Владика Микола Бичок очолив святкування 45-річчя храму Святого Володимира у Вуллонгонзі

5 серпня 2024

У неділю, 4 серпня, владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, очолив Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди храмового празника та 45-річного ювілею освячення храму Святого Володимира в місті Вуллонгонг, штат Новий Південний Уельс.

Під час Божественної Літургії владиці Миколі співслужили о. Симон Цькуй, протосинкел Мельбурнської єпархії та адміністратор парафії св. Андрія Первозванного у Сіднеї, і диякон Віталій Легета. Про це повідомляє пресслужба Мельбурнської єпархії.

У проповіді єпископ розмірковував над євангельським уривком, наголошуючи на важливості прощення у духовному житті. Він підкреслив, що без прощення немає правдивого шляху вперед. Як ми отримуємо прощення від Господа, так і самі повинні вміти прощати ближнім, як про це просимо у молитві «Отче наш». Архиєрей зазначив, що в Євангелії ми бачимо Бога одночасно і як справедливого суддю, і як милосердного батька, який прощає нам наші провини.

Проповідник також наголосив на значенні Божого храму з огляду на 45-річчя освячення храму Святого Володимира. «Цей храм став немовби островом Божої благодаті, любові, надії і близькості наших вірних із своїм Творцем, але й також близькості наших вірних із своїм українським народом», — підкреслив архиєрей. Владика Микола висловив подяку всім, хто спричинився до будівництва храму, священникам, які служили і продовжують служити в ньому, а також згадав тих, хто вже відійшов у вічність.

Спільна молитва завершилася гучним співом духовного гимну України «Боже великий, єдиний». Опісля вірні з Вуллонгонга та гості з сусідніх околиць, зокрема парафіяни храму св. Андрія Первозванного із Сіднея, продовжили святкування спільною трапезою.

Під час урочистого обіду лунало багато щирих слів привітань від парафіян та гостей свята. Представник парафіяльної ради храму Святого Володимира розповів про історію будівництва храму та його роль у житті громади. Присутні мали змогу переглянути фотографії, які відображали історію храму, його будівництва та служіння в ньому.

Отець Симон Цькуй, який душпастирює у храмі Святого Володимира, поділився своїми спогадами про понад 20-річне служіння у святині. Він згадав піонерів, які будували храм і працювали над його красою, ділячись своєю вірою та добрими справами.

На завершення владика Микола поділився враженнями про свій нещодавній візит до України, розповівши присутнім, зокрема, про відвідини деокупованих територій та зустрічі з людьми, які щодня потерпають від війни.