Владика Михаїл Колтун помолився за матерів біля мощей святого Івана Павла ІІ у Руді-Сілецькій

17 травня 2024

У неділю, 12 травня 2024 року, єпарх Сокальсько-Жовківський владика Михаїл Колтун звершив богослужіння у Руді-Сілецькій з нагоди прощі до Пресвятої Богородиці та фатімських дітей-візіонерів. Під час моління він доручив створити Центр для прослави Пресвятої Богородиці, де буде плекатися прослава мощей св. Івана Павла ІІ та фатімських дітей.

Після читання Євангелія єпископ виголосив проповідь: «Христос є переможцем гріха і смерті, бо прийшов, щоб явити нам прощення і щоб ми жили в мирі на землі і через мир отримали щасливе майбутнє». Цими словами єпископ Сокальсько-Жовківський розпочав проповідь, звернену до духовенства та вірних під час моління, як повідомляє пресслужба Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

За словами проповідника, наше спілкування з видимим і невидимим світом продовжується, поки ми живемо. Ми об’єднуємося у нашій вірі, бо Ісус Христос установив Церкву, у якій ми молимося один за одного. Розуміння Церкви дає нам збагачення сили, щоб ми могли пам’ятати про життя на землі і у вічності.

«Катехизм навчає, що воскресінням Христос вказав не тільки на покликання до життя вічного, але тепер діє в наших серцях, щоб наше життя робити кращим. Господь відкриває шлях до вічності і діє в серцях людських, які ми відкриваємо для живого, воскреслого і прославленого Христа», — підкреслив архиєрей, цитуючи Катехизм Української Греко-Католицької Церкви «Христос — наша Пасха».

Далі єпископ продовжив твердженням про те, що Ісус дає апостолові Томі переконатися у вірі і нас сьогодні запевняє, щоб ми визнали Його живого, який проходить через замкнені двері і запечатаний гріб. Він хоче діяти через кожного з нас.

«Світ побудований так, що він нас відчуває, а ми мали б відчувати світ. Варто, щоби наше спілкування з Богом проходило через видимий світ, і щоб наше сприйняття вело до вдячності Богові, який нас в цьому світі поселив», — мовив він.

Сьогодні ми в День матері як діти Божі і діти Церкви маємо матір Церкву і матір в Церкві — Пресвяту Богородицю, ствердив єпископ. «Богородиця відкриває у Фатімському обʼявленні, що коли ми будемо молитися і покутувати за гріхи, тоді після прощення вони не будуть породжувати терпінь, через які є хвороби і війни. Пресвята Богородиця як Матір життя переживає, щоб ми не втратили життя і історія нашого життя була прославлена в Бозі. Ми хочемо, щоб наша віра і старання не були намарні, а були на славу Божу і славу Церкви. Пресвята Богородиця і після смерті дбає про життя», — додав архиєрей.

«Ми сьогодні вітаємо всіх матерів, бо через матір приходить життя. Матір народжує і плекає життя. Ми хочемо, щоб Церква мала силу оберігати життя. Ми це поручаємо Пресвятій Богородиці, бо вона найбільшу потерпіла біля свого сина. Любов Пресвятої Богородиці є жива і діяльна, поручаймо їй свої родини і наших військових», — сказав на завершення єпископ Сокальсько-Жовківський.

Після богослужіння у парафіяльному храмі Святого Юрія відбувся процесійний хід до каплиці Святого Івана Павла ІІ.