Владика Володимир Груца на свято Благовіщення: «Кожне Богородичне свято — це особливе запрошення до материнського дому»

8 квітня 2021

Сьогодні лине наша молитва у стіп материнства Богородиці, саме у день свята Її Благовіщення. Момент благовіщення Пресвятої Діви Марії — це місце, де Боже «так» зустрічається і поєднується з людським «так». На це звернув увагу єпископ-помічник Львівської архиєпархії преосвященний владика Володимир Груца під час проповіді до вірних в архикатедральному соборі Св. Юра на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці.

«Інакше кажучи, Благовіщення — це подія, в якій свобода Бога зустрічається з свободою людини. Якось я прочитав саме такий вислів», — зазначив владика Володимир Груца на початку своєї літургійної гомілії.

«Кожне Богородичне свято — це особливе запрошення до Назарету, до материнського дому, до школи Марії. Ми можемо Їй ставити різні питання, а вона їх чує і відповідає», — наголосив владика Володимир Груца і запропонував провести з Богородицею короткий діалог. Оскільки, «вона для всіх доступна: для одних ровесниця, для інших порадниця, а особливо — і заступниця. Зокрема, для хворих є великою заступницею».

Діалог із Пресвятою Богородицею

Відтак архиєрей представив діалог із Пресвятою Богородицею. «Ось, Маріє, наші питання до Тебе:

— Коли починається виховання дитини? Як Ти це пережила?

— Виховання дитини починається задовго до її народження, а саме в особистостях її батьків. Я була, щоправда пізньою дитиною, але мої побожні батьки Йоаким і Анна не тратили віри, надії, не нарікали, хоча може і не усвідомлювали, який Бог має план, що хоче ними послужитися.

— Як Ти, Маріє, сприйняла вістку Ангела Гавриїла, що Ти станеш матір’ю?

— Дуже цікаве питання якраз в нинішній день. На перший погляд, по-людськи я стривожилася. Одне я не могла зрозуміти, як не знаючи мужа, я можу зачати дитину. Я була молода, без досвіду. Я боялася зробити кривду Йосифу, якого дуже любила, я боялася його втратити. Але Ангел мене заспокоїв і я сказала «так». Я хочу сказати, особливо молодим людям, щоб не боялися казати «так» Богові. Але важливі рішення не можемо прийняти раптово, за цим стоїть ціла життєва постава. Позитивне ставлення до Бога і життя помагає особливо тоді, коли стається інакше, ніж людина планує».

Молитва про захист ненародженого життя

Окрім того, проповідник пригадав про те, що празник Благовіщення в Українській Греко-Католицькій Церкві позначений молитвою про захист людського життя та подякою за нього. «Браття і сестри! Свято Благовіщення є днем захисту зачатого, але ще ненародженого життя. Ми прагнемо знайти сумлінних політиків, лікарів, вчителів, священиків… Часто нарікаємо, що їх бракує. Можливо, Бог посилав таких на землю, але людина не дозволила їм народитися. Щоб стати святим, то треба найперше народитися, прийти на світ», — підкреслив владика Володимир.

«Важливо обрати правильну дорогу в житті, розпізнати своє покликання, тобто відповідати людським „так“ на Божу пропозицію, на Його запрошення. Бог говорить до кожного в різний спосіб, але дуже особисто. Пам’ятаймо про це!» — додав на завершення єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ преосвященний владика Володимир Груца.

Привітання владики Володимира Груци із 5-літтям єпископської хіротонії

Наприкінці богослужіння митроф. прот. Роман Кравчик від імені духовенства та вірних привітав преосвященного владику Володимира Груцу з ювілеєм хіротонії: «Сьогодні дякуємо Богові, що є разом з Вами. Дякуємо за наші спільні молитви і бажаємо Вам гарного подальшого єпископського служіння для розвитку нашої Церкви і нашого народу. Нехай предвічний Бог, який покликав Вас до такого обов’язку, нагороджує Вас здоров’ям і всіма потрібними ласками на многії і благії літа».

Фото: Ірина Баранська-Вороніна
За матеріалами Львівської архиєпархії УГКЦ