Відбулася Успенська проща Коломийської єпархії до Зарваниці

19 серпня 2024

14–15 серпня відбулася проща Коломийської єпархії до Марійського духовного центру «Зарваниця», яку очолили коломийські єпископи Василій Івасюк та Петро Голіней. Під час прощі були уділені ієрейські свячення диякону Андрію Стефураку.

Відбулася Успенська проща Коломийської єпархії до Зарваниці

Розпочалася проща увечері, 14 серпня, Архиєрейською Божественною Літургією на сцені біля парафіяльного храму, яку очолив єпископ-помічник Петро Голіней у співслужінні владики Василія Івасюка, правлячого єпископа Коломийської єпархії УГКЦ, судового вікарія о. Юрія Лукачика, синкела у справах духовенства і священичих родин о. Романа Кіцелюка, численних протопресвітерів та духовенства Коломийської єпархії УГКЦ. Про це повідомляє пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ.

На цю рощу прибула велика кількість паломників з різних куточків єпархії. Віряни прийшли до Богородичної святині не тільки з гучними духовними піснями, але й великим сердечним бажанням вимолити в Пречистої Діви Марії кращої долі для нашого народу.

Ми маємо потребу у славі Пресвятої Богородиці

Владика Петро, виголошуючи проповідь, звернув увагу на богословське значення свята Успіння Пречистої Діви Марії. Опираючись на слова святого Івана Дамаскина, владика сказав: «Для Матері Божої не потрібні наші похвали — це ми маємо потребу в Її славі. Справді, як прославити те, що вже препрославлене? Як зробити джерело Світла ще світлішим? Воістину ми, здійснюючи це святкування, самі сплітаємо собі вінець: Ось, слово Господа, я шаную тих, які мене шанують (1 Цар. 2, 30). Тому й закликає він нас: „Прийдіте, вийдімо на таїнственну гору, вище життєвих і матеріальних помислів, і, увійшовши в Божественний і непроникаючий морок у світлі Божому, оспіваймо безмежну силу… Ложе Божественного воплочення Слова спочило в преславному гробі, немов би в палаті, і з нього переселилося в Небесну шлюбну палату, щоб славно царювати з Сином і Богом, залишивши гріб ложем для тих, які живуть на землі“» — зазначив єпископ.

Наприкінці проповіді архиєрей наголосив, що є важливо молитися та жертвувати свої терпіння за усіх тих, хто в різний спосіб бориться за життя: воїнів, полонених і зниклих безвісти.

Руколоження нового священника та військового капелана

Опісля продовжилась Літургія, а після Херувимської пісні відбулась ієрейська хіротонія, під час якої владика Василій Івасюк рукоположив диякона Андрія Стефурака, студента Тернопільської Вищої духовної семінарії ім. Патріарха Йосипа Сліпого, в сан пресвітера.

Коли завершилось богослужіння, владика Василій Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський, подякував єпископам, священникам і мирянам Коломийської єпархії, які так чисельно зібралися в Зарваниці. Вкінці владика привітав новопоставленого священнослужителя о. Андрія, який згодом розпочне служіння військового капелана.

Зі словами привітання на адресу рокоположеного о. Андрія Стефурака, звернулись також парафіяни селища Делятин, рідної парафії новопоставленого священника.

Молитва за тих, хто віддав своє життя

Пізніше відбулася урочиста хода зі свічками від парафіяльного храму до центральної площі Марійського духовного центру, де владика Василій Івасюк очолив Молебень до Божої Матері. Як закінчилась спільна молитва, єпарх Коломийський звернувся до прочан і розповів про життя та християнський приклад блаженного Миколая Чарнецького, новомученика української землі.

На завершення єпископ-помічник Петро Голіней спільно з духовенством відслужили Панахиду за Героями Небесної сотні, українськими військовими, які віддали життя, захищаючи українську землю. У Панахиді молитовно взяли участь єпископи-помічники Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Теодор Мартинюк та Володимир Фірман.

Пресвята Богородиця — наша любляча мама

Вранці, 15 серпня, на площі біля собору Зарваницької Божої Матері, єпарх Коломийський Василій Івасюк очолив Архиєрейську Божественну Літургію у співслужінні владики Володимира Фірмана та численного духовенства Коломийської єпархії.

«Коли ви страждаєте, мучитеся, вам важко жити, коли ви знаходитесь на краю загибелі, коли ви втрачаєте надію і впадаєте у відчай, пригадайте, що у вас є сильно любляча мама — Пресвята Богородиця. Ви тільки прикличите її, а Вона негайно прийде до вас з допомогою, потіхою, полегшенням і спасінням. Не сумнівайтеся! Марія, почувши ваш скорботний крик, прийде до вас, витре ваші сльози, облегшить страждання і визволить від небезпеки, загибелі і зневіри», — сказав на проповіді владика Василій.

Після Божественної Літургії митрополит Василій Семенюк привітав єпарха Коломийського, подякувавши за служіння і щиру душпастирську науку, а прочанам — за чисельну присутність та невтомну молитву.

Фото: Володимир Хозінський