Синод Єпископів УГКЦ удосконалить законодавчу базу Церкви

3 вересня 2015

Владика Євген Попович, голова Канонічного відділу УГКЦ, 3 вересня представив членам Синоду Єпископів УГКЦ в Івано-Франківську нові правильники (статути) для парафій та єпархій.

Синод Єпископів УГКЦ удосконалить законодавчу базу Церкви

Як повідомив владика Євген Департаменту інформації УГКЦ, правильники підготували на доручення попереднього Синоду Єпископів. «Серед них є низка статутів, які в майбутньому мають допомогти краще організувати життя нашої Церкви. Зокрема, це Правильник парафії з уже готовими зразками статутів парафіяльних рад та економічних рад, які мають діяти при парафіях», — сказав владика.

Голова Канонічного відділу запевняє, що Правильник парафії допоможе врегулювати життя парафії, якщо говорити про канонічний аспект. Тобто регулюватиме відносини між парохом і парафіяльною радою, парохом і його сотрудниками, катехитами та іншими вірними, які працюють при парафії.

Другим документом, який Канонічний відділ представив Синоду Єпископів, — це є Правильник протопресвітера, який також має на меті допомогти врегулювати завдання, обов’язки, відносини протопресвітера з єпархією, єпископом, зі священиками, які працюють в його деканаті.

Членам Синоду представили і Правильник єпархіальної курії, в якому також показано всі механізми, як мала б функціонувати курія єпархії, відповідальність кожної особи в курії та їхні стосунки з єпархом. «Так, сьогодні є єпархіальні курії, але вони діють по-різному. Хочемо, щоб кожен єпарх узяв собі за основу цей правильник і на його основі творив куріальні структури», — пояснив голова відділу.

Також Канонічний відділ представив на розгляд Синодові Єпископів Статут єпархіального собору. Тобто кожна єпархія має знати, як підготувати Собор, кого покликати на нього.

«Для отців Синоду представили і зразки різних документів, формулярів, які є необхідними в житті кожної єпархії. Адже єпархія — це люди, священики, які мають різні потреби», — зазначив владика Євген.

Загалом голова Канонічного відділу окреслює як позитивну законодавчу базу УГКЦ. Єпархії, митрополії мають свої якісь статути, правильники… Але Синод Церкви, за його словами, хоче їх узагальнити й уніфікувати.

Департамент інформації УГКЦ