«Коли віддаляємося від Бога, то впадаємо у небезпеку залишитися дітьми без милосердного батька», — владика Володимир Груца
Коли ми віддаляємося від Бога, то впадаємо у небезпеку залишитися дітьми без милосердного батька, яким є Бог. Про це сказав єпископ-помічник Львівської архиєпархії преосвященний владика Володимир Груца під час розважання над Словом Божим в архикатедральному соборі св. Юра у четвер, 4 березня 2021 року.
Євангеліє від Марка 15, 1–15.
1. В той час первосвященики вчинили нараду із старшими та книжниками — увесь синедріон. Зв’язавши Ісуса, вони повели й видали його Пилатові. 2. Пилат спитав його: — Ти — цар юдейський? Він у відповідь каже йому: — Ти кажеш. 3. Первосвященики обвинувачували його багато. 4. І знову спитав його Пилат, кажучи: — Не відповідаєш нічого? Дивись, скільки тебе обвинувачують. 5. Та Ісус нічого більше не відповідав, і Пилат дивувався. 6. На свято Пасхи він відпускав їм одного в’язня, якого вони просили. 7. А був один, що звався Варавва, ув’язнений з бунтівниками, які лід час бунту вчинили були вбивство. 8. І народ, підійшовши, почав просити про те, що він робив їм за звичаєм. 9. Пилат відповів їм, кажучи: — Хочете, щоб я вам відпустив царя юдейського? 10. Знав бо, що первосвященики видали його зі заздрощів. 11. Первосвященики ж підбурили народ, щоб він відпустив їм радше Варавву. 12. Пилат знову заговорив і сказав до них: — Що мені робити з тим, якого ви звете царем юдейським? 13. Ті знову закричали: — Розпни його! 14. Пилат сказав до них: — Яке зло вчинив він? Та вони ще гірше кричали: — Розпни його! 15. Тоді Пилат, бажаючи догодити юрбі, відпустив їх Варавву, Ісуса ж велів бичувати і видав на розп’яття.
Сьогодні чуємо як Ісус переживає свою драму. Релігійні діячі того часу не визнають в його особі Бога. Пилат видає на розп’яття з політичних мотивів як царя, бо мав певний страх: час від часу в Ізраїлі появлявся якийсь цар, який пророкував політичне визволення, що Пилатові не подобалося», — зазначив владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.
«І ось Ісус є увязнений. Він є в’язнем любові. Це означає, що християнство також Його несе як в’язня любові. Також пішов до євреїв і поган… Навіть віддає життя за Пилата і Варраву, які не є цього свідомі», — каже архиєрей, продовжуючи свою літургійну гомілію.
За словами проповідника, Варрава дослівно означає «син отця». Так називали дітей з неблагополучних родин, батько яких був невідомий. Тобто він був, але не знали хто він і де він.
«Коли ми віддаляємося від Бога, то впадаємо у небезпеку залишитися дітьми без милосердного батька, яким є Бог», — переконаний архиєрей.
«Дивімося на свої гріхи, щоб ми Ісуса наново не розпинали. Не завдавали Йому болю», — закликав владика Володимир Груца на завершення свого слова до вірних.
За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ