Єпископи УГКЦ в Канаді з нагоди Різдва Христового: «Зневіру і відчай можна подолати набагато легше, коли ми усвідомлюємо присутність Бога»

26 грудня 2019

Справді, це вказує на таємницю людської особи — присутність. Чому для нас настільки важливою є «присутність»? Як може «присутність» когось змінити наш настрій? Коли певна людина присутня перед нами, це змінює те, як ми думаємо, відчуваємо, діємо. Тим більше, у тому випадку, коли ми є один для одного.

ПАСТИРСЬКЕ ПОСЛАННЯ

українських католицьких єпископів у Канаді
з нагоди празника Різдва Господнього 2019–2020 років

Всесвітлішим, Всечеснішим і Преподобним отцям,
Преподобним ченцям і черницям,
семінаристам та мирянам
Української Католицької Церкви у Канаді:

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

«Народ, що в пітьмі ходить, побачив світло велике;
над тими, що живуть у смертній тіні, світло засяяло» (Іс. 9,2).

«З нами Бог, розумійте народи, і покоряйтеся, бо з нами Бог!»

Це є славний і чудовий приспів, який співаємо на наших богослужіннях протягом цього періоду. Ми повинні визнати, що це дуже легко запам’ятовується, і ми, напевно, будемо пригадувати цю істину впродовж цілого року, особливо, коли ми почуватимемося пригніченими, і коли буде потрібно пригадати нам про присутність Бога в нашому особистому житті та в житті нашої Церкви.

Наприклад, коли батьки попереджають дитину не їсти солодощі перед їжею, існує велика різниця між тим, чи батьки залишаться в кімнаті, чи покинуть її. Також важливо, коли батько є присутній, щоб заспокоїти біль дитини, яка впала і поранила себе. Так само, якщо ви їдете за кермом і, скажімо, запізнюєтесь на будь-яку зустріч. Спокуса поспішати перебуває під контролем, якщо ви побачите в дзеркалі заднього виду поліцейське авто. Однак, наскільки заспокоює присутність поліції, яка допомагає у дорожньо-транспортній пригоді. Інший випадок, коли ви переповнені емоціями, бачачи всіх тих, кого ви любите, на вечірці з сюрпризами, яку влаштували на вашу честь. Присутність такої великої кількості людей, про кого ви дбаєте, повністю змінює ваше серце.

Те ж саме стосується і нас, коли ми усвідомлюємо присутність Ісуса у своєму житті. Зневіру і відчай можна подолати набагато легше, коли ми усвідомлюємо присутність Бога. Особливо, це стосується тих, хто опинився у збройному конфлікті, захищаючи гідність людини від несправедливих агресорів. Це стосується тих, хто бореться із залежностями, бореться з самотністю, бореться з гендерною або сексуальною ідентичністю або бореться проти будь-якого несправедливого поводження з боку інших через їхні упередження. Будь-який виклик, з яким стикається людська особа, є складнішим, якщо людина самотня, ще гірше, коли людина не самотня, але відчуває себетакою. Це може призвести до депресії, і, на наш погляд, є однією з найгірших неправд про реальність будь-якої людської особи.

Добра звістка, що з нами Бог, є центральною в цьому різдвяному періоді. Нехай Святий Дух дарує усім вам благодать зустріти Христа, щоб ваше усвідомлення Його присутності було незаперечним протягом цілого вашого життя. Наші церковні богослужіння та родинні традиції говорять про Його присутність, коли ми зустрічаємо один одного, бо, дійсно, ми зустрічаємо Христа у кожному з нас, особливо у тих, хто стикається з психічними чи фізичними негараздами. У свою чергу, нехай ваше усвідомлення Його присутності буде світлом для тих, хто лише намагається зрозуміти цю важливу істину. Він є Той, Хто нас любить і дає нам надію посеред усього того, що ми переживаємо.

Нехай ваше святкування цієї глибокої істини під час цього Різдва стане часом зустрічі з Ісусом Христом у вашому чоловікові чи у вашій дружині, у членах вашої родини, у вашій парафії, яка є живою, оскільки ви є її частиною. Зауважуйте присутність Ісуса, Марії та Йосифа, які дарують нам дар Святої Родини, яка є присутня у вашій особистій та парафіяльній родині. І нехай це усвідомлення принесе плід у вашому житті впродовж 2020 року.

З нами Бог! Христос Рождається!

Щиро віддані в Христі,

† Лаврентій Гуцуляк, ЧСВВ,