«Різдво — це свято надзвичайно глибокої та інтимної близькості Бога до людини»: Різдвяне послання владики Михаїла Бубнія

18 січня 2022

«Дорогі у Христі! Різдво Христове — це та небесна таємниця, яку годі зрозуміти, якщо не наблизити свого вуха на слухання Божого Слова, не відкрити дверей свого серця і не брати участі в Тайній Вечері, на подобу Христових учнів. Воплочення Божого Сина і Його Різдво — це свято надзвичайно глибокої та інтимної близькості Бога до людини». Про це мовив владика Михаїл Бубній у своєму Різдвяному посланні із привітаннями для усіх людей доброї волі.

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

преосвященного владики Михаїла Бубнія,

екзарха Одеського

Всесвітлішим та Всечесним Отцям,
Преподобним Ченцям і Черницям,
Достойним Братам Лицарям Колумба,
Возлюбленим у Христі братам і сестрам Одеського екзархату,
Всім людям доброї волі!

Христос Рождається!

«Споконвіку було Слово,
із Богом було Слово,
і Слово було — Бог.
І Слово стало тілом, і оселилося між нами»

(Йо. 1,1;14)

Любі у Христі Сестри і Брати!

Такими словами розпочинає перші рядки свого Євангелія улюблений учень Ісуса Христа — святий апостол і євангелист Йоан Богослов. Пригадуєте, про цей чудовий жест на Святій Тайній Вечері, коли апостол Йоан схиляє голову на груди свого Спасителя? Кажуть богослови, що саме тоді, коли цей учень наблизив своє вухо до серця Вчителя, відкрилися для нього небесні таємниці — уся повнота благодаті та істини, яка прийшла через Ісуса Христа, про яку він пише у своїх посланнях. А передовсім відкривається учневі Йоанові істина, яку ми сьогодні так урочисто святкуємо, — що Предвічне Боже Слово стало тілом і оселилося між нами. Іншими словами, Бог прийняв людську природу і поселився з людиною в цьому світі на віки вічні, перед воскресінням як Богочоловік, а після вознесіння — під видами Хліба і Вина.

Дорогі у Христі! Різдво Христове — це та небесна таємниця, яку годі зрозуміти, якщо не наблизити свого вуха на слухання Божого Слова, не відкрити дверей свого серця і не брати участі в Тайній Вечері, на подобу Христових учнів. Воплочення Божого Сина і Його Різдво — це свято надзвичайно глибокої та інтимної близькості Бога до людини. Вартує тільки усвідомити собі — сам Господь захотів як людина родитися в місті Вифлеємі з Пречистої Діви Марії, а будучи невидимим Божим Словом, стати для нас видимим Чоловіком — Еммануїлом, Богом, який є із нами. Отже, Різдво нагадує нам про те, що Господь входить і втілюється в мою і твою історію та в середовище нашого з вами життя, а особливо він спішить туди, де є смуток, біль і страждання. Прийнявши людську плоть, Він раз і на завжди залишився вірним, постійно доступним для нас, навіть тоді, коли ми не сприймаємо Його або клопоти щоденного життя постійно відволікають нас від спілкування із Ним. Тому Різдво щороку нагадує нам про те, що Він є Еммануїл, Він — Господь, що був, є і залишається з нами на завжди.

Усвідомлюючи те, що людина є і завжди напевне буде поєднанням доброго і поганого, благодаті і гріха, сили і безсилля, моє щире побажання для всіх Вас: часто нахиляйте своє вухо на слухання Божого Слова; нехай у ваших серцях і у вашому житті завжди залишається багато простору для Господа, який дарує нам свободу, який любить нас, незважаючи на зловживання цією свободою, що часто перетворюється у сваволю і бунт проти Бога та підштовхує нас жити так, нібито Його не існує. Бажаю, щоб у ваших серцях завжди залишалося достатньо місця для Бога, який, незважаючи на наші численні гріхи, в особі Ісуса Христа, свого Сина, підносить нашу людську природу на достойний рівень і робить її спроможною любити, прощати та бути милосердною на Його образ і подобу.

У цей святковий різдвяний час прагну привітати всіх моїх рідних, друзів і знайомих. Духовно та думкою лину до кожної нашої парафії і кожної домівки вірних Одеського екзархату УГКЦ. Мої щирі слова привітання скеровую до священнослужителів із родинами, до всіх богопосвячених осіб та спільнот, до співбратів лицарів Колумба, наших дорогих парафіян і прихожан, молоді та дітей і всіх людей доброї волі.

Нехай ця звістка ангела пастушкам в цю святу ніч підтримає нас і дасть нам надію в непростий час війни і пандемії: «Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу: Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь» (Лк. 2, 10–11).

Сердечно вітаю всіх Вас із Різдвом Христовим та бажаю благословенних і радісних свят, смачної куті, веселої коляди та щасливого і мирного неба в Новому 2022 році.

Благословення Господнє на Вас!

† Михаїл Бубній,
екзарх Одеський,