«Ми покликані проголошувати послання надії!» — владика Петро Стасюк у великодньому привітанні

19 квітня 2019

«Хоча інколи нам складно, щоб світ відповідав на Божі очікування, ми завжди повинні через молитву і служіння іншим живити надію, яку ми маємо через Воскреслого Христа для досягнення Його нового життя. Це надія на справжню обіцянку Євангелія — осягнути вічне життя в радості і мирі з Богом. Ця зміна повинна бути особистою. Це навернення наших власних сердець, тому будьмо апостолами воскреслого Господа, проголошуючи Його істину, Його Радість і Його мир всім народам», — йдеться у Посланні владики Петра Стасюка.

Великоднє послання

владики Петра Стасюка, єпарха Мельбурнської єпархії
святих апостолів Петра і Павла
для українців католиків в Австралії, Новій Зеландії та країнах Океанії

«Отож ідіть і навчайте усі народи»
(Матей 28, 19)

Христос Воскрес!

Дорогі в Христі брати і сестри,

Після Господніх страстей, розп`яття та смерті на хресті, Його тіло з побожністю та любов`ю було покладене до гробу, а коли жінки рано-вранці прийшли до гробу в цю першу Воскресну неділю, ангел Господній промовив до них: «Не лякайтеся, бо я знаю, що Ісуса розп’ятого ви шукаєте. Нема Його тут, бо воскрес, як сказав. Підійдіть, подивіться на місце, де знаходився Він» (Матей 28, 5–6).

Слова ангела тут не закінчуються, адже він продовжує: «Не бійтесь! Ідіть і сповістіть його учням, щоб ішли назад у Галилею: там його побачать.» (Матей 28, 10)

Яка прекрасна новина. Великдень — час великої радості. Христос, наша надія — Воскрес! Уявіть радість апостолів, жінок, учнів і Марії, Його Матері. Всі вони в одну мить готові іти по світу та сповіщати Добру Новину про Його Воскресіння і перемогу.

Дорогі Брати і Сестри, ми покликані проголошувати це послання надії! Ми покликані поширювати Євангеліє і робити «учнями усі народи». Це наша спільна місія! Це не місія тільки єпископів, священиків і богопосвячених осіб, а місія усіх нас, хто хрещений в ім`я Ісуса.

Щоб бути учнями та робити інших учнями Христа, ми повинні повноцінно приймати участь у новому житті, яке дає нам Воскресіння. Своїм Воскресінням Христос дає нам життя, радість та мир, які ми повинні прийняти. Просімо сьогодні Бога, щоб дав нам можливість затвердити у нашому серці і в нашому житті цю радісну вістку Воскресіння. Також просім Його, щоб дав нам можливість жити цим Воскресінням, як правдиві послідовники Христа, які служать один одному в Церкві.

Святкувати Воскресіння сьогодні нам потрібно більш ніж будь-коли, тому що зараз нам потрібно зосередитися на всіх правдах, які Воскресіння нам об’являє. В часі, коли так багато людей страждає, ми мусимо бути переконані, що життєві випробування та виклики ніколи не заберуть від нас надію, яку нам приносить ця радісна вістка Воскресіння Христового. Наша віра у перемогу життя над смертю, торжество добра над злом, торжество світла над темрявою завжди повинні давати нам надію незалежно від того, які перепони сатана поставить перед нами.

Хоча інколи нам складно, щоб світ відповідав на Божі очікування, ми завжди повинні через молитву і служіння іншим живити надію, яку ми маємо через Воскреслого Христа для досягнення Його нового життя. Це надія на справжню обіцянку Євангелія — осягнути вічне життя в радості і мирі з Богом. Ця зміна повинна бути особистою. Це навернення наших власних сердець, тому будьмо апостолами воскреслого Господа, проголошуючи Його істину, Його Радість і Його мир всім народам.

Ісус дає нам завдання, щоб ми, хто став свідками Його Воскресіння знайшли надію і відвагу змінювати світ, проповідуючи Євангеліє Сина Божого, який для нашого спасіння бере гріхи світу та дарує вічне життя.

Його святість Патріарх Святослав скликав черговий Патріарший Собор на тему «Імміграція, діаспора та глобальна єдність Української Греко-Католицької Церкви». Собор відбудеться у серпні 2020 року у Львові. Протягом наступних 12 місяців наша єпархія буде вивчати цю важливу тему. Я заохочую вас бути учнями цього процесу та жити нашою українською вірою не тільки для себе, але і для інших.

Не забуваймо, що на цій дорозі ми не одинокі, адже Ісус нам пообіцяв: «Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку! Амінь». (Матей 28, 20)

Молюся, щоб з цим Воскресінням Господня любов наповнила ваші серця і серця ваших родин та принесла всім мир і радість.

Благословення Господнє на Вас.

Воістину Воскрес!

† Петро Стасюк,