Владика Петро Стасюк розповів про свою емеритуру

27 лютого 2019

У 2018 році Преосвященний владика Петро Стасюк, єпарх для українців Австралії, Нової Зеландії та країн Океанії, подав прохання про емеритуру у зв’язку із досягненням 75 річного віку. Владика Петро залишатиметься в Австралії доти, поки його наступник не увійде на Мельбурнський престіл.

Владика Петро Стасюк розповів про свою емеритуру

Як пояснив владика, у липні 2018 року йому виповнилося 75 років. За канонами нашої Церкви він подав своє зречення з уряду єпископа Патріарху Святославу та Святішому Отцеві Францискові.

Він додав, що 28 вересня 2018 року Папа Франциск дав знати, що отримав його листа та прийняв зречення.

«Святіший Отець написав мені в листі, щоб я перебував на місці, аж поки новий владика, кандидатури яких вибрав Синод Єпископів 8 вересня 2018 року у Львові, буде призначений і йому буде офіційно передане служіння єпарха в Австралії та Новій Зеландії», — розповів владика.

Так само взяв до уваги зречення владики Петра Стасюка Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви. «Я вже тепер не займаю багато з тих посад, що обіймав у Синоді. Тобто Катехитичну комісію, справи моряків та інші посади, які я мав» — пояснив владика Петро.

Щодо призначення нового єпископа, владика пояснив, що наразі тривають перевірки кандидатур, які ухвалив Синод Єпископів УГКЦ.

«Але все ж таки потрібно чекати аж поки не буде офіційно призначено нового єпископа. Коли це буде ніхто не знає. Кандидати вже були представлені Синодом, Синод їх ухвалив і тепер вже перевіряють кожного кандидата щодо гідності єпископського служіння в Австралії» — зазначив єпарх.

Владика також поділився своїми планами на майбутнє, опісля завершення свого служіння на єпископській катедрі Мельбурнської єпархії святих Апостолів Петра і Павла:

«Щодо мого життя. Мій план був і залишається, як Бог дозволить і здоров’я дасть, щоб після того, як новий владика займе свою посаду голови цієї єпархії, виїхати з єпархії хоча б на один рік до Канади, повернутися назад до монастиря отців-редемптористів. Так як я бачу ситуацію зараз, я буду жити у монастирі у містечку Йорктоні у провінції Саскачеван у Канаді. Очевидно, так само з можливістю, щоб повернутися після того назад до Австралії на відвідини» — зізнався владика.

Він додав, що «вже кілька разів казав про те, що після закінчення своєї роботи, своїх обов’язків тут в Австралії я повернуся туди, звідки я прийшов, тобто з монастиря отців-редемптористів і там буду дякувати Богові за життя і за покликання і буду працювати для добра Церкви, очевидно, може не на світовому рівні, але для добра локальних парафіян, поки Бог дасть мені сили це робити»

Нагадаємо, 16 грудня 1992 року Папа Римський Іван Павло ІІ номінував і 12 січня 1993 року призначив єпископом Української католицької єпархії в Австралії і Новій Зеландії о. Петра Стасюка, ЧНІ, ректора колегїі Св. Володимира в Робліні (провінція Манітоба, Канада). 9 березня 1993 року у м. Вініпезі (Канада) о. Петро Стасюк був хіротонізований митрополитом Максимом Германюком на владику. Таким чином, він став другим Правлячим Архиєреєм для Єпархії Австралії, Нової Зеландії та країн Океанії.

Розмовляв Фелікс Фігурек
За матеріалами Мельбурнської єпархії святих Апостолів Петра і Павла