«Усе добре, яке ми вчинили найменшому із Христових сестер чи братів, буде величанням приходу Божого Сина», — владика Гліб Лончина

13 січня 2021

Владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор Паризької єпархії Святого Володимира Великого, вітає усіх людей доброї волі із світлим празником Рождества Христового, закликаючи до відкриття Його істинного значення.

Дорогі сестри і брати!

Збираємося відсвяткувати радісне свято Христового Різдва. Але цього року наші святкування будуть незвичними. Через пандемію будемо дещо обмеженими. На богослужіннях церкви не можуть бути заповненими. Лікарі радять нікуди не їхати, не відвідувати інших. Уряди обмежують кількість осіб, які повинні приходити в гості. Тривожно за бабусів і дідусів, щоб, не дай Боже, не принести їм якогось вірусу. Уже не згадую про складність щодо закупівлі подарунків, — не те, що нема із чого обирати, але нема чим платити. Усе це нас пригнічує. Але Різдво вчить нас чогось іншого.

Коли Ісус народився, його батьки не могли йому дати найкращі умови. А коли Ірод намагався новонародженого Царя вбити, Йосиф узяв Марію і Дитятко, щоб утекти до далекої, чужої землі. Уже в малому віці Ісус був позбавлений нормального дитинства. Переживав так, як і ми, незручності, обмеження, а то й небезпеки, щоб з нами бути, розділити нашу долю.

Важливо не зосереджуватися на тому, чого не можна зробити, а подумати, що доброго можемо вчинити з нагоди свят. Син Божий прийшов, щоб об’явити Божу любов до нас. У цьому криється усе Євангеліє. Можемо і ми чинити добро ближнім і це будуть малі знаки Божої любові до людей. Коли приготуємо дарунки… для сиріт, коли зателефонуємо… до самотніх, коли зробимо закупи… для старших людей. Усе добре, яке ми вчинили найменшому із Христових сестер чи братів, буде величанням приходу Божого Сина в людському тілі.

Тому вгору піднесім голови і серця. Це Різдво може бути таким же радісним, як завжди. А ще розкриємо для себе Його правдиве значення.

Веселих свят Вам, мої дорогі, Вашим сім’ям і людям доброї волі. Божим благословенням нехай розпочнемо новий 2021 рік.

Христос Рождається! Славімо Христа!

† Гліб Лончина,
апостольський адміністратор Паризької єпархії Святого Володимира