у якій ми звикли жити і відчуваємо себе дуже комфортно, добре та вневнено, розпочати цю подорож, прощу чи паломництво до храму нашої душі. Це не значить займатися психоаналізом, розпізнавати різні аспекти своєї особистості чи життя, адже це — набагато глибше. На відміну від будь-яких психологічних рівнів, храм Божий, Його образ та подоба, що є у кожному із нас — це набагато глибше. Це не значить також, що ми повинні це пережити та відчути відразу, але час від часу, впродовж свого дня, навіть тоді, коли ми перебуваємо у храмі Божому чи молимося особисто, потрібно призупинитися і віддати цю славу і хвалу Господеві, який перебуває у нашій душі. Він є там, а ми просто про Нього не думаємо, Він є там, хоч ми Його ще не досвідчили, Він є там, а ми досі не були в паломництві до цього нашого внутрішнього храму».

Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ